Ana Sayfa / şifrebilimci / Adnan Oktar kimdir

Adnan Oktar kimdir

Adnan Oktar kimdir, Kamuoyunun Adnan Hoca olarak tanımış olduğu zattır kendisi. Çeşitli basın organlarında kendisine bazı suçlarla itham eden iddialarla da gündeme gelmiştir.Adnan Oktar, 2 Şubat 1956 tarihinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Mediha, babasının adı Yusuf’tur. Babasını minik yaşta kaybeden Adnan Oktar, ortaokulu Cebeci’de, liseyi Kurtuluş’ta okudu.

Liseden sonrasında 1979 senesinde İstanbul‘daki Devlet Güzel Sanatlar Akademisi İç Mimari kısmına girdi. Fazla devam edemedi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Tarih Kısmı’ne geçti sadece burayı da bitiremedi.
Nur ekolüne yakınlığıyla malum Cemaati ile beraber ateizm, Darwinizm ve Siyonizm karşıtı görüşlerini savunduğu kitaplar ve belgeseller hazırlamıştır.
Harun Yahya mahlasıyla 300 tane kitap yazdı. 70’den fazla dile çeviri edildi. Harun ve Yahya peygamberlerin adlarından türettiği Harun Yahya takma adıyla fazlaca sayıda biyolojik evrim karşıtı kitap hazırladı. Adnan Oktar gurubuna bağlı web siteleri, Tv ve değişik gösterim araçlarıyla başlıca mehdilik, mehdi devri, evrim, yaratılış, ahir süre, mesih, İsa’nın dönüşü şeklinde mevzularda gösterim yapmaktadır.

Adnan Oktar kendisinin de Hz. Muhammed‘in soyundan geldiğini iddia etmektedir.

Bilim Araştırma Vakfı (BAV)’nın kurucusudur. Ulusal Gazete ve Akit Gazetesi‘nde bir dönem yazıları yayımlanmıştır.

1993 senesinde Eskişehir Hava Hastanesi’nden almış olduğu “askerliğe elverişli değildir” raporuyla askerlik yapmadı. 18 Ağustos 2000 tarihinde bedelli askerlikten yararlanarak bedeli ödemiş ve terhis belgesini almıştır.

Adnan Oktar kimdir

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Umberto Eco kimdir

Umberto Eco kimdir, İtalyan edebiyat eleştirmeni, akademisyen, gazeteci, işaret bilimcisi (diğer adıyla göstergebilim), roman yazarı ve yeniçağ filozofodur. Entellektüel bir dille ele almış olduğu polisiye romanı “IL Nome Della Rosa” (1980, Gülün Adı) ile geniş kitlelerce tanınır hale gelmiştir. Göstergebilimin, Ortaçağ öğretilerinde, İncil tefsirlerinde, yazınsal teorilerde, gizemli ve kurgusal olayların açıklanmasında birleştirici – bütünleştirici bir unsur olarak kullanılabileceği hususuna dikkatleri çekerek, bu farklı bilim dalının kullanım alanının genişletilebileceğini savunmuştur. Günlük hayatta karşılaşılan birçok kültürel fenomeni, düşünsel temelden yazınsal açıklamalara dönüştüren ve bunları işaretlerin teorik bir öğretisi şeklinde kurgulayan kişi olarak bilinmektedir. Tam bir Ortaçağ uzmanıdır ve beş dili anadil seviyesinde konuşabilmektedir. Yazarın ilgi çekici soyadının kaynağı bilinmese de, nüfus müdürlüğünden bir memur tarafından, yetim olan büyükbabasına verildiği ve muhtemelen “ex caelis oblatus” (cennetten gelen armağan) söyleminin kısaltılmışı olduğu düşünülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno