Ana Sayfa / bakan / Ahmet Arif Denizolgun kimdir

Ahmet Arif Denizolgun kimdir

Ahmet Arif Denizolgun kimdir, Eski Ulaştırma Bakanı, Türkiye’nin önde gelen cemaatlerinden olan Süleymancılar’ın lideridir

Ahmet Arif Denizolgun, 1956 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Anası Ferhan Denizolgun, babası Hüseyin Kamil Denizolgun, büyükbabası ise Süleymancılar diye malum Süleymanlılar cemaatinin lideri Süleyman Hilmi Tunahan‘ın torunudur. Ayşe Gülderen Kuriş, AKP Milletvekili Mehmet Beyazıt Denizolgun adlarında kardeşleri vardır.

Ahmet Arif Denizolgun, İstanbul Devlet Güzenkü adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar akademisi Mimarlık Bölümününden mezun oldu. Arkasından New York Columbia Üniversitesi Wagner College Iktisat İş İdaresi bölümünden mezun oldu ve Özgür Mimar ve Müteahhitlik yapmış oldu.

1994 seçimlerinde Refah Partisi Antalya milletvekili seçildi. 8 Ocak 1996 – 18 Nisan 1999 tarihleri içinde 20. Dönem Refah Partisi Antalya milletvekili olarak TBMM‘de vazife yapmış oldu.

Ahmet Arif Denizolgun, bağımsız milletvekili olarak 55. Mesut Yılmaz Hükümeti’nde 4 Ağustos 1998 – 11 Ocak 1999 tarihleri içinde 20. Dönem Antalya Milletakanlığı görevinde bulunmuş oldu. NATO Komisyon Başkanlığı ile Teknoloji ve Bilim Komisyon üyeliği görevlerinde de yapmış oldu.

17 Haziran 2000 tarihinde vefat eden Kemal Kacar‘dan sonrasında Süleymancılar cemaatine Ahmet Arif Denizolgun önderlik etti. Dünyanın her köşesine Kur’an-ı Kerim hizmetleri götürülmesi mevzusunda yaşamı süresince oldukca yoğun olarak emek harcamalar sürdürdü.

Ahmet Arif Denizolgun, asla evlenmedi.

8 Eylül 2016 tarihinde gece saat 03:00 sularında yüksek tansiyona bağlı olarak geçirdiği beyin kanaması sonucu 04:00 sularında Beykoz’daki evinde vefat etti. Cenazesi İstanbul’da ikindi namazınının peşinden Karacaahmet Mezarlığı’nda bulunan Şakirin Camii’nde defnedildi.

Süleymancılar kimdir?
Süleymancılar olarak malum cemaat. Cumhuriyet Periyodu’nin meşhur din adamlarından biri olarak kabul edilen Süleyman Hilmi Tunahan tarafınca kuruldu. Öğrencileri mavi ve lacivert renkli takkeler takarken, kurs hocaları da beyaz rengi tercih ediyor. 1939-57 içinde, Süleyman Hilmi Tunahan üç kez yakalandı ve sorgulandı. 17 Ekim 1959’da öldü ve yerine damadı Kemal Kaçar geçti. Kaçar da 17Haziran 2000 tarihinde vefat edince Cemaat’in liderliği Süleyman Hilmi Tunahan‘ın iki torunu, Ahmet Arif Denizolgun ile Mehmet Denizolgun içinde kaldı. Kasım’dan sonrasında ikiye bölündüler. Birbiriyle konuşmayan iki kardeş, şu an cemaat üstünde etkili. Sadece cemaatin başlangıcında Arif Ahmet Denizolgun vardı.

Süleymancılar’ın yurtdışında birçok ülkede faaliyetleri vardır. Gösterim organları İnsan ve Yaşam, Çamlıca Çocuk, Yedikıta dergileri ve Çamlıca Yayınları’dır. Birçok ülkede de dernekleri bulunmaktadır.

Ahmet Arif Denizolgun kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Michelangelo Buonarroti kimdir

Michelangelo Buonarroti kimdir, Michelangelo Buonnarroti ya da Michelangelo, İtalyan Rönesansının devlerinden biri, resim ,şiir, mimari ve heykeldeki üstün yeteneğiyle tarihin dört ruhlu adam ünvanını verdiği, ünlü Davut heykelinin yaratıcısı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno