Ahmet Arslan kimdir, 24 Mayıs 2016 tarihinde 65. Hükümet’te Ulaştırma, Denizcilik Ve Komünikasyon Bakanı olarak göreve getirildi.

Ahmet Arslan, 2 Haziran 1962 tarihinde Kars Kağızman’da Bulanık köyünde dünyaya gelmiştir. Babasının adı Süleyman, annesinin adı Lalizar’dır. Kağızman Lisesi’ni bitirdikten sonrasında, kazanılmış olduğu İstanbul Teknik Üniversitesi Vapur İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesinden Vapur İnşa ve Makine Mühendisi olarak mezun oldu. 7 yıl hususi sektörde çalıştıktan sonrasında Pendik Tersanesi’nde çeşitli kademelerde çalıştı.

Ondan sonra Denizcilik Müsteşarlığı’nda Daire Başkanı ve Grak vazife aldı.

2005 yılından 10 Mart 2011 tarihinde müracaat etmiş olduğu Milletvekilliği Aday Adaylığına kadar; Ulaştırma Bakanlığı Demiryollar, Limanlar ve Hava Meydanları İnşaatı (DLH) Genel Müdürü, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyesi görevlerinde bulunmuş oldu.

TT-NET ve Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu, TÜRKSAT Denetim Kurulu, TOBB Denizcilik Meclisi üyeliğinde bulunmuş oldu.

Birçok vapur ve liman projesinin yanı sıra, Kars Havaalanı’nın yenilenmesi de dahil birçok havaalanının yapımını gerçekleştirmiş oldu.


Pekin’den Londra’ya uzanan İpek Demiryolu’nun yitik halkası Bakü-Tiflis-Kars demiryolunun yapımını başlattı.

Kars-Erzurum-Erzincan-Sivas Yüksek Süratli Tren Projesi’ni başlattı. Kars’ı Nahçıvan ve İran’a demiryoluyla bağlayacak olan Kars -Iğdır -Aralık – Dilucu-Nahçıvan projesini başlattı.

Asrın projesi olarak nitelenen ve denizin 60 metre altından Avrupa ve Asya kıtalarını birbirine bağlayan ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım‘ın ilk yürüyüşünü gerçekleştirdiği Marmaray projesini gerçekleştirmiş oldu.

Yatırım kıymeti 1 Milyar Doların üstünde olan ve dünyanın sayılı projelerinden Avrasya Tüp Geçit projesinin temelini de Başbakan ve Ulaştırma Bakanıyla beraber attı.

Orta düzeyde İngilizce bilen Ahmet Arslan, evli ve 1 çocuk babasıdır.

Ahmet Arslan, “Türk Dünyası Mühendislik Ödülü”, “Fahri Profesörlük” unvanı ve “2010 Yılı Negatifi Pozitife Çevirenler Senenin Bürokratı” ödülleri sahibidir.

12 Haziran 2011 tarihinde meydana getirilen genel seçimlerde 24. Dönem AK Parti Kars Milletvekili seçildi.

1 Kasım 2015 tarihinde meydana getirilen seçimlerde 26. dönem milletvekili olarak AK Parti Kars Milletvekili seçildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu‘nun istifasının peşinden 24 Mayıs 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘a Başbakan Binali Yıldırım tarafınca sunulan yeni bakanlar sıralamasında 65. Hükümet’te Ulaştırma, Denizcilik Ve Komünikasyon Bakanı olarak göreve getirildi.

19 Temmuz 2017 tarihinde meydana getirilen kabine değişikliği ile Ahmet Arslan Ulaştırma, Denizcilik Ve Komünikasyon Bakanı olarak göreve getirildi.

1 Ekim 2017 günü Ankara’dan İstanbul’a geleadığı karın ağrısı üstüne kaldırıldığı hastanede acilen apandisit ameliyatına alındı.

Ahmet Arslan kimdir

    Bakan

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE