Ana Sayfa / avukat / Ahmet Aydın kimdir

Ahmet Aydın kimdir

Ahmet Aydın kimdir, 24 Kasım 2015 tarihinden itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekilidir.

Ahmet Aydın, 1 Mart 1971 tarihinde Adıyaman iline bağlı Kâhta’da dünyaya gelmiştir. Baba adı Mustafa, anne adı Zeliha’dır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oldu. Hasan Kalyoncu Üniversitesi-İstanbul Üniversitesi ortak programında Liderlik ve Küresel Girişimcilik Anabilim Branşında yüksek lisansını tamamladı. Ek olarak Marmara Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsü Hususi Hukuk Ana Bilim Dalı Ders Programını tamamlamış oldu. Sıhhat Bakanlığı’na Bağlı Hastanelerde Radyoloji Teknisyenliği görevi yapmış oldu. Özgür avukatlık yapmış oldu.

Ahmet Aydın, Erdem Partisinde Teşkilattan Görevli Adıyaman İl Başkan Yardımcılığı görevinde bulunmuş oldu. AK PARTİ Adıyaman İl Teşkilatı kurucuları içinde yer aldı ve Adıyaman İl Başkanlığı yapmış oldu.

Ahmet Aydın, evlidir ve 3 evladı vardır.

23 Temmuz 2007 – 28 Haziran 2011 tarihleri içinde 23. Dönemde ve 28 Haziran 2011 – 23 Haziran 2015 tarihleri içinde 24. Dönemde Adıyaman Milletvekili seçildi. AK PARTİ Genel Merkez Seçim İşleri Başkan Yardımcılığı, TBMM Grup Yönetim Kurulu Üyeliği ve TBMM Hakkaniyet Komisyonu Üyeliği görevlerinde bulunmuş oldu. 24. Dönemde TBMM Grubunda Grup Başkanvekili olarak vazife aldı.

23 Haziran 2015–17 Kasım 2015 tarihleri içinde 25. Dönemde ve 26. Dönem için 1 Kasım 2015 tarihinde gene AKP‘den Adıyaman Milletvekili seçildi. 24 Kasım 2015 tarihinden itibaren Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili olarak seçildi ve bu görevi yapmaktadır.

Ahmet Aydın kimdir

    Avukat, Milletvekili

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Mahir Ünal kimdir

Mahir Ünal kimdir, Kültür ve Turizm Bakanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno