Ana Sayfa / doktor / Ahmet Çakar kimdir

Ahmet Çakar kimdir

Ahmet Çakar kimdir, Ahmet Çakar, 30 mart 1962 tarihinde Çankırı’da dünyaya gelmiştir. Babası da bir tabip olan Ahmet Çakar 1980 senesinde İstanbul Adam Lisesi’ni bitirdikten sonrasında aynı yıl İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde Tıp eğitimine başladı. 1986 senesinde pratisyen doktor olarak olarak göreve başladı.

Babası Mustafa Çakar’da hem doktor hem de hakemdi. Babasının yargıcı toplantılarını yakın izleyen Ahmet Çakar, 19 yaşlarında hakemliğe başladı. Annesinin adı Meral Çakar ve kız kardeşi İrfan Çakar’dır.

Çakar, hakemlik kariyeri süresince 100’ün üstünde internasyonal maç ve derbi karşılaşması yönetti. Avrupa Şampiyonası’nda üst düzey maç yönetmiş iki Türk hakeminden biridir. Ek olarak Şampiyonlar Liginde vazife icra eden 3 Türk hakeminden birisidir (Ötekiler Oğuz Sarvan ve Cüneyt Çakır).

1997 yılına kadar hakemlik yaptıktan sonrasında, gazete köşe yazarlığı ile radyo ve TV’de yorumculuk yapmıştır.

Uzun süre Telegol programında yorumculuk yapmıştır. Burada yorumculuk yapmış olduğu günlerde 25 Şubat 2004’te Mecidiyeköy’de Profilo Alışveriş Merkezi’nin arkasında bulunan hekimlik yapmış olduğu sıhhat ocağından çıkarken, vücuduna isabet eden beş kurşunla vurulmuştur.

Sabah gazetesinde spor yazarlığı, FOX’ta gösterilen “Ahmet Çakar’la Şansa Bak” adlı yarışma programı, Kanaltürk’te gösterilen Telegol programında futbol yorumculuğu, ATV’de gösterilen “Ahmet Çakar’la Zor Karar” yarışmasında da sunuculuk, Show Tv’de 6 Pas adlı programda yorumculuk yapmıştır.

Ahmet Çakar, şu anda yorumculuk görevinin yanı sıra aslolan mesleği olan hekimliği de sürdürmektedir. Çakar ek olarak spor yazarlığı ve yarışma sunuculuğu da yapmaktadır.

Üç yabancı dil bilen Ahmet Çakar, 1993 senesinde Arzu Çakar ile evliliğe ilk adımını attı. Aslı ve Aylin isminde iki kızı vardır.

Rol Almış olduğu Filmler :
2009 – No Ofsayt, 2009
2009 – Kanal-İ-zasyon, 2009

Ahmet Çakar kimdir

Hekim

    • ,

Yargıcı

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Bülent Yıldırım kimdir

Bülent Yıldırım kimdir, Bülent Yıldırım, 1 Mart 1972 Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sporla gerçek …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno