Ana Sayfa / Mühendis / Ahmet Faruk Ünsal kimdir

Ahmet Faruk Ünsal kimdir

Ahmet Faruk Ünsal kimdir, Ahmet Faruk Ünsal, 1963 senesinde Diyarbakır’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Abdurrahman, annesinin adı Zekiye’dir. Babası eski Ulusal Selamet Partisi Milletvekilidir.İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine Kısmı’nden mezun oldu.

Bir dönem makine mühendisi olarak TAI’de [Turkish Aerospac Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.)] mühendis olarak çalıştı.

2002 seçimlerinde 22. Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili olarak vazife yapmıştır. 2007 seçimlerinde aday olarak gösterilmedi.

Ahmet Faruk Ünsal, “Mazlumder” Genel Başkanı olup halen bu görevini yürütmektedir. Hem de İHH. ( İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) dış ilişkiler koordinatörlüğünü de yapıyor.

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, 28 Ocak 1991 tarihinde 54 şahıs tarafınca kuruldu. Daha fazlaca MAZLUMDER kısa adıyla bilinmektedir.
Ahmet Faruk Ünsal, 13 Mart 2013 tarihinde PKK’nın elindeki esirleri teslim almak için Türkiye’den K. Irak’a giden 6 kişilik kurul içinde Mazlumder başkanı olarak vazife aldı.

Ahmet Faruk Ünsal, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Ahmet Faruk Ünsal, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafınca açıklanan ve sulh sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanoğlu listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Ahmet Faruk Ünsal kimdir

    • Mühendis, Politikacı,

Politika

    adamı

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Fikri Sağlar kimdir

Fikri Sağlar kimdir, 7 Haziran 2015 seçimleri için Mersin‘den milletvekili adayı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno