Ana Sayfa / gazeteci / Ahmet Hakan kimdir

Ahmet Hakan kimdir

Ahmet Hakan kimdir, Ahmet Hakan Coşkun 11 Ağustos 1967 tarihinde Yozgat‘da dünyaya gelmiştir. Aslen de Yozgat’lıdır. Babası Hamdi Coşkun Silivri Eski Müftülerindendir. Çocukluğu, babasının müftü kısaca işyar olduğundan, memuriyeti sebebiyle Ağrı, Amasya, Çanakkale ve Balıkesir‘de geçti. Lisedeyken, Mavera Dergisi’ne abone oldu. Kitaplara, bilhassa edebiyata oldukca meraklıydı. İmam Hatip Lisesinden mezun oldu. Bir süre Bursa Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde okudu. Üniversitedeyken hikayeler yazdı. Bu hikayelerden bir kaçı Yedi İklim Dergisi’nde gösterildi.

1993-1994 yıllarında muhabir olarak TGRT‘de çalıştı. TGRT’de ‘Yankı’ haber programını meydana getiren ekip içindeydi. Kanal 7 kurulurken muhabir olarak oraya geçti. Bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonrasında 1995-2003 içinde Kanal 7 Televizyonu Haber Müdürlüğü’nü ve ana haber spikerliğini yapmış oldu. Kanal 7’de İskele Sancak programını yapmış oldu ve bazı bölümlerini kitap haline getirdi.

2004 senesinde Kanal 7’den çekilme ederek ayrıldı. Yeni Şafak gazetesinde köşe yazarlığı halletmeye başladı. Sabah gazetesinde de çalışan Ahmet Hakan, şimdi yazılarına Özgürlük gazetesinde devam ediyor.

Ahmet Hakan, 2005’ten bu yana, CNN TÜRK‘te “Yansız Bölge” adlı münakaşa programını sunuyor.

Kitapları :
2001 – Niçin Milliyetçilik?
2001 – Çeteler, Mafya ve Politika
1999 – Sivil, Dayanılmaz Bir Yürek

Ahmet Hakan kimdir

    Gazeteci, TV sunucusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Winston Churchill kimdir

Winston Churchill kimdir, 1874 doğumlu “Sir” ünvanı sahibi Winston Leonard Spencer-Churchill, dünya tarihinde önemli yeri olan, II. Dünya Savaşı dönemindeki İngiltere başbakanı. Edebiyat dalında 1953 Nobel Ödülü’ne layık görülmüştür. Anektodlarıyla da ünlü olan Churchill, 9 Nisan 1963‘te Beyaz Saray‘da kendisinin katılamadığı bir tören ile onursal A.B.D. vatandaşı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno