Ana Sayfa / Aleyna Tilki boyu / Aleyna Tilki kimdir

Aleyna Tilki kimdir

Aleyna Tilki kimdir, Aleyna Tilki, Türk müzisyen. Oflu bir anne ve Konyalı bir babanın evladı olarak 28 Mart 2000 tarihinde Konya’da hayata merhaba dedi.

Aleyna Tilki Kabiliyet Sizsiniz Türkiye yarışmasına katılmasıyla meşhur oldu. Ağustos 2016 yılı Türk besteci ve aranjör Emrah Karaduman’ın “Yanıtsız Çınlama” adlı single’ında vokal olarak adından uzun süre söz ettirdi. Yanıtsız çınlama adlı Single’ın YouTube’da gösterilen klibi 2 ay süresinde 150 milyon’un üstünde seyredildi. Şarkı, MusicTopTR Resmî Sıralaması’nda 2 numaraya kadar yükseliş kaydetti.

Meşhur olduğunda lise talebesi olan Aleyna Tilki 1,65 uzunluğunda ve 48 kilodadır. Kabiliyet Sizsiniz Türkiye yarışmasında Gesi Bağları’nı söyleyerek hafızalara kazınan Aleyna Tilki Yanıtsız Çınlama şarkısı ile popülerliğini arttırmıştır.

Elde etmiş olduğu gelir ile müzik eğitimini sürdüreceğini belirten Aleyna Tilki’nin anası ise Trabzon Ofludur. Verdiği hususi bir röportajda sesini annesinden aldığını belirten Aleyna Tilki fazlaca küçük yaşlardan itibaren bu şekilde bir kabiliyetinin bulunduğunu ve annesinin onu hep desteklediğinden bahsetti.

Emrah Karaduman, Aleyna Tilki’yi ilk olarak Kabiliyet Sizsiniz adlı yarışma programında gördüğünü ve o dönemde tamamlamak suretiyle olduğu “Toz Duman” adlı projesine dahil olmak isteyip istemediğini sorduğunu beyan etti. Aleyna Tilki’nin zamanlama sebebiyle o projeye dahil olamadığını belirten Emrah Karaduman “kısmet bu projeyeymiş” diyerek böylesinin daha iyi bulunduğunu söylemiş oldu.

Başka bir tv programında verdiği röportajda psikoloji okumak istediğini söyleyen Aleyna Tilki Konservatuar girmek şeklinde bir düşüncesi olmadığını ve kişisel gelişim felsefe kitabı yazdığını beyan etti.

Fena örnek olduğu şeklindeki eleştirileri de ciddiye almadığını belirten Aleyna Tilki, “Makyaj bile yapmıyorum. Giyimim yaşıma uygun. Hatta ben yaşımdan ufak giyiniyorum. Benim yaşımdaki insanoğlu benden daha fazlaca büyük giyiniyorlar. İnsanlar beni 16 yaşlarında bile görmüyorlar” dedi.

Selda Bağcan hayranı bulunduğunu belirten Aleyna Tilki, onu fazlaca beğenerek dinliyorum birgün ne olursa olsun düet yapmak istediğim birisi bulunduğunu söylemiş oldu.

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde genç sanatçı Aleyna Tilki’nin konser verdiği bir kafeye kimliği belirsiz şahıs ya da kişiler tarafınca el yapımı patlayıcı (EYP) ile hücum düzenlendi. Vakada sanatçıyı dinlemeye gelen 6 şahıs yaralandı.

Albümleri / Şarkıları
2016 – Yanıtsız Çınlama (Single)

Aleyna Tilki kimdir

    Aleyna Tilki boyu, Aleyna Tilki kaç yaşlarında, Aleyna Tilki kilosu, Aleyna Tilki nereli, Pop Şarkıcısı, müzisyen, Ses Sanatçısı

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno