Ana Sayfa / iş adamı / Ali Ağaoğlu kimdir

Ali Ağaoğlu kimdir

Ali Ağaoğlu kimdir, Ağaoğlu Firmalar Grubu Yönetim Kurulu Başkanı olan Türk işadamı. İnşaat sektörünün Türkiye‘deki en malum isimlerinden birisi olan Ali Ağaoğlu, sempatik tavırları ve çalmış olduğu sektördeki büyük başarısıyla bilinmektedir. Kendisini inşaatçı değil, Yaşam Mimarı olarak gördüğünü belirtmiştir.

Ali Ağaoğlu, 3 Mart 1954 tarihinde, Trabzon‘a bağlı olan Of ilçesinde dünyaya geldi. Babası Mithat Ağaoğlu, İstanbul‘da periyodunun tanınmış müteahhitleri arasındaydı. Babasının da etkisiyle gençlik yıllarında bir taraftan okuyup bir taraftan da inşaatlarda bu mesleği temelden öğrenen Ali Ağaoğlu, 1975 senesinde babasının geçirdiği ciddi bir kalp rahatsızlığı sonrasında bir süreliğine aile işlerinin başına geçti; bu zamanda iş yükünden dolayı liseyi yarıda bırakmak mecburiyetinde bırakılmıştı.

Babasından ise ticari anlamda yollarını 1977 senesinde ayırmasının peşinden Ağaoğlu Firmalar Grubu’nu kuran Ali Ağaoğlu, kısa bir süre içinde inşaat, gezim ve hizm en büyük isimlerinden birisi oldu. 1981 yılından itibaren toplu konut siteleri üretmeye başlamış olan Ağaoğlu Firmalar Grubu, bilhassa 1990‘lı yılların sonlarında başladığı “My” konseptli yaşam alanları ile devletimizde inşaat sektörünün geleceğini belirleyen isim oldu. My World, My Office, My Towerland şeklinde projeleri ile Ataşehir, Ayazma ve Çekmeköy bölgelerine büyük bir canlılık getiren Ağaoğlu Firmalar Grubu, 2010 yılını 1 milyar TL’lik bir ciroyla kapatırken, 2011 yılı için kendisine 2 milyar TL’lik bir hedef koyarak alanında liderliği sürdürmekte.

Şirketinin televizyonda gösterilen reklamlarında rol alarak halk ile yakın ilişkiler kuran, değişik bir iş adamı profili çizen Ağaoğlu, iş yaşamının yanı sıra hususi yaşamı ve lüks otomobil tutkusuyla da kendisinden bol miktarda sözettirdi. Aralarında Ferrai, Tesla ve Bentley’in de bulunmuş olduğu lüks otomobil koleksiyonu ile pek oldukça gazeteye ve tv programına haber olan başarı göstermiş iş adamı, lüks otomobil tutkusu ile tanınıyor.

Ali Ağaoğlu halen ayrı yaşamış olduğu ilk eşi ile evlidir ve bu evlilikten iki çocuk sahibidir. Nikahlı ve nikahsız tüm eşlerinden toplam 5 evladı vardır. İlerleyen yaşına karşın günde 15 ila 17 saat içinde emek vererek kendisini dinç tuttuğunu belirten başarı göstermiş iş adamı, 25’den fazla şirketi bünyesinde barındıran Ağaoğlu Firmalar Grubu’nun kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

Ali Ağaoğlu, Iktisat dergisi Forbes’in 2012 senesinde yayınladığı “En Varlıklı 100 Türk” sıralamasında 10’uncu sırada yer aldı.

Ali Ağaoğlu’nun üç evi var: Ataşehir’de nikahlı eşi Semra Hanım’ın oturmuş olduğu evi, Ayten Alpar‘ın oturmuş olduğu Altunizade’deki ev ve “Bekarlık evim” söylediği Vaniköy’deki evi.

Eşleri :
Birincisi : Gökyüzü Ağaoğlu ile evliliğe ilk adımını attı. Hala evli görünüyorlar. Alican (d.1992) ve Sena (d.1995) isminde bir oğlu bir kızı var.
İkincisi : Ayten Alpar ile yaşadı. Mertcan (d.2006) isminde bir oğlu var.
Üçüncüsü : Rus sevgilisi Sophia Larina
Dördüncüsü : Petek Ertüre (d.1981) ile beraber yaşıyor. “Ali Ege” (d. Mayıs 2013) isminde bir oğlu var.

Ali Ağaoğlu’nun bunlardan başka Burcu.K. adlı bir hanımdan, (d.2004) E.İ. Ağaoğlu isminde bir adam evladı daha vardır. Ağaoğlu bu 4’üncü çocuğunu, 2005 senesinde mahkeme kararıyla kabul etmek mecburiyetinde bırakıldı

Ali Ağaoğlu kimdir

    İş adamı

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yasin El Kadı kimdir

Yasin El Kadı kimdir, Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan‘da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD‘de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno