Ana Sayfa / siyaset adamı / Ali Özgündüz kimdir

Ali Özgündüz kimdir

Ali Özgündüz kimdir, CHP İstanbul Milletvekilliği yapmış oldu.Ali Özgündüz, 10 Ekim 1965 tarihinde Iğdır, Tuzluca’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Zarif, annesinin adı Solmaz’dır. 1986 senesinde İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

Ali Özgündüz, sırasıyla İspirKüçükçekmece, Kayseri ve Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevlerinde bulunmuş oldu.

İnsan hakları, yargı bağımsızlığı, fikir özgürlüğü ve hukuk devleti mevzularında oldukça sayıda makalesi ulusal basında gösterildi. Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi mevzusunda oldukça sayıda seminere eğitimci ve konuşmacı olarak katıldı.

10 Mart 2011 tarihinde son olarak vazife yapmış olduğu Eyüp Cumhuriyet Savcılığı görevinden Milletvekili seçimlerine katılmak için çekilme etti.

12 Haziran 2011 tarihinde meydana getirilen genel seçimlere katılarak, 24.dönem CHP İstanbul Milletvekili olarak seçilmiştir. CHP Grup yönetim kurulu ve TBMM Anayasa Komisyonu Üyeliği yapmış oldu. Türkiye/Azerbaycan ve Türkiye-Irak Parlamentolararası Dostluk Grupları üyesi ve Türkiye-İran Parlamentolararası Dostluk Grubu genel sekreteri görevlerinde bulunmuş oldu.
16/17 Ocak 2016 tarihinde meydana getirilen 35.olağan kurultayında 4.bayağı Parti Meclisi üyeliğine seçildi. Ali Özgündüz, milletvekili talibi olmadı.

İngilizce ve Azerbaycan Türkçesi bilen Ali Özgündüz, evlidir ve 2 evladı vardır.

Kitapları :
2016 – 17/25 Aralık-Reza’nın “Rızası

Ali Özgündüz kimdir

    Siyasetçi

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ali Kemal kimdir

Ali Kemal kimdir, İkinci Meşrutiyet ve Mütareke döneminde İttihat ve Terakki karşıtı görüşleriyle tanınmış yazar, gazeteci ve siyaset adamı. Polemikte benzerine az rastlanır bir ustalıkta idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno