Ana Sayfa / futbolcu / Alpay Özalan kimdir

Alpay Özalan kimdir

Alpay Özalan kimdir, Beşiktaş klübünde adını duyurmuş, yurt içi ve yurt haricinde bir fazlaca mühim klüpte forma giymiş ulusal futbolcu.

29 Mayıs 1973‘de İzmir hayata merhaba dedi. 2.ligde Soma Linyitspor‘da oynadıktan sonrasında 1992’de Altay‘a geçti ve o sürem sergilediği performans sonrasında Fatih Terim tarafınca Umut Ulusal Ekip‘a alındı. Umut Ulusal Ekip’ın değişmez oyuncusu olduktan sonrasında büyük takımların dikkatini çekti. 1993 aktarma ayında Altay’dan koptuktan sonrasında, Süleyman Seba tarafınca Beşiktaş‘a aktarma edildi.

Daha hemen hemen 20 yaşlarında Beşiktaş’a adım atarken ilk sezonunda Gordon Milne, sürem ortasında Milne’nin ayrılmasıyla Daum ile çalıştı. Milne ve Daum’lu 1993-94 sezonunda 11 maçta vazife aldıktan sonrasında Daum’un değişmez oyuncularında birisi oldu. Daum döneminde lig şampiyonluğu, Türkiye Kupası, Cumhurbaşkanlığı Kupası şampiyonlukları yaşadı. Her aktarma döneminde takımında en kilit adlardan birisi olarak dikkat çekti.

1993-1999 yılları aralığında Beşiktaş’ta tamar yaşarken Siyah-Beyazlı taraftarın en fazlaca sevilmiş olduğu adlardan birisi oldu. Sadece 1999 Haziran ayında yönetim ile anlaşamadı ve sonrasında satışa konuldu. O dönemde 2.6 trilyonluk üstün dereceli bonservis bedeli ile satışa çıkartıldığında Alpay’a ilk olarak Siirt Jet-Pa Kulübü Başkanı Fadıl Akgündüz talip oldu. 2 trilyon 600 milyarlık üstün dereceli aktarma ücretini ödeyen Akgündüz, Özalan’ı 3.5 trilyona Siirt Jet – Pa renklerine bağladı. Bu transeferin derhal peşinden Fenerbahçe‘ye kiralandı.

Fenerbahçe’de Rıdvan Dilmen, Zeman, Turhan Sofuoğlu‘lu dönemde takımın değişmez oyuncusu oldu. Alpay, Fenerbahçe’den sonrasında İngiltere’nin Aston Villa takımına aktarma oldu. Burada da başarı göstermiş futboluyla dikkatleri çeken Özalan, 2004 senesinde Cenup Kore‘nin Incheon United takımına aktarma oldu. 2005 senesinde Japonya‘nın Urawa Blue Diamonds takımına aktarma olan Özalan, gene aynı yıl, Almanya‘nın FC Köln takımına aktarma oldu ve 2008 senesinde etkin futbol yaşamını tamamlayana kadar bu takımda top koşturdu.

Ulusal Takımın da değişmez oyuncusu olan Alpay Özalan evli ve iki çocuk babası.

Alpay Özalan kimdir

    Futbolcu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Metin Oktay kimdir

Metin Oktay kimdir, Metin Oktay, “Taçsız Kral” lakaplı, efsanevi Galatasaraylı futbolcu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno