Ana Sayfa / spiker / Altan Varol kimdir

Altan Varol kimdir

Altan Varol kimdir, TRT‘nin eski spikerlerindendir.

Altan Varol, 1942 senesinde bankacı bir baba ile ev hanımı bir annenin tek evladı olarak istanbul’da dünyaya gelmiştir.

Galatasaray Lisesi‘nden mezun oldu. İstanbul Üniversitesi Basın Gösterim bölümünde öğrenim görmüştür.

1964-1965 yılları aralığında TRT‘nin düzenlemiş olduğu Araştırmacı, metin yazarı, programcı ve spikerlik imtihan ve eğitimlerine katıldı.

1965 senesinde TRT İstanbul Radyosu‘nun açmış olduğu ilk spikerlik imtihanını kazanarak radyoda çalışmaya başladı.

Araştırmacı, metin yazarı, programcı ve spiker olarak TRT‘de çalıştı. 1965 1990 yılları aralığında Prodüktör- spikerlik yapmış oldu ve 1974 -1992 yılları aralığında TRT televizyonlarında değişik türlerde pek oldukça programın sunuculuğunu yapmış oldu.

1975 senesinde Radyo-France ve Antenne 2’de Programcılık stajı yapmış oldu. 1989 senesinde TRT adına Yugoslavya Ohri’de Yugoslavya radyosu haftasına katıldı.

1990-1992 yılları aralığında TRT İstanbul Radyosu’nda başspiker olarak çalıştı.

1992 yılından sonrasında çeşitli firmalar bünyesinde düzenlenen seminer ve eğitimlerde diksiyon eğitimi verdi.

1994 senesinde başspiker olarak emekliye ayrılan Altan Varol, 1971 Muhtırası’na ve 1980 darbesine tanıklık etti.

Galatasaray Üniversitesi ve İstanbul Üniversitesi ile Galatasaray Lisesi‘nde diksiyon, Türkçe, Radyo ve TV’de sunuculuk dersleri verdi.

Galatasaray Lisesi’nde eğitim görmüş olduğu dönemde izci oymakbaşı, ocakbaşı ve grupbaşı olarak başladığı idarecilik-liderlik kariyerine, İstanbul İzcilik Teşkilatı Başkanlığı, Ulusal İzcilik Kurulu üyeliği, Danışma Kurulu üyeliği, İzcilik Fedarasyonu üyeliği, Türkiye İzcilik Teşkilatı eğitim sorumlusu, Dünya İzcilik Teşkilatı adına Özbekistan’da İzcilik Teşkilatını kurma ve ilk önder kursunu açma görevlerini üstlenerek devam etmiştir.

Uluslar arası eğitimcilik yetkisini 1975 senesinde alan Altan Varol, izcilik sahasında bugüne dek 70.000 çocuk, genç ve 9.000’i öğretmen olan 12.000 yetişkene de eğitim verdi.

Devamlı sarı basın kartı sahibi olan Altan Varol, binlerce kişiye de diksiyon, sunuculuk ve spikerlik eğitimleri vermiştir.

Altan Varol, ek olarak oldukça sayıda belgesel seslendirmiştir.

Altan Varol kimdir

    Spiker

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ercan Taner kimdir

Ercan Taner kimdir, Spor spikeridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno