Ana Sayfa / Doktor / Altınok Öz kimdir

Altınok Öz kimdir

Altınok Öz kimdir, İstanbul, Kartal belediye başkanı ve operatör doktordur.

Altınok Öz, 1951 senesinde Nevşehir‘de dünyaya gelmiştir.

İlköğrenimini Sapanca ve Çorum‘da tamamlayan Altınok Öz, 1975 senesinde Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu.

İlk vazife yeri Gülşehir’den sonrasında Bingöl Verem Cenk Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sıhhat Müdürlüğü yapmış oldu.

Ondan sonra sırasıyla Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip, Anamur ve Kartal’da vazife yapmış oldu.

1987 yılından emekli olduğu Haziran 2008 yılına kadar Kartal Devlet Hastanesi ve S.S.K. Kartal Hastanelerinde çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesinde iki dönem Baştabiplik yapmış oldu.

Kooperatifçilik mevzusunda emekleri olan Op. Dr. Altınok ÖZ, Kartal ve civarındaki hurdacıları Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi çatısında toplamıştır.

2004 yılından beri de Hırka Dağında (Nevşehir) ceviz ve badem çiftçiliği yapmaktadır.

Başarı göstermiş icraatlarınar, Y. Bosnaspor’u alıp Kartal Belediyespor yapmış olup ilçe futboluna kazandırdı, Heykel Sanatında ilçede ilerleme, çeşitli yol düzenlemeleri, otoparktan belediye binasına başarı ile çevrilen ve açılışı meydana getirilen çağıl belediye binası, yaz turizmi olarak ise Adalar İlçesinde meydana getirilen otel olarak gösteriliyor.

En mühim icraatlarından birisi de Nevşehir‘de Kartal halkı için satın alınıp modernize edilen ve 2013 yılı sonunda kurdelesini kestiği Kapadokya Kartal Otel.

Ceviz mevzusunda ulusal ve internasyonal bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

Şehircilik mevzularında gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemeleri olmuştur.

1969-1975 yılları aralığında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Toplumsal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasal çalışmalarda bulunmuştur.

Emekli olmasının peşinden siyasal çalışmalarını kalmış olduğu yerden sürdürmektedir. Çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde üye ve yönetici olarak vazife yapmaktadır.

Futbol, kitap okumak, iktisat, tarih, ziraat, gezi etmek, sülün yetiştiriciliği, motosiklet şeklinde hobileri vardır.

Op.Dr. Altınok ÖZ, Feraye Öz ile evlidir. Bir kız evladı babasıdır.

29 Mart 2009 Mahalli Seçimleri’nde, %41,3’lük oy oranıyla CHP‘den Kartal Belediye Başkanı olarak seçildi.

2014 mahalli seçimlerinde yeniden CHP’den Kartal Belediye Başkanı talibi oldu.

Altınok Öz kimdir

Hekim

    • ,

Politika

    adamı

 

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Fikri Sağlar kimdir

Fikri Sağlar kimdir, 7 Haziran 2015 seçimleri için Mersin‘den milletvekili adayı oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno