Ana Sayfa / Biyografi / Aref Ghafouri kimdir

Aref Ghafouri kimdir

Aref Ghafouri kimdir, Aref Ghafouri kendisine sihirbaz değil “zihinbaz” demeyi tercih ediyor. Daha bir afili adıyla mesleğine mentalist diyor.Aref Ghafouri, 18 Aralık 1989 tarihinde İran‘nın Urmiye şehrinde dünyaya gelmiştir. �ridir, Azerbaycan Türk’üdür. Çocukluktan itibaren hep değişik olmayı ve değişik şeyler yapmayı seven birisiydi. Yaşamı olduğu şeklinde değil, hayal gücünde istediği şekilde yaşayan Aref, 7 yaşından itibaren değişik hayaller ve olağan dışılıklar ile yaşamını şekillendirmeyi seçti.

11 yaşına vardığında, artık hayal ettiklerini gerçeğe dönüştürme üstüne deneyimler yaşamaya başlamış ve kendini mentalizm’in sınırsız yaşamına taşımıştır. 11 yaşlarında iken amcasının ona şov yapmak için bir ampul kırıp yemesi onun şov yaşamına girmesini ateşledi. 18 yaşlarında bir imtihan ile Türkiye ye gelmeye karar verdi. İstanbul Teknik Üniversitesini kazanmıştır. Anadili şeklinde Türkçe konuşmayı 7 ay şeklinde kısa sürede öğrendi. �kten sonrasında Ortadoğu Teknik Üniversitesine geçme sonucu alarak yeni adresi olan Ankara ya doğru yol aldı.

Geçiş yapmış olduğu Ortadoğu Teknik Üniversitesinde Endüstriyel tasarım bölümünü kazanmıştır. Ankara‘daki yaşantısında hem okuluna hem de mentalizme oldukça süre Ayıran aref, bazen Ankara da yapmış olduğu gösteriler ile de mentalizm Alanında ki tecrübelerini geliştirmiş oldu.

Tüm bu gelişmeler neticesinde kendini hazır hissettiği aniden kabiliyet sizsiniz Türkiye yarışmasına katılma sonucu alan Aref, bu kararla hayatında ustalaşmış Yeni bir başlangıç yapmış oldu.

Aref Ghafouri, David Copperfield‘i yalnız seviyor. Amacı bu alemde kendi tarzını yaratmak.
2010 senesinde Show TV‘de yayınlanmaya başlamış olan, yapımcılığını Acun Ilıcalı‘nın yapmış olduğu ve jüride Acun Ilıcalı, Ali Taran ve Hülya Avşar‘ın olduğu 2. sürem “Beceri Sizsiniz Türkiye” adlı yarışmaya katıldı. Bu yarışmada Sefa Doğanay birinci olmuştur.
Aref Ghafouri, 22 Aralık 2014 günü gösterilen, Jüri üyeliklerini Murat Boz, Özgü Namal, ve Yaratı Yenenler ve Acun Ilıcalı‘nın yapmış olduğu Beceri Sizsiniz programına konuk olarak katıldı ve hususi gösterilerini sundu.

Aref Ghafouri, 2011 senesinde Merlin Ödülleri’nde “Dünyadaki En Ekstrem Sihirbazı” ödülünü aldı. 2012 yılının son günlerinde Türk vatandaşlığına kabul edildi.

Ata binmeyi, karting yapmayı ve beyaz perdeye gitmeyi seven Aref Ghafouri, Ankara’da yaşamakta ve evinde beslediği bir maymunu vardı, hastandı öldü.

2014 senesinde “Sihir Bozucu” isminde bir kitap çıkarttı. Aref, bu kitabı içinde bizlere uçmaya hazır olup olmadığımızı soruyor, ilk olarak… Birbirinden muhteşem deneyimlerin bununla beraber şaşırtıcı olan illüzyon numaralarından hipnoza ve hatta zihni okumaya kadar giden birçok kabiliyeti ve bilgiyi okurlarıyla paylaşıyor!

Ödülleri :
2011 – Merlin Ödülleri – “Dünyadaki En Ekstrem Sihirbaz” ödülü

Kitapları :
2014 – Sihir Bozucu

Aref Ghafouri kimdir

    İllüzyonist

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Veysel Karani kimdir

Veysel Karani kimdir, Veysel Karani, Hz Muhammed döneminde yaşamasına rağmen onu görememiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno