Ana Sayfa / müzisyen / Asım Ekren kimdir

Asım Ekren kimdir

Asım Ekren kimdir, Asım Ekren, 1951 senesinde İstanbul Kadıköy‘de dünyaya gelmiştir. Bir ablası vardır. Konservatuar’da görmüş olduğu eğitimin peşinden 1960’lı yıllarda “Haramiler” grubunda baterist olarak çalışmaya başladı.1970 senesinde Şerif Yüzbaşıoğlu‘nun, Selçuk Başar, Attila Özdemiroğlu, Uğur Başar ve Garo Mafyan ile beraber kurmuş oldukları İstanbul Gelişim Orkestrası’na baterist olarak dahil oldu.

1994 yılından beri T.C. Kültür Bakanlığı’nın “Devlet Çağıl Folk Müzik Topluluğunda” pek fazlaca mühim müzisyen ile beraber müzik çalışmalarıma devam etti.

Ajda Pekkan ve Kayahan ile uzun seneler çalıştı. Kültür Üniversitesi’nde “Enstrüman Kursları Sertifika Programları“ yapmış oldu.

2009 senesinde piyanist, kompozitör Cengiz Özdemir ve bas gitarist Fiil Pelit ile beraber modernize edilmiş Türk Halk Müziği ezgilerini enstrümantal olarak yorumladıkları “FOLKESTRA” isminde bir grup kurdu.
İlk evliliğini İstanbul Gelişim Orkestrası’nın şefi olan Selçuk Başar‘ın kız kardeşi Asuman Başar‘la yapmış oldu. Bu evliliğinden Binnaz ve Mert isminde iki evladı oldu. İkinci evliliğini Mari Güngörmez’le yapmış oldu.
İkinci evliliğini bitirdikten sonrasında 1980 senesinde oyuncu Selma Güneri ile nişanlandı, ayrıldı müzisyen Zerrin Özer‘le nişanlandı.

1980’li yıllarda o tarihteki Başbakan Turgut Özal‘ın kızı Zeynep Özalla aşk yaşamaya başlayınca aniden meşhur oldu. Çaldırmış olduğu müzik aletinden dolayı adı “Davulcu” ya çıktı. Evliliklerine, devrin Cumhurbaşkanı Kenan Evren ve Turgut Özal dahil kimse sıcak bakmadı. 22 Temmuz 1985 tarihinde Zeynep Özal‘la evliliğe ilk adımını attı. Yağız ve Halil Uğur isminde iki oğlu oldu. 17 Ocak 1990 tarihinde boşandı.

Birliktelikleri :

1.eşi : Selçuk Başar‘ın kız kardeşi Asuman Başar‘la evliliğe ilk adımını attı. Binnaz ve Mert isminde iki evladı var.
2.eşi : İkinci evliliğini Mari Güngörmez’le yapmış oldu.
3.eşi : 22 Temmuz 1985 tarihinde Başbakan Turgut Özal‘ın kızı Zeynep Özal‘la evliliğe ilk adımını attı. Yağız (d.1987) ve Halilarihinde boşandı.
4.eşi : 12 Mart 1990 tarihinde eski nişanlısı Selma Güneri ile evliliğe ilk adımını attı. 1992 senesinde boşandı. Aynı yıl 1992 senesinde yine evlendiler, sadece 1994 senesinde yine boşandılar.
5.eşi : 1997 senesinde Semra Ekren ile evliliğe ilk adımını attı. Nikah şahitliğini de Muazzez Abacı yapmış oldu.

Asım Ekren kimdir

    Müzisyen

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ozan Doğulu kimdir

Ozan Doğulu kimdir, Ozan Doğulu, 13 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası besteci Yurdaer Doğulu, annesi Serpil Doğulu’dur. Canan Doğulu adında moda ve tasarım ile ilgilenen bir kız kardeşi vardır. Şarkıcı Kenan Doğulu‘nun da abisidir. 4 yaşındayken babası onu konservatuvara yazdırmış, 78 yılında ise kendi müzik okulu açınca oraya başlamışlar. ABC’den önce Do-Re-Mi’yi öğrenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno