Ana Sayfa / şarkıcı / Aslızen kimdir

Aslızen kimdir

Aslızen kimdir, 2016 İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı.

Aslızen, 1977 senesinde İstanbul, Kanlıca’da dünyaya gelmiştir. Tam adı Aslızen Yentur’dur. Anası ile babası boşanmış olduğundan babaannesinin yanında büyümüştür. Kandilli Kız Lisesi’nin ortaokul kısmında okurken, okulu müzisyen olma imgesel ile terk etti. 17 yaşlarında iken annesini bulmak ve müzisyen olmak için evden firar etmiştir. İki yaz sokaklarda yaşamıştır.

Çocukluğunda sokak evladı olarak zor bir yaşam geçirmiş. Yaz günlerkalkarak geçirir, kış günleri ise gizli saklı gizli saklı otellere girip, asansör boşluklarında, kapı arkalarında falan uyuyormuş. Sonrasında tesadüfen ona oldukca babalık icra eden, oldukca destek olan hatta evini açan reklâm ve TV piyasasında olan Nahit Altıparmak ile tanıştı. Derken çalışmaya başladı. İlk olarak Rumelihisarı’nda bir barda çalıştı. Hem barda çalışıyor hem de arada bir şarkı söylüyordu. Hepimiz gittikten sonrada orada uyuyordu. Aynı yerde karnını da doyuruyordu. İlk parasını orada kazanmaya başladı. Sonrasında Eylül Bar’ın sahibesi Ayten Hanım, 15 senedir tinsel anası olarak görür. Ona hep sahiplenmiş, elinden tutmuştu. Onun yanında da çalıştı ve kazandığım parayla kendisine bir odalı ev tuttu. O şekilde, öyleki bugünlere kadar geldi.

Yedi yaşlarında Arif Sağ ile ilk halk konserine çıktı. Sonrasında Sezen Aksu‘yu keşfedince o tarzdan caydı.

Önceleri, Meral Okay yardımıyla 14 tane dizi filmimizde oynadı, , bir firmanın reklâm yüzü oldu, bir beyaz perde filmimizde oynadı. Buralardan kazanılmış olduğu para ile evine stüdyo kurdu, bir aranjör arkadaşıyla stüdyoya kapanıp, şarkı halletmeye başladı. Bu dönem içinde, çevresini kullanarak, bestelerini meşhur isimlere verdi. Derken ilk şarkısını İzel Çeliköz seslendirdi. Sonrasında arkası geldi.

Aslızen, Sezen Aksu, Emel Müftüoğlu şeklinde birçok ünlünün vokalistliğini yapmış oldu.

Şimdiye kadar birçok ünlüye bestelerini veren Aslızen, ustalaşmış sanat hayatına 2000 senesinde 23 yaşlarında iken adım atmıştır. Nota bilmeyen Aslızen’in bir ekibi var, bir de stüdyo kurmuş olup, onlar şarkılarını notaya dökmektedir.

Aslızen Yentur, Ferhat Göçer‘in “Aden”, Fatih Ürek‘in söylediği “Hadi, Hadi” şarkılarıyla ünlendi fakat İzel Çeliköz‘ün “Sayın Herşeyi Bilen”, Hakan Peker‘in “Gel Otur Şu şekilde”, Rober Hatemo‘nun “Yan Bahçe”, Demet Akalın‘ın “Yazgı ve İhanet”, Pınar Aylin‘in “Aşk Kılıcı”, Tuğba Özerk‘in “Maşallah Kahpe Dünya”, söz yazarı ya da bestecisi olduğu şarkılardan bir tek birkaçıdır.

Bugüne dek, Ferhat Göçer, Fatih Ürek, Demet Akalın, İbrahim Tatlıses, İzel Çeliköz, Hakan Peker, Rober Hatemo, Tuğba Özerk, Yıldız Kaplan, Pınar Aylin, Şebnem Bal, Hilal Cebeci, Esra Balamir, Gizem Özdilli, Yeşim Erçetin şeklinde şarkıcılara şarkılarını vermiştir.

2008 senesinde ilk albümü ‘Şerefe’ piyasaya çıktı. Aslızen, 2012 senesinde dört senelik bir aradan sonrasında ikinci stüdyo albümü ‘Işık’ ile dinleyicileriyle yeniden buluştu.

Aslızen, 9 Şubat 2009 tarihinde o vakit Denizlispor’un kalecisi Okan Karabulut ile evliliğe ilk adımını attı. Mayra Esma Karabulut (d.2010) isminde bir kız evladı vardır. Ailesi ile beraber İzmir Karşıyaka’da yaşayan Aslızen, 16 Ağustos 2015 tarihinde İzmir’de eşinden boşandı.

2016 senesinde 1 Ocak akşamı TV 8 ekranlarında başlamış olacak olan İşte Benim Stilim Ünlüler yarışmasına katıldı. Gene Öykü Serter‘in sunuculuğunu yapacağı yarışmada jüri koltuğunda ise İvana Sert, Hakan Akkaya, Neslihan Yargıcı ve Uğurkan Erez olacak. Yarışmacılar ise Aslızen, Berna Öztürk, Elif Ece Uzun, Esra Balamir, Esra Sönmezer, Gizem Özdilli, Hatice Çarpar, İnci Pars, Neslihan Önder, Nil Karataş, Pelin Suade, Sevil Uyar, Simge Tertemiz, Tuğçe Özbudak, Yasemin Öztürk, Yeşim Erçetin olacaktır.

Albümleri :
2008 – Şerefe
2012 – Işık
2015 – Rüyalar

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2008 – Sıcak (Ayşe)(Beyaz perde Filmi)
2008 – Dalgakıran (TV Dizisi)
2009 – Parmaklıklar Ardında 3. Sürem (türkücü mahkum) (TV Dizisi)
2004 – Büyük Umutlar (Nurten) (TV Dizisi)
2005 – Avrupa Yakası 2. Sürem (Bölüm Oyuncusu) (TV Dizisi)

Aslızen kimdir

müzisyen

    , söz yazarı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

İsmail Türüt kimdir

İsmail Türüt kimdir, İsmail Türüt, 8 Haziran 1965 tarihinde Rize, Ambarlık köyünde doğmuştur. Bir abisi ve bir erkek kardeşi ile bir kız kardeşi vardır. İlkokulu doğduğu köyde okudu. Annesi Hamdiye Tstafa Türüt, çay fabrikasında işçi idi. İlkokul çağında yaz aylarında Cimil Yaylasında çobanlık yapardı.

1979 yılında 14 yaşında iken İstanbul‘a geldi. İlk olarak Bahçelievler’de bir yakınının sahibi olduğu markette işe girdi. Bir yıl çalıştıktan sonra bu kez Bebek’te bir fırında çalışmaya devam etti. Bu arada da hem çalışıp hem de çay bahçelerinde, düğün salonlarında ve üçüncü sınıf gazinolarda uvertür olarak çıkmaya başladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno