Ana Sayfa / Tiyatro Oyuncusu / Asuman Dabak kimdir

Asuman Dabak kimdir

Asuman Dabak kimdir, Oyuncu ve seslendirme sanatçısı.

Asuman Dabak ; 1 Şubat 1970 tarihinde, Akhisar’da dünyaya geldi. Gezim ve otelcilik okuyan, sadece oyunculuk eğitimi almamış olan sanatçı, buna karşın, iyi gözlemcilik ve yorumculuk kabiliyetiyle tiyatrodan sonrasında kamera karşısına da geçerek, beyazperde ve dizi filmlerde rol aldı, seslendirme üstüne emekler yapmış oldu. Tatlı Yaşam dizisindeki “Menekşe” görevi ile ilgi topladı. Hususi bir tv kanalında sunuculuk yapmış oldu. Asuman Dabak Tiyatrosu’nu kuran sanatçı, hazır yanıt oluşuyla tanınıyor.

Sanat hayatına Bahçelievler Belediye Tiyatrosu’nda süregelen Asuman Dabak, Ekranlarda ilk olarak Örümcek dizisindeki Emine rolüyle boy gösterdi.

2006’da Asuman Dabak Tiyatrosu’nu kurdu.

2007 senesinde yakalandığı “rahim kanseri” hastalığı sebebiyle bir takım ameliyat geçirdi. Hastalığı sebebiyle aoyuncu “taşıyıcı anne”lik için yasal yolların açılmasını istiyor.

Asuman Dabak, Çocukluk aşkı olan Avukat Umut Birsel ile evlidir. Dabak’ın nikah şahitliğini, eski set arkadaşı Türkan Şoray yapmıştı.

Rol almış olduğu bazı oyunlar :

Aya Maya Kumpanya
Kaç Baba Kaç
Şen Şakrak Kabare
Annem 40 Yaşlarında Babaannem 20
Şaşkın Aşıklar
Çık Çıkabilirsen İşin İşinden
Boing Boing
Papaz Firar etti
Bu Oyun Başka Oyun
Şahane Düğün

Filmografisi :

Kirli Yedili – 2011-
Nuri – 2011
Leyla ile Mecnun – 2011
Çakıl Taşları – 2010
Geniş Aile – 2010
Yalancı Duygusal – 2009
Haneler – 2009
Süper Babaanne – 2008
Cumhur Cemaat – 2007
Adem’in Trenleri – 2007
Ayda – 2007
Üç Tatlı Cadı – 2007
Tövbe – 2006
Bir İhtimal Daha Var – 2006
Adam Tarafı – 2005
Talih Kapıyı Kırınca – 2004
Dayı – 2004
Hürrem Sultan – 2003
Tatlı Yaşam- 2001
Baykuşların Saltanatı – 2000
Yaşam Bağları – 1999
Örümcek – 1998
Kara Melek – 1996
Bu şekilde mi Olacaktı
Tatlı Kaçıklar
Gurbetçiler

Asuman Dabak kimdir

    Tiyatro Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Cahit Irgat kimdir

Cahit Irgat kimdir, Cahit Irgat, 21 Mart 1916 tarihinde Lüleburgaz-Kırklareli‘nde doğmuştur. Tam adı Saffet Cahit Irgat’dır. Cahit Irgat son sınıftayken Edirne Öğretmen Okulu’ndan ayrıldı. Birçok tiyatroda oyunculuk yaptı. 1932 yılında girdiği Ankara Devlet Konservatuvarı’nı, 1936 yılında bıraktı. Bir süre Paris‘te yaşadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno