Barış Falay kimdir, Barış Falay, 9 Nisan 1972 tarihinde Balıkesir Edremit’de işyar bir ailenin ikinci evladı olarak dünyaya gelmiştir. Babası işyar olduğundan çocukluğu değişik şehirlerde geçmiş. Trakya’dan Diyarbakır’a kadar dolaşmış. Boşnak göçmeni olan Barış Falay’ın ablasının adı “Biriz”dir. İlkokul üçüncü sınıfta Ankara’ya gelmişler ve ilkokulu, ortaokulu, liseyi hep Ankara’da okumuş Barış Falay.

Lise ikinci sınıftayken ışıkçı olarak çalmış olduğu tiyatroda, gelmeyen bir oyuncunun yerine sahneye çıkmış, çıkış o çıkış.

Ankara Üniversitesi Dil Tarih Coğrafya Fakültesinin (DTCF) Tiyatro Bölümünü tamamlamıştır. Üniversitede okurken barmenlik, garsonluk ve yaz tatilinde Bodrum’da bar işletmeciliği yapmış oldu. Ilkin çeşitli hususi tiyatrolarda ve Ankara Devlet Tiyatrosu’ nda 2 yıl çalıştıktan sonrasında, 1997 senesinde İzmit Kent Tiyatrosu’nun müessese sınavına girdi ve o tiyatronun kadrolu sanatçısı oldu. “Hamlet” ile süregelen tiyatro yaşamı, “Üç Kuruşluk Opera”, “Konuk”, “Kamyon”, “Roberto Zucco”, “Kırmızı Yorgunları”, “Azizname”, “Barış”, “Bahar Noktası”, “Yaşar Ne Yaşar Ne Yaşamaz”, “Karar Kimin” ve daha birçok oyunda oynayarak devam etti.

“Deniz Kızı Masalı”, ve “Bir Yaz Gecesi Rüyası” adlı tiyatro oyunları yönetti. Tiyatro hayatına Kocaeli Büyükşehir Tiyatrosunda devam etmekte olan Barış Falai Tiyatro Okulunda eğitmenlik yapmış oldu.

Tatlı Yaşam, Yarım Elma, Dadı benzer biçimde sitkomlarda küçük rollerde canlandırdığı başarıya ulaşmış karakterler ile dizi kariyerine atılan Barış Falay ilk yükselişini Aliye adlı dizide canlandırdığı Mücahit (Müco) karakteri ile yapmıştır. “Ezel” dizisinde “Kerpeten – Ali Kırgız” rolünü canlandırmıştır.

Barış Falay, oyuncu Esra Ronabar ile 7 Temmuz 2006 tarihinden beri evlidir. “Rüzgar Mavi” (d.2009) isminde bir oğlu var.

Oynadığı dizi ve filmler :
2011 – 2012 – Al Yazmalım
2011 – Ezel
2011 – Ya Sonrasında
2011 – İngiliz Kemal
2010 – Selvi Boylum Al Yazmalım
2009 – Ezel
2009 – İstanbul Evlatları
2008 – Şeytanın Pabucu
2008 – Kirpi
2007 – Çemberin Haricinde
2006 – Bebeğim
2004 – 2005 – Aliye
2004 – Karım Ve Annem
2002 – Yarım Elma
2002 – Kuzenlerim
2001 – 90-60-90 (TV Dizisi)
2001 – Bizim çocuklarımız
2001 – Tatlı Yaşam
2000 – Dadı
1995 – Çiçek Taksi

Barış Falay kimdir

    • Dizi Oyuncusu,

Beyazperde

    Oyuncusu, Tiyatro Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE