Ana Sayfa / spiker / Başak Şengül kimdir

Başak Şengül kimdir

Başak Şengül kimdir, CNN Türk‘de Spiker olarak görev yapmaktadır.

Başak Şengül, 1979 yılında Kütahya‘da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. İlkokul 2. sınıfa kadar Kütahya’daydı, sonra İstanbul‘a geldiler. Pertevniyal Lisesi’nde voleybolla tanıştı. İstanbul’da Pertevniyal Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo TV ve Sinema Bölümünde okuyarak mezun oldu. 2000 yılında stajyer olarak CNN Türk‘de çalıştı. Üniversiteden sonra da CNN Türk‘de muhabir olarak çalışmaya devam etti.

Başak Şengül, CNN Türk‘de 6 yıl muhabir olarak görev yaptıktan sonra 2006 yılında CNN Türk‘ün Gece Görüşü programını sunmaya başladı. 3 yıl da bu görevi yaptı ve ardından yine CNN Türk’te 6 ay süreyle Farkında mısınız? programını hazırlayıp sundu.

2009 yılının başlarında Haber Türk‘e spiker olarak geçti ve Erdoğan Aktaş‘ın yönetimindeki ekiple 5 ay çalıştı. 2009 yılının Eylül ayında CNN Türk‘e geri giderek gün içi haber kuşaklarında spikerlik yapmaya başladı. Hafta içi her gün Bugün programını ve Cuma akşamları da “Akıl Çemberi” adlı programını sundu.

2005 yılında hazırladığı “AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler” dizi haberiyle haber program dalında Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Başarı Ödülü’nü aldı.

İyi derecede İngilizce bilen Başak Şengül, fırsat buldukça yüzüyor, Wing Chun, kickboxing ve fotoğraf ile ilgileniyor; kendi kendine çizim yöntemleri üzerine çalışıyor. Gezmeyi, görmeyi eviyor; seyahat ve yemek programlarını ilgiyle izliyor.

Ödülleri :
2005 – Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin Başarı Ödülü – “AB Yolunda Zorlu Başlık: Çocuk İşçiler” dizi haberi

Başak Şengül kimdir

    Spiker, TV sunucusu

Bu habere de bakabilirisiniz

Hakan Çelik kimdir

Hakan Çelik kimdir, Hakan Çelik, 10 Eylül 1969 tarihinde İstanbul, Beyoğlu’nda doğmuştur. çocukluğu Kurtuluş’ta geçmiştir. Ali Çelik adında bir kardeşi vardır. İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden 1990 yılında mezun oldu. Ardından İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde Avrupa Birliği’nin Siyasi Yapısı konusunda yüksek lisansını tamamladı. Aynı sırada İletişim Fakültesi’nde Radyo Televizyon Sinema bölümünde Bilim Kurgu Sineması üzerine bir yüksek lisans programına devam etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno