Ana Sayfa / gazeteci / Bekir Coşkun kimdir

Bekir Coşkun kimdir

Bekir Coşkun kimdir, Bekir Coşkun, 1945 senesinde işgören bir babanın evladı olarak Şanlıurfa‘da dünyaya gelmiştir. Anneannesi Ümmühan isminde Gümüşhaneli bir Osmanlı Ermenisi’dir. Babası Mehmet Parlak zeka Coşkun’dur. Çocukluğu Tülmen’de geçti, İlkokula Ceylanpınar‘ında başladı, Akziyaret’te, Sogmatar’da ondan sonrasında Bozova’da devam etti. İlk ve ortaokulu Şanlıurfa’da okudu.

Ankara‘da Yüksek Gazetecilik Okulu’ndan mezun olduktan sonrasında 1974 senesinde foto muhabiri olarak işe başladı. Sonrasında polis muhabirliği, parlamento muhabirliği yapmış oldu.

Gençlik yıllarında, üniversite okurken Ankara gazinolarında kanun, ud, bağlama, keman çaldı. Parlak zeka Müren‘e bile birkaç kez kanunu ile birlikte rol aldı. Sonrasında gazeteci oldu.

1978 senesinde Iyi sabahlar Gazetesi’ne geçerek “Dokuzuncu Köy” adı ile köşe yazarlığı halletmeye başladı. 1987 senesinde Sabah Gazetesi’ne geçti, Onuncu Köy başlıklı köşesini yazmaya başladı, 1993 senesinde da Özgürlük Gazetesi’nde geçti. 2009 senesinde Özgürlük Gazetesi’nden de çekilme etti.

25 Eylül 2009’te HaberTürk gazetesinde , 3 Kasım 2010 tarihinde ise Cumhuriyet gazetesinde yazmaya başladı.

TRT‘de piyasaya çıkan ‘Pako’ya Mektuplar‘ adlı dizi başta BBC olmak suretiyle altı AB ülkesi televizyonu tarafınca satın alındı.

Hayvan sever kişiliğiyle de malum Bekir Coşkun; keman çalabilmektedir, bir tabiat ve kaptan ehliyetli bir deniz tutkunudur. Yaz ayları Ayvalık‘ın Cunda Adası‘nda ikamet etmektedir.

Bekir Coşkun, Fransız asıllı Türk vatandaşı Andree Coşkun ile evlidir.

Yazdığı Kitapları :
2011 – Başın Öne Eğilmesin
2005 – Ben Pako
2000 – Pako’ya Mektuplar
1998 – Avukatımı isterim …
1990 – Dövlet

Bekir Coşkun kimdir

    Gazeteci, Yazar

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Atilla Dorsay kimdir

Atilla Dorsay kimdir, Mimar, Sinema Eleştirmeni, Yazar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno