Ana Sayfa / iş adamı / Bilal Erdoğan kimdir

Bilal Erdoğan kimdir

Bilal Erdoğan kimdir, Necmettin Bilal Erdoğan, 23 Nisan 1980 tarihinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Anası Emine Erdoğan, babası T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan‘dır. Ahmet Burak (d.1979) , Sümeyye (d.1985), Esra (d.1981) adlarında kardeşleri vardır.

Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonrasında ABD‘ye Üniversite okumaya gitti. Bilal Erdoğan, 2003’te Harvard Üniversitesi‘nde aptı. Kasım 2004’ten itibaren Dünya Bankası’nda yetişmen olarak çalışmaya başladı. Stajını tamamlayınca Washington‘un önde gelen araştırma kuruluşlarından Brookings Institute‘de araştırma görevlisi olarak iş başı yapmış oldu.

2005’te Washington civarlarında, Maryland eyaletinin College Park’taki Colesville RD’de mortgage’a girdi, 261.5 bin dolara daire aldı.

Burdur‘da bedelli askerliğini yaparak terhis olduktan sonrasında; 22 Ağustos 2009 tarihinde “Zirve Izgara Limited Şirketi”adı ile ortak olduğu fırıncılık, tabldot yiyecek ve gezim organizasyonu işine girdi. Bilal Erdoğan’ın iki ortaklığı daha var. Bunlardan birisi Atagold. İkinci şirket ortaklığı da Maye Dış Tecim. Kozmetik alanında etkinlik gösteren bu şirkette Bilal Erdoğan’ın hissesi yüzde 25 oranında. Ek olarak Mis Hediyelik Eşya Endüstri adlı firmanın de ortağıdır.

Bilal Erdoğan, 28 Eylül 2004 tarihinde Reyyan Uzuner (d.1986) ile evliliğe ilk adımını attı. Nikah şahitliklerini İtalya Başbakanı Silvio Berlusconi ile Arnavutluk Başbakanı Fatos Nano yapmış oldu. Ömer Tayyip isminde bir oğlu vardır.

1996’da Kuruluşunda adı İSEGEV –(İstanbul Eğitim ve Gençliğe Hizmet Vakfı) olan vakıf 2012’de adını TURGEV (Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı) olarak değiştirdi. Bu vakfın Yönetim Kurulu Başkanlığını Ahmet Ergün yapmakta, mütevelli heyetinde ise, Başbakan Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, büyük kızı Esra Albayrak, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Doğan Kubat ve Mustafa Ataş, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can ve Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir benzer biçimde adlar yer verilmiştir.

2013 senesinde Bilal Erdoğan, abisi Burak Erdoğan benzer biçimde denizciliğe el attı, amcası Mustafa Erdoğan ve eniştesi Ziya İlgen ile isimlerinin baş harflerini taşıyan BMZ Denizcilik ve İnşaat Şirketi’ni

Bilal Erdoğan kimdir

    İş adamı

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yasin El Kadı kimdir

Yasin El Kadı kimdir, Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan‘da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD‘de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno