Ana Sayfa / avukat / Bilal Uçar kimdir

Bilal Uçar kimdir

Bilal Uçar kimdir, 7 Ocak 2016 tarihinde Hakkaniyet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Bilal Uçar, 6 Ocak 1969 tarihinde Denizli Acıpayam’da dünyaya gelmiştir. Babasının adı Mehmet, annesinin adı Ayşe’dir. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1994 senesinde mezun oldu.

İstanbul’da bulunmuş olduğu yıllarda ştı. 1997 yılından sonrasında Denizli’de özgür avukat olarak çalışmaya başladı.

2001 senesinde AK Parti kurum çalışmalarında etken şekilde yer aldı. Parti kuruluşundan 2007 yılına kadar AK Parti Denizli İl Yönetiminde Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2007 – 2011 yılları aralığında AK Parti Denizli İl Başkanlığı görevini yürüttü.

2011 senesinde meydana getirilen genel seçimlerde 24. Dönem AK Parti Denizli Milletvekili seçildi. 24. Dönemde Hakkaniyet Komisyonu Üyeliği, Komünikasyon Özgürlüğüne ve Hususi Yaşamın Gizliliğine Yönelik İhlallerin Tespiti ve Önlenmesine İlişkin Tedbirlerin Belirlenmesi Amacıyla Kurulan Meclis Araştırması Komisyonu Üyeliği, Türkiye-Malta Parlamentolararası Dostluk Grubu Kurucu Başkanlığı görevlerinde bulunmuş oldu.

AK Parti Genel Merkez Mahalli Yönetimler Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Bilal Uçar, 7 Haziran 2015 tarihinde meydana getirilen genel seçimlerde 25. Dönem Ailli seçildi.

Bilal Uçar, evlidir. Üç evladı vardır.

1 Kasım 2015 seçimlerinde milletvekilli talibi olarak gösterilmedi.1 Kasım 2015 seçimlerinde AKP adına Avrupa’daki seçim koordinasyonunu üstlendi.

7 Ocak 2016 tarihinde Hakkaniyet Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevine atandı.

Bilal Uçar kimdir

    Avukat, Milletvekili

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Mahir Ünal kimdir

Mahir Ünal kimdir, Kültür ve Turizm Bakanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno