Ana Sayfa / internet / Bilgisayardan iphone’a internet bağlantısı

Bilgisayardan iphone’a internet bağlantısı

Bilgisayardan iphone’a internet bağlantısı iyi mi yapılır, iphonedan pcye bilgisayara internet iyi mi bağlanır resimli ifade

1. kablolu adsl modemini kablosuz modeme çevirebilirsin . access point takarak modem kablosuz hale geliyor. hepsiburada sitesinde kampanya ile 25 ytl ye satılan bi model vardı. ben 3 hatta yıl asus wl 330g ile kablolu modemi kablosuz yaptım.

2. masaüstü bilgisayarına 25-30 ytl ye kablosuz wireless usb dongle alabilirsin . ben bu hafta aldım asus 167g 30ytl . daha başkalarıda var doğal olarak. bu şekilde yaparsan doğal olarak birazcık uğraşırsın iyi mi yaparsın bilmiyorum fakat yapabilirsin 🙂
benim aletin programında ap olarak kullan accees point olarak kullan diye bi seçenek var sanırım o süre başka bi aygıt benim bilgisayarımdaki neti wireless ile kullanabilecek. doğal olarak tam bilmiyorum bunu.

3. mevcut ttnet bağlantının sözleşme süresi bittiyse iptal ettir başka bi şirkete geç. hem kablosuz modemin olur hemde indirimli kullanırsın birkaç ay 🙂

4. çevrende bi arkadaşında wireless modem varmı ona bak var ise izin alıp kullanabilirsin sonuçta telefonla ne kadar harcayabilirsin kotayı.

iPhone’u modem olarak iyi mi kullanabiliriz?
UzmanTV
iPhone Iyi mi Kullanılır

Bluetooth ile iPhone Üstünden İnternet Bağlantısı

Bir çok iPhone 3G yada 3GS kullanıcısı, USB kablosu ile iPhone’unu modem olarak kullanıp, bilgisayarını internete bağlayabiliyor. Fakat bilhassa laptop seçimi taşınabilir bilgisayarlarda bulunan Bluetooth özelliği kolayca kullanılamıyor. Bu yüzden her insanın klasik problemi olan, “Bluetooth ile iPhone üstünden internet bağlantısını gerçekleştirmek” ile ilgili bilgilerimizi paylaşalım istiyoruz. Ilk olarak bu işlemin orijinal adının Tethering olarak anıldığını belirterek mevzuya giriş yapmak istiyoruz.

Bluetooth bilinmiş olduğu suretiyle bir çok bilgisayarda artık standart olarak  gelen ve iPhone üstünde de bir tek internet/modem erişimi ve kulaklık hizmeti için kullanılabilecek bir özellik olarak geliyor. (Şu an için iPhone üstünden dosya, fotoğraf, video yada adres defteri transferi şeklinde hizmetler için Bluetooth kullanılamıyor) Yazının  başlangıcında belirttiğim şeklinde Tethering yapabilmek için ilk olarak  iPhone’un EDGE yada 3G üstünden hali hazırda internete erişebilmesi  gerekiyor. Şimdi adım adım iyi mi bu işi bir Mac yada Windows bilgisayarda yapabilirize bakalım.

Ilk olarak telefonumuzun internete bağlı (EDGE yada 3G) olduğundan güvenli oluyoruz. Hemen sonra kapalı olan internet bağlantısını Ayarlar -> Genel -> Ağ ->Internet Paylaşımı menüsünden açmak istediğimizde  (eğer Bluetooth kapalıysa) bizlere bir ileti ile internet paylaşımının hangi yöntem yada yöntemlerle gerçekleştirilmek  istenildiğini soruyor. Heralde Bluetooth ile yapacağımız için Bluetooth’u Aç seçeneğini tercih ediyoruz.

iphone_bluetooth_01 iphone_bluetooth_02

Sırada bilgisayarımıza, Bluetooth kabiliyetleri aktifleştirilmiş  telefonumuzu bağlamak var. Yapılması ihtiyaç duyulan ilk işlem heralde bilgisayar üstünde Bluetooth ayarlarını etkinleştirmek ve yeni bir Bluetooth donanımı tanıtmak istediğimizi belirtmek. Bu işlemleri 2 değişik işletim sistemi içinde inceliyoruz. Ilkin Mac OS X üstünde :)

Mac OS X üstünde Bluetooth Konfigürasyonu
İlk olarak, menüde yer edinen Bluetooth simgesinden Set Up Bluetooth Device seçeneğini seçiyoruz.

iphone_bluetooth_03
Karşımıza, yakınımızda yer edinen ve muhteviyatında bizlere hizmet veren bluetooth cihazların sıralaması geliyor. Heralde bizim aleti seçerek “Continue” seçeneği ile ilerliyoruz.

iphone_bluetooth_04

Hemen sonra karşımıza bilgisayarımız ile iPhone donanımını  senkronize edeceğini belirten bir ileti çıkıyor. Doğal ki “Continue” ile işleme devam ediyoruz.

iphone_bluetooth_05
Bu ekranda çıkan numaraların aynısınıda iPhone üstünde  görmemiz gerekiyor. Burada Eşle seçeneğine tıklayarak devam etmemiz gerekiyor.

iphone_bluetooth_06
Bu andan itibaren aslına bakarsak bilgisayarımız ile iPhone cihazımızı eşleştirme işlemini başarıyla tamamlamış oluyoruz. Bu işlemin ilk tanıtımdan sonrasında tekrar yapılması gerekmediğini belirtmek isterim…

iphone_bluetooth_07
Artık internete çıkmak istiyorsak yapmamız ihtiyaç duyulan tek işlem MAC  OS X üstündeki Bluetooth menüsünden daha ilkin eşleştirilmesi  tamamlanmış olan cihazımızı kullanarak internete bağlanmasını söylemek kafi olacaktır.

iphone_bluetooth_08

Başarı göstermiş olarak internet bağlantımızı kurduğumuzda da, iPhone’da ekranın üstündeki “İnternet Paylaşımı” yazan mavi  zeminli alanı görmüş olmamız gerekiyor.iphone_bluetooth_10

Windows XP üstünde Bluetooth Konfigürasyonu
Gelelim işin Windows kısmına… Buradaki  süreç de benzer. Bir tek MAC  OS X işletim sistemindeki şeklinde otomatik Bluetooth tanıma kabiliyeti olmadığı için, Windows’ta elle veri girmek gerekiyor. Sırasıyla bakacak olursak ilk olarak gene iPhone’da internete erişebildiğimizi denetim ediyoruz ve de iPhone’da Ayarlar -> Genel -> Bluetooth seçeneğini de açık konuma getiriyoruz.

Bu esnada bilgisayarımızdaki Bluetooth aletinin özellikleri menüsünden (Denetim Paneli ya da Vazife Çubuğundaki) Yeni Aygıt Eklemeyi doğrusu Add Bluetooth Device seçeneğini seçiyoruz. Vasıta çubuğunda yer edinen Bluetooth simgesine sağ tıklayarak da bu seçeneğe daha süratli erişim sağlayabilirsiniz.

iphone_bluetooth_10a

Sonrasında yeni cihazları arayacağını söyleyen bir ekran ile karşılaşacaksınız. Bu ekranda devam etmek için yapmanız ihtiyaç duyulan, hazır olduğunuzu belirten kutucuğu işaretleyerek Devam (Next) seçeneğine basmanız.

iphone_bluetooth_11
Kısa bir taramanın arkasından erişilebilen cihazların sıralaması ile karşılaşacaksınız. Bu sıralama içinde internet paylaşımını etken ettiğimiz iPhone seçildiğinde Devam (Next) seçeneği ile işlemlere devam ediyoruz.

iphone_bluetooth_12
Bu esnada bizim için Gizyazı (PIN) Üret  seçeneğinin direk seçili olduğu bir menüde devam diyoruz. Ekranda aslına bakarsak kendimizde bir pin kodu belirleyebiliyoruz.

iphone_bluetooth_12a
Bilgisayar ekranında yazan Pin kodunu aynı anda cep telefonumuz üstünde de görüyoruz. Aynı numarayı buraya girerek bağlan seçeneği ile sistemimizi telefonumuz ile birbirine tanıtma (Pair) işlemini tamamlıyoruz.

iphone_bluetooth_13
Şimdi sırada internete bağlanmak kaldı. Bu bölümde artık yapılması ihtiyaç duyulan tek şey Ağ Bağlantıları (Network Connections) seçeneği altından Bluetooth bağlantımıza çift tıklamaktan ibaret. Karşımıza gelen ekranda ise direk Connect seçeneğine basarak internet bağlantımızı telefon üstünden elde etmiş oluyoruz.

iphone_bluetooth_14
Bluetooth bağlantısı başarıyla gerçekleştiğinde de aynı Mac’teki bağlantıda olduğu şeklinde iPhone’daki ekranın üst kısmında mavi bir bölüm çıkıyor.

iphone_bluetooth_15

Her ne kadar yukarıda anlatılan işlemlerin yapımı rahat  gözüksede bazı problemler ile karşılaşmanız olası. Bundan dolayı Windows’taki Bluetooth konfigürasyonu, Mac’teki şeklinde standart değil. Konfigürasyon ekranları ve arayüzler bilgisayar modeline nazaran değişim gösterebiliyor, fakat mantık aynı. Bu tip durumlarda yapılması ihtiyaç duyulan ilk adım bluetooth ayarları içinden daha ilkin tanıttığınız telefon, bilgisayar ayarlamızı silmek ve baştan adım atmak olmalı. Herşeyi yapmanıza karşın gene de Windows’ta iPhone’unuzu Bluetooth üstünden bağlayamazsanız, Microsoft’un bu mevzuda hazırladığı Türkçe yardım sayfasına bir gözatabilirsiniz:http://support.microsoft.com/kb/883258/tr

Gene de karşılaşabileceğiniz teknik problemler ile ilgili olarak http://www.iphoneturkey.biz/destek-talepleri adresinde paylaştığımız şeklinde yardım talep edebilirsiniz. Doğal bu yazıya yorum yapmaktan da çekinmeyin.

Not: 3.0 yazılımı ile gelen Tethering özelliğinden, iPhone 2G sahipleri ve Avea aboneleri yararlanamazlar. Detaylı informasyon için : http://www.iphoneturkey.biz/2009/06/iphone-30-ile-ilgili-sk-sorulan-sorular.html

İphone 3G ile Bilgisayara İnternet

iphoneinterner İphone 3G ile Bilgisayara İnternetPek çoğumuz bilmiyor, iphone cep telefonunuzu bilgisayarınıza bağlayarak, 3G teknolojisi ile internet bağlantısı sağlayabilirsiniz. Üstelik kablo olmasa da olur. Ilk olarak telefonunuza aylık internet paketi almanızı öneriyorum, sonrasında iphone > Ayarlar > Genel > Ağ > İnternet Paylaşımı sekmesine geliyorsunuz. Aktifleştirmeyi gerçekleştirdikten sonrasında size USB mi Bluetooth mu diye soruyor, tavsiyem kablodur zira şarj aradan çıkmış olur. Sistem bilgisayarda ayar filan da gerektirmiyor, bilhassa de kablo ile bağlantıda kabloyu tak, internet paylaşımını aç, internettesin. Yalnız malum, telefon görüşmesi yaptığınız anda 3G eylemsiz oluyor doğrusu internet gidiyor. Mühim bir emek verme üzerindeyken buna dikkat edin.

Pc niz üstünden iphone vasıtasıyla internete bağlanmak

Iphonunuzu modem olarak kullanarak internete bağlanmak:

iPhone a 3.0 fw ile gelen özelliklerden biride direkt olarak internete baglanabilmemiz. Bu özellik iphone icerisinde mevcut oldugundan dolayı iphone mize hiçbir ek uygulama yüklemiyoruz.

İhtiyacımız olan sey:

-Bağlanmak istedigimiz bilgisayarda iTunes bulunması,

-IPhone umuzun internete bağlı bulunması (Wi-Fi, Edge, 3G…).

Eger Pc’nizde iTunes bulunmuyorsa buraya basarak son sürüm olan iTunes programını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Eger internet kullanımında problem yasıyorsanız; iPhone ile internet kullanmak icin, abonesi oldugunuz operatörün satın alan hizmetlerini arayabilirsiniz.
Birde Turkcell ve Avea kullanıcıları Ayarlar / Genel / Hakkında / Ag / Hücresel Veri Agı / APN: internet , Kullanıcı Adı: Boş , Parola: Boş şeklinde doldurursanız internetinizi etken etmiş olmuş olursunuz.

Hemen sonra Kablo yada Bluetooth secebeklerinden dilediginizle direkt olarak baglanabilirsiniz.

Eger bu secenekleri uyguladıgınız halde baglantıyı alamadıysanız Pc nize, Ag Baglantılarım kısmından Apple taglı görünen baglantıyı etken etmelisiniz.

ve calısırken son resimde görünen şeklinde iPhone üstünde “internet baglantısı” yanıp sönmeye baslıcaktır.

iPhone’u Modem Olarak Iyi mi Kullanırız?

Bir iPhone cihazınız var, buna bağlı olarak hattınızında da tanımlı olan bir internet paketine sahipsiniz ve siz cihazınızıninternet özelliğini gerek bilgisayarınız ile gerekse de 3G özelliği bulunmayan bir iPad ile paylaşmak istiyorsunuz. O halde doğru mevzuyu okuduğunuza güvenli olabilirsiniz. Bu yazımızda sizlerle iPhone cihazınızdaki internet bağlantısının bilgisayar yada iPad ile iyi mi paylaştırılacağını anlatmaya çalışacağız. Bir oldukca gelişmiş cep telefonunda olduğu şeklinde iPhone’u da modem olarak tanımlayıp internet bağlantısını kolaylıkla kablolu ya da kablosuz olarak paylaşmamız mümkün. Bunun için yapmanız ihtiyaç duyulan yazımızın devamındaki bir kaç adımdan oluşan rahat işlemleri kovuşturmak ve uygulamak. Böylelikle iPhone‘da yer edinen internet bağlantınızı öteki cihazlar ile kolaylıkla paylaştırabileceksiniz.

Daha ilkin iPhone’da takılı olan hattınız için internet paketi satın almadıysanız ya da cihazınızın “Hücresel Veri” kısmında “İnternet Paylaşımı” ayarları da büyük olasılıkla dikkatinizi çekmemiştir. İşte bu belirtilen ayarlar yapılmadığında ve hücresel veri ile internet paylaşımı etken edilmediğinde sizler iPhone cihazınızın internet paylaşımını iyi mi yapabileceğinizi bir türlü kavrayamayacaksınız. Bundan dolayı bu ayarlar yapılmadığında “Ayarlar” kısmında görülmesi ihtiyaç duyulan bir özellik görülemeyecek, dolayısı ile siz sanki internet paylaşımının sadece bir uygulama ile yapılabileceğini düşünebilirsiniz. Oysa ki ek bir uygulamaya gerek kalmadan internet paylaşımını ilgili ayarları yapmak sureti ile etken olacak menüden iyi mi yapabileceğimizi beraberce göreceğiz.

iPhone İnternet Paylaşımı ve Modem Olarak Kullanma iPhone İnternet Paylaşımı ve Modem Olarak Kullanma

Sol üst resimde sizin de farkedeceğiniz şeklinde hücresel verinin etken edilmeden ve internet bağlantı paylaşımı için ayar yapılmadan önceki halini, öteki resimde de aradığımız özelliğin yer almış bulunduğunu görebiliyoruz. İşte tüm yapacağımız ayarlar kısmında bizde yer almayan “Kişisel Erişim Noktası“nı etken etmek olacak.

iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı

Kişisel erişim noktasını etken etmek için resimlerde de göreceğiniz şeklinde ilk olarak ayarlar kısmında yer edinen “Genel” seçeneğine tıklıyoruz, arkasından “” yazısına tıkladığımızda bu bölümde yer edinen “Hücresel Veri” hususi durumunun kapalı bulunduğunu görüyoruz. Hücresel veri hususi durumunu açtığımızda da derhal altında yer edinen “Hücresel Veri Ağı” kısmının etken bulunduğunu görüyoruz. Hücresel veri ağı yazısına da tıklayarak hususi ayarlarının olduğu kısıma gidiyoruz.

iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı iPhone İnternet Bağlantı Paylaşımı

Geldiğimiz bu bölümde “APN” yazan kısmın boş bulunduğunu görüyoruz, bu kısıma örneğimizde olduğu şeklinde “internet” yazıyoruz (servis sağlayıcınız tarafınca hususi olarak verilmiş bir başka isim, kullanıcı ve adı parola yoksa). Gene bu resimde görünmeyen ve üstte kalan yerde de “Hücresel Veri” kısmına da gene “internet” yazıp etken edebiliriz. Şimdi cihazımızın ayarlar kısmına dönelim, gene “Kişisel Erişim Noktası” yazısı gelmemiş olabilir. Bunun için ayarlar bölümünden çıkıp cihazımızın ana ekranına dönelim ve yeniden ayarlar uygulamasına giriş yapalım. İşte şimdi kişisel erişim noktası karşınızda olacaktır, bu yazıya da tıklayıp neleri iyi mi kullanacağımızın ipuçlarını da yazan hususi ayarlar kısmına erişelim.

Burada bağlantı için isterseniz bir parola atayabilirsiniz, bu parola telefonunuz ile bilgisayar veyaiPad için eşleştirme parolası olacaktır. Bundan sonraki adım ise telefonunuzu ister bluetooth, ister wifi isterseniz de USB kablosu üstünden bağlamak olacak. Bilgisayarınızın wifi bağlantısı açıksa telefonunuza ilişik wifi bağlantısını görecek ve lüzumlu seçimi yaptığınızda cihazlar birbiri ile eşleşecektir. Aynı şekilde isterseniz bluetooth bağlantısını etken ederek iPad ile de eşleştirebilirsiniz.

Hücresel veri açık ve ayarı yukarıda belirttiğimiz şeklinde yapılmışsa, internet bağlantı paylaşımı da etken edilmişse artık bu metod ile iPhone’da yer edinen internet bağlantısını ilgili cihazlar ile paylaştırma işlemini tamamlamışsınız anlama gelir. Hattınızda 3G desteği aktifse iPhone’ununuz artık bir 3G modem olarak öteki cihazlarla bu şekilde bağlantı paylaşımını gerçekleştirebilirsiniz. Umarız yazımız bu mevzuda takılan kullanıcılar için yol gösterici olmuştur diyerek bir dahaki ipucumuzda görüşmek suretiyle diyoruz…

 iPhone EDGE Bağlantısını Bilgisayar ile Paylaşmak

iPhone Internet-EDGE Bağlantısını Laptop ile Paylaşın

Uzun süreden beri beklenen makalemiz hazır . Artık cep telefonunuzun çekmiş olduğu ve baz istasyonunun izin verdiği her yerden bilgisayarınızı internete bağlayabileceksiniz.

Bunun için iPhone’unuzda kullandığınız etken bir Internet paketi ve bağlantı kuracağınız bilgisayarınızda kablosuz ethernet kartı olması gerekiyor .

iPhone’unuzun veri planı ve öldürücü bir mobile tarayıcısı olması mükemmel, fakat havaalanında yanınızda laptopunuzla uçağınızı beklerken tamamen masaüstünüzde tarayıcıyı kullanmak güzel olmaz mıydı?
iPhone’unun kendi EDGE veri bağlantınız haricinde başka bir bilgisayara bağlanmanıza izin vermeyecektir. Fakat ufak bir hünerle İphone’nunuzun veri servisi süresince laptop’nuzda müddetsiz internette gezebileceksiniz.

NOT: Muhtemelen kendinize soracaksınız. Bu gene de iphone’nun kullandığı yavaş EDGE veri bağlantısı değil mi?Evet,öyleki.Fakat bana sorarsanız tam donanımlı bir masaüstünde kullanılan yavaş intenet ile kısıtlı bir ekranda kullanılan internet içinde oldukca fark var.

Bilgisayarınızda kullanıdığınız bir SSH istemcisi bulunuyor. Eğer mac kullanıcısı iseniz problem yok fakat windows kullanıcısı iseniz bunu size özetlemek gerekirse anlatacağım

Kendimize hususi evde kullanacağımız bir SSH oluşturmak;
Şimdi öncelikle cygwin programını indirmemiz gerekiyor zira bizlere lazım olan program o. burdan—-> CYGwin
Windows’ta mac’te olduğu şeklinde SSH oluşturmak benzer olaylardır.Kişisel SSH(secure shell)niz ile evimizdeki bilgisayarınıza internetten son aşama güvenli bir halde bağlanabilirsiniz ve yönetebilirsiniz. Evet şimdi anlatıma geçelim.

SSH Yükleme ve Düzenleme

Verdiğimiz linkten CYGwin uygulamasını indirdikten sonrasında setup.exe dosyasımızı çalıştırıyoruz.
Hiçbirşeyi değiştirmeden ileri diyerek Choose A Download Site söylediği kısma geliyoruz.Burda site seçimi yapacağız.Burdan istediğiniz herhangi bir siteyi (herhangi birisi olabilir) tıklayıp ileri diyoruz ve bir yükleme yapıyor program. Sonrasında + işaretlerinin olduğu şu ekran gelecek.

Neye İhtiyacınız Olacak?

Burdan aşagıda NET menüsü var.+ işaretinin üstüne tıkladığımızda aşağıya doğru menü açılacak.Orda openssh yazan kısmı bulup solda Skip yazan yerin tarafındaki işarete tıklıyoruz.(yuvarlağın üstünde 2 ok olan işaret).Sonrasında skip yazan kısım tikli hale gelecek 2 kısıma dönecek.Bunu gördüğümüzde ileri seçerek yüklememizi tamamlıyoruz.

Bundan sonrasında cygwin komut satırını açıp şunu yazıyoruz : ssh-host-config". Size kod sırasıyla “privilege separation” hakkında,”create local user sshd,” hakkında,”install sshd as a service,” hakkında sual soracaktır bunların tümüne evet diye cevaplayınız. Kod size “CYGWIN=” hakkında sual sorduğuna şu cevabı yazınız : ntsec tty

Şimdi SSH 1 protokolünü etkisiz hale getireceğiz

Bu işlem genel anlamda güvenlik sorunlara yol açmış olduğu için üstünde çeşitli düzenlemeler yapacağız ki bağlantı yapacağımız süre sorunla karşılaşmayalım.

Şimdi sırasıyla c:cygwinetcdefaultsetcsshd_config tıklayarak config dosyasını açıyoruz.

“#Protocol 2,1” yazan yeri “Protocol 2.” ye çeviriyoruz. Ve kaydedip çıkıyoruz. (” #” işaretlerini kullanmadan doğal olarak ki )

Şimdi ise kendi SSH sunucumuzu çalıştıracağız

Cygwin’i yeniden açıyoruz ve Şunu yazıyoruz : net start sshd

işlemleri yaptıktan sonrasında size ekranda şöyleki birşey belirmesi gerekiyor:

The CYGWIN sshd service is starting.
The CYGWIN sshd service was started success-y.

  • Ve rock'n roll :)Şimdi SSH 22 portu açacağız :
    Şu an sunucumuz çalışıyor. Bağlantı için Güvenlik duvarınızda port açmanız gerekecek.
Bunun için Denetim masası-güvenlik merkezine tıklıyoruz. Oluşturulan sayfanın en altında güvenlik duvarına tıklıyoruz. Karşımıza bir pencere gelecek. O pencereden hususi durumlar sekmesi içinde "Bağlantı Noktası Ekle" var.Onu tıklıyoruz ve aşağıdakilerin aynısını yazıp tamam diyoruz.

Şimdi ilk olarak port açmak için bir ekip bilgilere haiz olmanız gerekiyor. Başlat-Çalıştır'a cmd yazıp enter'a basıyoruz. Sonrasında ipconfig komutunu siyah ekranda yazıyoruz. Karşımıza çıkan pencerede IP Adresiniz, Alt ağ maskeniz,Varsayılan ağ geçidiniz olması gerekiyor.Onları bir yere kayıt edin ilerde işimize yarayacak.
Şimdi modeminize giriş yapmanız gerekiyor.internet tarayıcımızı açalım http://192.168.2.1 yazalım. Modeminizin ipsini bulmak için google'dan faydalanabilirsiniz.Bu Airties marka modem IP' sidir.

Modemimize bağlandıktan sonrasında genel anlamda gizyazı koymadıysanız ya direkt açılır ya da çıkan ekranda tamam derseniz hiçbirşey yazmadan direk modemin içine bağlanır.
Modemin içinde solda yapılacaklar vardır.Bizim işimize yarayan PORT AÇMA,PORT YÖNLENDİRME kısımları olacaktır.Bu butona tıkladığımızda karşımıza ekle çıkacaktır.
Ekle dediğimizde Portumuzun adı,başlangıç portu,bitiş portu,sunucumuzun IP'si şeklinde soruları soracaktır.

  1. Portumuzun Adı:VNC
  2. Başlangıç portu:5900
  3. Bitiş portu:5900
  4. Sunucu adresi,ip’miz : Kendi not aldığınız ip adresidir.
  5. Sonrasında da tamam diyip çıkıyoruz

Şimdi bağlantı için bir Winspc programı gerekiyor.Bu programı da buradan indirebilirsiniz: —>Winspc

Hemen sonra burdan giriş yapacağınız gizyazı ve kullanıcı adını belirleyin. (Ek olarak login de buradan olacaksınız) . Şimdi bilgisayarınızla ilgili herşey hazır.

iPhone'u Hazırlamak

Ilk olarak installer’dan openssh uygulamasını indiriyoruz.Pc mizde wireless’ın açık oldugundan güvenli oluyoruz. iPhone wi-fi özelliğimizden bilgisayarımızı buluyoruz. Cygwin’i yeniden açıyoruz ve komut olarak şunu yazıyoruz :

ssh -ND 9999 root@kendi ip adresiniz

Sonrasında;

Karşınıza bu şekilde bir ekran gelecek. Bu ekran sorulan soruların hepsine EVET yanıtını verin. Ve en sonda sizden parolanızı isteyecek. Parolanızı girin.
Ve herşey hazır. Artık laptopunuzdan bağlantı kurabilirsiniz.Vista ve Windowsta proxy ayarları otomatiktir fakat web tarayıcımızda ufak bir ayar daha yapmamız gerekecek. İnternet ayarlarından manuel doğrusu elle proxy oluşurabilirsiniz. Resimde oldugu şeklinde biz firefox için örnek koyduk :

Artık iPhone’un internet bağlantısına kablosuz ethernet kartınız aracılığı ile bağlanabilirsiniz.

Yazan : Ahmet Özsarı – iPhoneServis.Com

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

WordPress blog sitesi için soru-cevap eklentisi

Question and Answer Sites

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
Copied!