Ana Sayfa / Bilgisayarın klavye ayarları nerede / Bilgisayarın klavye ayarları nerede, klavyeyi ayarlama, pc klavyesi nasıl ayarlanır windows 7 xp ve vista

Bilgisayarın klavye ayarları nerede, klavyeyi ayarlama, pc klavyesi nasıl ayarlanır windows 7 xp ve vista

Denetim masası klasik görünümde ise bölge ve dil seçeneklerine gel sonrasında yukarıdan dilleri seç ve ayrıntılara tıklayarak yapabilirsiniz. Bu yöntem win7, windows vista ve xp için de geçerlidir.

Klavye Ayarları Nerden Yapılır
Yanıt

Başlat – Ayarlar – Denetim Masası – 1- Klavye 2- Bölge Dil ayarlarından yapabilirsiniz

Bu yolu izleyerek klavyenin ayarının yapıldığı ekrana ulaşabilirsiniz.

Klavye ayarlarını değişiklik yapma

Klavye karakterinin yinelemeye başlaması için bir tuşa ne kadar süre basmanız icap ettiğini, klavye karakterlerinin yineleme hızını ve imlecin yanıp sönme hızını özelleştirebilirsiniz.

Klavye karakterlerinin yinelemeye başlamasından önceki gecikmeyi değiştirebilmek için

  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Donanım ve Ses ve arkasından Klavye’yi tıklatarak Klavye’yi açın.
  2. Karakter yineleme’nin altında, klavye karakterinin yinelemesi için tuşu basılı tutmanız ihtiyaç duyulan süreyi çoğaltmak için Yineleme gecikmesi kaydırıcısını sola kaydırın. Karakterlerin yinelemeye başlamasından ilkin geçecek süreyi azaltmak için kaydırıcıyı sağa kaydırın.

 Klavye karakterlerinin yineleme hızını değiştirebilmek için

  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Donanım ve Ses ve arkasından Klavye’yi tıklatarak Klavye’yi açın.
  2. Karakter yineleme’nin altında, Yineleme hızı kaydırıcısını klavye karakterlerinin daha yavaş yinelenmesi için sola, daha süratli yinelenmesi için sağa kaydırın.

 İmlecin yanıp sönme hızını değiştirebilmek için

  1. Başlat düğmesi Başlat düğmesinin resmi, Denetim Masası, Donanım ve Ses ve arkasından Klavye’yi tıklatarak Klavye’yi açın.
  2. İmlecin yanıp sönme hızını çoğaltmak için İmleç yanıp sönme hızı kaydırıcını sağa kaydırın. Kaydırıcıyı sonuna kadar sola doğru kaydırırsanız imleç yanıp sönmeyi durdurur.

Klavye Türü ve Dilini Değişiklik yapma

Bilgisayarın başına oturdunuz, bir de baktınızki klavyeniz sizin emirlerinizi dinlemiyor. Klavye ayarları bir halde değişmiş. Fakat isteğiniz haricinde bir karakter ekrana yazılıyor. İşte bu mevzuda yapılması ihtiyaç duyulan düzenleme Bölge ve Dil Seçenekleri ayarlarından klavyenizi düzgüsel hale geri getirmektir. Bu işlem için yapılması gerken adımları ayrıntıları ile videomuzda bulabilirsiniz.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

WordPress blog sitesi için soru-cevap eklentisi

Question and Answer Sites

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno