Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Birce Akalay kimdir

Birce Akalay kimdir

Birce Akalay kimdir, Birce Akalay, 19 Haziran 1984 tarihinde İstanbul‘da ailesinin tek evladı dünyaya gelmiştir. Annesinin adı Yasemin, babasının adı Sercan Akalay’dır.
Lise eğitimini 2003senesinde Pera Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro bölümünde tamamladı. Derhal peşinden kazanılmış olduğu İstanbul Üniversitesi Tiyatro Eleştirmenliği ve Dramaturji Bölümünde okuyup fakat mezun olmadan oradan ayrılıp 2010 senesinde Haliç Üniversitesi Konservatuar Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

2004 senesinde Türkiye Güzellik yarışmasında üçüncü oldu. Ve sonrasında Avrupa Güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve yarı finale çıktı.

2004-2007 yılları aralığında Yıldız TV ve TV8′de spor spikerliğinin yanı sıra Şampiyonlar Ligi Hususi ve 8.Etap şeklinde programları da hazırlayıp sundu.

TRT1 de 2009 senesinde ekrana gelen “Alayına İsyan” isminde dizinde de Sevtap görevi ile karşımıza çıkan Birce Akalay 2009’un Eylül ayında Sizi Seviyorum isminde beyazperde filmimizde Emre Altuğ ile başrolleri paylaşmıştır.

2013 senesinde atv ekranlarında Başbakan Adnan Menderes‘in yaşamını mevzu alan “Ben Onu Fazlaca Sevdim” dizisinde Türkiyenin Opera Sanatçısı Ayhan Aydan karakterini oynadı.

2014 senesinde başrollerde Sarp Levendoğlu , Parlak zeka Alasya, Komut Berke Zincidi , Kayhan Yıldızoğlu ile beraber “Ufak Ağa” dizinde Sinem karekterini canlandırdı.

Birce Akalay, 17 Mayıs 2011 tarihinde oyuncu Murat Ünalmış ile evliliğe ilk adımını attı. 29 Aralık 2012 tarihinde boşandı.

Filmleri :
2007 – Senin Uğruna (dizi)
2007 – Yazgı (dizi)
2008 – Asi (dizi)
2008 – Son Ders (beyazperde filmi)
2009 – Sizi Seviyorum (beyazperde filmi)
2009 – Kış Masalı ()
2009 – Nefes: Vatan Sağolsun (beyazperde filmi)
2009 – Alayına İsyan (dizi)
2010 – 2013 – Yer Gök Aşk (dizi)
2013 – Ben Onu Fazlaca Sevdim (dizi)
2013 – Bu şekilde Bitmesin(dizi)
2014 – Ufak Ağa (dizi)

Birce Akalay kimdir

    • Dizi Oyuncusu,

Beyaz perde

    Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Can Yaman kimdir

Can Yaman kimdir, İnadına Aşk adlı dizide Yalın Aras adlı karakteri canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno