Ana Sayfa / Akademisyen / Bülent Çaplı kimdir

Bülent Çaplı kimdir

Bülent Çaplı kimdir, Bülent Çaplı, 1958 senesinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Ankara Tutumsal ve Ticari Ilimler Akademisi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. ABD, Utah Eyalet Üniversitesi‘nden kontakt alanında yüksek lisans mezuniyet belgesi aldı. Fulbright bursu ile ABD Ohio Üniversitesi‘nde telekomünikasyon alanında doktora programına devam etti. Arkasından İstanbul Üniversitesi‘nden radyo ve tv alanında tabip unvanını aldı.

Bülent Çaplı, Manchester’da Avrupa İlBD Florida Üniversitesi Telekomünikasyon Kısmı’nde konuk araştırmacı olarak çalıştı. medya etiği, medyanın ekonomipolitiği, medya politikaları, internasyonal kontakt ve belgesel alanlarında bilimsel nitelikli emek harcamalar yapmış oldu.

Askerliğini Burdur’da yapmış oldu.

Prof. Bülent Çaplı, Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Tv Beyaz perde Kısmı başkanıdır. İletişim etiği, kontakt politikaları, internasyonal kontakt ve belgesel alanlarında bilimsel nitelikli emek harcamalar yapmaktadır.

Mehmet Ali Birand ve Can Dündar ile ortak belgesel ve kitap emek harcamaları bulunmaktadır.

Bülent Çaplı, Yeşim Çaplı ile evlidir.

Kitapları :
– Demirkırat: Bir Demokrasinin Doğuşu (Mehmet Ali Birand ve Can Dündar ile beraber, Milliyet Yayınları, 1991)
– 12 Mart İhtilalin Pençesinde Demokrasi (Mehmet Ali Birand ve Can Dündar ile beraber, İmge Kitabevi Yayınları, 1994-2 baskı, 1995, 1997, 2000, 2002, 2004, 2007, 2008)
– Tv ve Siyasal Sistem (İmge Kitabevi Yayınları, 1995, 2001)
– Medya ve Etik (İmge Kitabevi Yayınları, 2002)
– İsmet Paşa (Can Dündar ile beraber, İmge Kitabevi Yayınları, 2006, 2007-3 baskı)
– Hususi Televizyona Beş Kala, Fili Tanım Etmek (İmge Kitabevi Yayınları, 2008)
– İki Vapur İki Kaptan Dumlupınar, Doğan Kitap, 2007

Yönetmenliğini Yapmış olduğu Belgesel Filmler :
Demir Kırat – 1995 / Mehmet Ali Birand, Bülent Çaplı, Can Dündar (4 Bölüm) 480′
Çınarların Ruhu Ölümsüzdür – 1996

Hazırladığı Belgeseller :
12 Mart – 1994 / Can Dündar, Bülent Çaplı (10 Bölüm) 750′
Demir Kırat – 1995 / Mehmet Ali Birand, Bülent Çaplı, Can Dündar (4 Bölüm) 480′
İsmet Paşa – 1999 / Can Dündar, Bülent Çaplı
Halef – 2001 …. Hazırlayan / Yönetmen: Bülent Özkam
Karadeniz: Seyr-i Türkiye – 2007 …. Araştırma ve Koordinasyon

Bülent Çaplı kimdir

    Akademisyen, Yazar

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Winston Churchill kimdir

Winston Churchill kimdir, 1874 doğumlu “Sir” ünvanı sahibi Winston Leonard Spencer-Churchill, dünya tarihinde önemli yeri olan, II. Dünya Savaşı dönemindeki İngiltere başbakanı. Edebiyat dalında 1953 Nobel Ödülü’ne layık görülmüştür. Anektodlarıyla da ünlü olan Churchill, 9 Nisan 1963‘te Beyaz Saray‘da kendisinin katılamadığı bir tören ile onursal A.B.D. vatandaşı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno