Ana Sayfa / Hakem / Bülent Yıldırım kimdir

Bülent Yıldırım kimdir

Bülent Yıldırım kimdir, Bülent Yıldırım, 1 Mart 1972 Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde dünyaya gelmiştir. Sporla gerçek anlamda 11 yaşlarında tanıştı.

Kayseri Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün “Atletizm” ve “Futbol” dallarında açmış olduğu Yaz Spor Okulu’na katıldı. Ortaokul ve lisede “atletizm” ve “futbol” takımlarında yer aldı.

1986 – 1989 yılları aralığında Talas Belediyespor’da (o zamanki adı Yenidoğanspor) lisanslı olarak “futbol”, “voleybol” ve “hentbol” takımlarında oynadı.

Genç takımda kaptan ve oyun kurucudur. A takımda defansta vazife yapar ve amatör kümede 4 sürem futbol oynar.

Hakemliğe başladığı döneme kadar da üniversitenin fakülte takımında da oynamayı sürdürdü.

1990 yılındaki ÖSS imtihanında Kayseri birincisi oldu.

Bülent Yıldırım, (ODDÜ) Orta Doğu Teknik Üniversitesi’nin Politika Bilimi ve Kamu Yönetimi Kısmı’ne girerek 1994 senesinde mezun oldu.

Mezun olduktan sonrasında Dış Tecim Müsteşarlığı’nda göreve başladı.

Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı görevine kadar terfi etti.

Çalmış olduğu kurum, Türkiye’deki tüm ihracatçı ve ithalatçı firmaları denetler.

Ankara Üniversitesi, Avrupa Topluluğu Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden (ATAUM), “Avrupa Birliği Internasyonal İlişkiler Uzmanlığı sertifikasını da alır.

Mayıs 1994’te ODTÜ’de oluşturulan yargıcı kursuna katıldı. Başlangıçta bir tek kurli bir seyirci olmayı hedefliyerek kursa giden Bülent Yıldırım, şimdi FIFA kokartlı bir yargıcı.

Türkiye süper ligdeki kariyerine 2003-2004 sezonu 4. haftasındaki Elazığspor-Adanaspor maçı ile başladı. 20 Haziran 2011 evveliyatına kadar Türkiye ustalaşmış liglerinde 298 maçta vazife aldı.

Fenerbahçe taraftarı olduğu söylenen Yargıcı Bülent Yıldırım, 1 Ocak 2010 tarihinden itibaren FIFA tarafınca 2. kategori hakemliğe yükseltildi. UEFA tarafınca üst düzey müsabakalarda göreve getirilmiştir.

2012-2013 Spor Toto Süper Lig Şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası sahibi Fenerbahçe’nin 11 Ağustos 2013 Pazar günü oynayacağı TFF Süper Kupa müsabakasını, FIFA kokartlı yargıcı Bülent Yıldırım yönetecek.

Bülent Yıldırım, 2004 senesinde Bilnur hanımla evliliğe ilk adımını attı.

Hakemlik Süreci :
1998’de 3.Lig Hakemi oldu. (C Klasmanı)
2001’de 2.Lig Hakemi oldu. (B Klasmanı)
2002’de 2.Lig A Kategorisi Hakemi oldu. (A Klasmanı)
2003’te Süper Lig Hakemi oldu

Bülent Yıldırım kimdir

Yargıcı

 

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yağmur Banda kimdir

Yağmur Banda kimdir, “Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno