Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Burcu Kara kimdir

Burcu Kara kimdir

Burcu Kara kimdir, Burcu Kara, 1 Mart 1980 tarihinde Bursa’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin ilk evladı olmasıyla beraber anne ve babasının öğretmenlik yapmasından dolayı ilkokula 4,5 yaşlarında başladı ve 9 yaşlarında ilkokulu tamamladı.

16 yaşlarında başladığı Eskişehir Anadolu Üniversitesi İktisat bölümünden 2000 senesinde mezun oldu. Eskişehir’de okurken hem de mahalli kanallarda da sunuculuk yapmış oldu. Sonrasında Bursa´ya dönerek, kendi mesleği olan Yatırım uzmanlığı yaparken konuşmasını düzeltmek için diksiyon kursuna devam etti, bunun için İstanbul´a gidip gelmeye başladı. Vaka TV´de program sunmasının arkasından Kanal D´de emek verme fırsatını elde etti, bir süre muhabir olarak çalıştıktan sonrasında aber spikerliği halletmeye başladı. Bursa´daki kariyerini ve ailesini bırakarak İstanbul´a yerleşti. Radyo D ve Radyo Foreks´te de haber spikerliği yapmış oldu. Bir süre Şahika Tekand´da oyunculuk dersleri ve şan dersleri aldı.

2005 senesinde Cine 5 kanalında “Cinesinema” programını sundu, 2007 senesinde Show Max kanalında “Burcuyla” programının sunuculuğunu üstlendi.

“Haziran Gecesi” dizisinde, “O Şimdi Mahkum” ve “Dünyayı Kurtaran Insanın Oğlu” filmlerinde vazife aldı. “Elveda Derken” ve “İpsiz Recep” dizilerinde rol almıştır.

2007 senesinde Sadri Alışık Tiyatrosu’nun sahneye koyduğu Atıf Yılmaz eseri “Güllü”nün tiyatro versiyonunda Kerem Alışık ile başrolleri paylaştı.

Burcu Kara, oyuncu Buğra Gülsoy ile 22 Temmuz 2011 tarihinde evliliğe ilk adımını attı, 02 Ağustos 2012 tarihinde de boşandı.

Rol Almış olduğu Filmler:
2013 – Duygusal Güldürü 2: Bekarlığa Veda
2012 – Tozlu Yollar (dizi)
2011 – Seneler Sonrasında
2011 – Aşkta Sınır Yok (dizi)
2010 – Nar çiçeği (dizi)
2010 – Kirli Beyaz (dizi)
2009 – Maskeli Balo (dizi)
2009 – Duygusal Güldürü
2008 – İpsiz Recep (dizi)
2007 – Elveda Derken (dizi)
2006 – Dünyayı Kurtaran Insanın Oğlu
2005 – O Şimdi Mahkum
2004 – Haziran Gecesi (dizi)

Tiyatro :
Güllü
Tatlı Çarşamba

Burcu Kara kimdir

    • Dizi Oyuncusu,

Beyaz perde

    Oyuncusu

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Can Yaman kimdir

Can Yaman kimdir, İnadına Aşk adlı dizide Yalın Aras adlı karakteri canlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno