Burcu Kaya kimdir, NTV haber spikeri

Burcu Kaya, 12 Haziran 1979 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Celal Bayar Üniversitesi Gövde Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’ndan mezun olmuştur. Ustalaşmış olarak voleybol ve atletizm sporlarıyla uğraştı. Ek olarak, kendisi bir voleybol hakemidir.

Burcu Kaya, televizyonculuğa Balıkesir‘de mahalli bir tv kanalında ana haber spikerliği yaparak başladı. Spikerlik dersleri aldıktan sonrasında Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nden başarıyla mezun oldu.

Burcu Kaya, mahalli televizyonda beş yıl çalıştıktan sonrasında Haber 7 kanalında 1 yıl haber spikerliği yapmış oldu ve mesleğinin dönüm noktası diye tanımladığı NTV haber merkezinde haber spikerliğine başladı.

NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, çocukluk hayallerini gerçekleştirenlerden. “Çocukken müzisyen olmak isteyen mikrofonu alır eline, futbolcu olmak isteyen top oynar, bense bıcır bıcır konuşan, insanlara devamlı bir şeyler anlatmaya çalışan, kalabalık gruplara hitap etmeye meraklı bir çocuktum. Sanırım beni bu mesleğe yönlendiren en büyük etken. Dünyaya tekrar gelsem gene bu mesleği seçerim. İşimi yapmaktan inanılmaz zevk alıyorum” diyor.NTV Haber Spikeri Burcu Kaya, ek olarak Başkent İletişim Bilimleri Akademisi’nde Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk bölümünde eğitmen olarak vazife almaktadır.

NTV‘de haftaiçi her gün Güne Başlarken başlarken programının sunuculuğunu yapmaktadır.

Burcu Kaya kimdir

    Spiker

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE