Ana Sayfa / milletvekili / Burhan Kuzu kimdir

Burhan Kuzu kimdir

Burhan Kuzu kimdir, Burhan Kuzu, 1 Ocak 1955 tarihinde Kayseri Develi ilçesine bağlı Şıhlı nahiyesinde dünyaya gelmiştir. Babasının adı Ali Rıza, annesinin adı Zahide’dir. İlk öğrenimini Şıhlı nahiyesinde orta ve lise öğrenimini Develi ilçesinde tamamladı. 1976 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini birincilikle tamamlamış oldu. Yüksek lisans ve doktorasını aynı fakültede tamamladı.

1976 senesinde Tekirdağ‘da Maiyet Memuru olarak kaymakamlık stajını yapmış oldu. Arkasından İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Kürsüsü’ne asistan olarak işe başladı. Ayrıca hakimlik ve savcılık sınavlarını da başarıya ulaşmış olarak verdi.

Burhan Kuzu, 1984 senesinde hekim,1987 senesinde destek doçent,1989 senesinde doçent, 1998 senesinde profesör oldu.

1980-82 yılları aralığında Paris Sorbonne Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Konseyi bursuyla araştırmalar yapmış oldu. Polis okullarında ortalama 15 yıl süresince Anayasa ,İnsan Hakları,Ceza Usül derslerine girdi. Çeşitli sivil cemiyet örgütlerinde yönetici olarak çalıştı. Hukuk, çevre bilimi ve bilinci hakkında eserleri, yazıları, araştırma ve yazıları gösterildi. Ek olarak hususi vakıf eğitim kurumları olan Beykent Üniversitesi, Haliç Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi‘nde Anayasa, İdare ve Hukuka Giriş dersler; Yüksek ında Toplumsal Bilimler Enstitüsü bünyesinde Çevre Hukuku derslerine girdi.

Etken siyasal hayatına başlayana kadar İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Anayasa Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyesi ve Anabilim Dalı Başkanlığı yapmış oldu. Akparti’nin kuruluşunda katkıda bulunmuş oldu, kurucu Üyesi oldu. Burhan Kuzu 2002 Genel Seçimlerinde İstanbul’dan AKP milletvekili seçilerek parlementoya girdi. T.B.M.M. Anayasa Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunmuş oldu.

2007 ve 2011 Genel Seçimlerinde yeniden milletvekili seçildi.

Burhan Kuzu, Azime Kuzu evli ve iki evladı vardır.

Burhan Kuzu kimdir

    Milletvekili

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Levent Gök kimdir

Levent Gök kimdir, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan genel seçimlerde CHP Ankara milletvekili olarak seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno