Ana Sayfa / gazeteci / Can Ataklı kimdir

Can Ataklı kimdir

Can Ataklı kimdir, Can Ataklı 1956 yılının Mayıs ayında babasının ilk vazife yeri olan Diyarbakır’da ailesinin ilk evladı olarak dünyaya gelmiştir. Babası Hikmet Ahmet kimya mühendisidir, anası de kimya mühendisi olan Kadriye Özkan’dır. Babası kadro olmadığı için lisede kimya öğretmenliği yaparken, Anası ise Tekel Fabrikasında kimya mühendisi olarak çalışmıştır. Hemen sonra anne ve babası Şeker Fabrikaları’nda çalışır; bu vesile ile sırasıyla Susurluk, Uşak, Erzincan şeklinde yerlerde geçer çocukluğu. Balıkesir Mustafa Kemal Atatürk İlkokulu’ndan mezun olur.

Baba tarafınca Kafkaslar’dan gelip bir kısmı Erzurum, bir kısmı da Balıkesir’e yerleşmiş bir aileye mensuptur. Can Ataklı’nın ailesi ise ailenin Balıkesir kanadını oluşturmaktadır. Cem (di1961) isminde kardeşi vardır.

Can Ataklı, daha ortaokuldayken Milliyet gazetesinin düzenlemiş olduğu informasyon yarışmasında Türkiye genelinde ilk ona girerek Balıkesir’i temsil eder. Hemen sonra İstanbul Adam Lisesi’nde yatılı okumaya başladı. Lise iki ve üçüncü sınıfı, ailesi Ankara’ya taşındığından Ankara Gazi Lisesi’nde tamamlamış oldu. 1974 yılının sonlarına doğru İstanbul’a giderek, İstanbul İktisadi ve Ticari ilimler Akademisi Basın Gösterim ve Halkla İlişkiler bölümünde okudu.

Gazeteciliğe Yeni Ortam gazetesinde gazeteciliğe başladı. 1975 senesinde Vatan gazetesinde devam etti.

Can Ataklı, 1980 senesinde denizci olarak 16 ay askerlik yapmış oldu.

Vatan, Iyi sabahlar, Dünya, Tan, Sabah, Kanal 6, Habertürk TV, Yıldız, Yıldız TV ve Business Channel’da köşe yazarı, gösterim koordinatörü, yazı işleri müdenliği yapmış oldu.

1986 yılına kadar Iyi sabahlar gazetesinde çalıştı. 1984- 1985 yılları arası Tan gazetesini yönetti.

2003-2004 senesinde Yıldız TV’de ana haber sundu, ve Kırmızı Koltuk adlı programı sunuculuğu yapmış oldu.

Can Ataklı 2006 yılının aralık ayından beri çalışmakta olduğu Vatan Gazetesi’nden 2013 yılının Temmuz ayında ayrıldı.

Can Ataklı, 30 Tem 2013 tarihinde 2014 yılı mahalli seçimlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı için CHP’den aday olacağını deklare etti.

Birliktelikleri :
1.birlikteliği : 1983 senesinde Handan Türkeli ile evliliğe ilk adımını attı. 1989 senesinde boşandı.
2.birlikteliği : Vizon dergisini kuran meslektaşı Ayşe Savaşçın ile 1989 senesinde evliliğe ilk adımını attı. Aralık 2011 tarihinde boşandı. Ayşe Hanım’ın önceki evliliğinden olan Tuvana ve Begüm isminde iki kızı vardır.
3.birlikteliği : Temmuz 2012 tarihinde TGRT Haber eski spikeri Seyran Cenk evliliğe ilk adımını atmıştır. 27 Mayıs 2013 tarihinde Peri isminde bir doğmuştur.

Rol Almış olduğu Filmler :
2002 – Son
2008 – Alevden Koltuk

Yazdığı Kitapları :
Amiral Battı

Can Ataklı kimdir

    Gazeteci

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ali Kemal kimdir

Ali Kemal kimdir, İkinci Meşrutiyet ve Mütareke döneminde İttihat ve Terakki karşıtı görüşleriyle tanınmış yazar, gazeteci ve siyaset adamı. Polemikte benzerine az rastlanır bir ustalıkta idi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno