Ana Sayfa / bürokrat / Cengiz Semercioğlu kimdir

Cengiz Semercioğlu kimdir

Cengiz Semercioğlu kimdir, Cengiz Semercioğlu, 1967 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Aslen Tekirdağ‘lılıdır. Babası Yusuf Semercioğlu’dur.

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Arkeoloji ve Sanat Zamanı bölümünde okudu. Daha üniversite talebesi iken 1988 senesinde gazeteciliğe başladı. 1992 senesinde Özgürlük gazetesine geçerek tv eleştirileri yazmaya başladı. 1998 senesinde Yıldız Haber’de editörlük görevi yapmış oldu. Bir süre de Yıldız gazetesinde çalıştı.

2000 – 2007 yılları aralığında Cine 5 televizyonunda çalıştı. Cine 5’de “Başka Yerde Yok” programını hazırladı ve sundu. Habertürk’e kendi hazırlayıp sunmuş olduğu “Full Ekran” adlı programı yapmış oldu. Hemen sonra aynı programa CNN Türk’te devam etti, hemen sonra da Yıldız Tv’ye geçti. Son olarak Tv8’de “İki Söz Edelim” adlı programı hazırlayıp sunmakta iken ağustos 2013 tarihinde kafi reytinge ulaşmadığı nedeni öne sürülerek kanal yönetimi tarafınca kaldırıldı.

Çeşitli tv kanallarında yapımcılık ve Özgürlük gazetesinin Kelebek ekinde yazarlık yapmış oldu.

Cengiz Semercioğlu, “Kurtlar Vadisi” dizisinin 60.bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. 2013 Ekim ayında Kanal D’nin senaristliğini Gülse Birsel‘in yazıya döktüğü “Yalan Dünya” dizisinde konuk oyuncu olarak yer aldı.

Cengiz Semercioğlu, 9 Temmuz 2009 tarihinde Sabah Gazetesi Reklam Grup Koordinatörü Berna Bayık ile evliliğe ilk adımını attı. Pera (d.14 Ağustos 2011) isminde bir kızları var.

Cengiz Semercioğlu kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Winston Churchill kimdir

Winston Churchill kimdir, 1874 doğumlu “Sir” ünvanı sahibi Winston Leonard Spencer-Churchill, dünya tarihinde önemli yeri olan, II. Dünya Savaşı dönemindeki İngiltere başbakanı. Edebiyat dalında 1953 Nobel Ödülü’ne layık görülmüştür. Anektodlarıyla da ünlü olan Churchill, 9 Nisan 1963‘te Beyaz Saray‘da kendisinin katılamadığı bir tören ile onursal A.B.D. vatandaşı olmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno