Ana Sayfa / proje yöneticisi / Ceylan Ertem kimdir

Ceylan Ertem kimdir

Ceylan Ertem kimdir, Caz müzik denilince aklımıza gelen adlardan biridir.

Ceylan Ertem, 26 Aralık 1980 tarihinde Adapazarı‘nda dünyaya gelmiştir. Müzik hayatına 1992 senesinde Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosu’na katılarak başladı. Adapazarı’nda gitar dersleri aldı.

1999′da müzik eğitimine devam etmek için İstanbul‘a taşındı ve Akademi İstanbul‘ da 1 yıl müzikal şarkıcılığı eğitimi aldı.

2000 senesinde Müjdat Gezen Sanat Merkezi’ne girdi ve Batı Müziği bölümünde 2 yıl eğitimine devam etti. Peşinden 2004 senesinde Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Tasarım Fakültesi’nde Duysal Sanatlar bölümünde müzikoloji eğitimi aldı.

2000 senesinde Tunçay Korkmaz ile beraber ‘anima’ adlı müzik gurubunu kurdu.

2006 senesinde kendi müzik gurubu ‘anima’ ilealbümünü çıkardı. Anima ile Türkiye’nin birçok şehrinde konserler verdi. Fakat 2007 yılının sonunda Anima grubu dağıldı.

Ceylan ertem, 2008 senesinde 26 hafta devam eden radyo programına başladı. 2010 senesinde Ceylan Ertem’in ilk solo albümü “Nefes” kaydedildi ve yayınandı.

2010 yılı Şubatında Fransız alternatif gruplarından United Fools ile konser için, konuk sanatçı olarak Fransa‘ya çağrı edildi. Gene 2010 yılının ilk aylarında da Hollanda‘lı alternatif grup Barana ile ortalama 1 aylık Hollanda turnesini gerçekleştirmiş oldu.

Ceylan Ertem Türkiye’nin önde gelen, yetenekli müzisyenlerinden oluşan ekibi ile konserlerine devam ediyor. 2012 senesinde ise “Ütopyalar güzeldir” adlı ikinci solo albümü gösterildi.

Ceylan ertem, 11 Temmuz 2011 tarihinde Zirve Kaya ile evliliğe ilk adımını attı.

Albümleri :
2006 – Animasal
2010 – Nefes
2011 – Xenopolis
2012 – Ütopyalar Güzeldir

Ceylan Ertem kimdir

    müzisyen, söz yazarı


 

Bu habere de bakabilirisiniz

Algın Erozan kimdir

Algın Erozan kimdir, Algın Erozan, 17 Şubat 1966 tarihinde İzmir‘de doğmuştur. Evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Çocukluğu ve gençliği Ankara‘da geçmiştir. ODTÜ İstatistik bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Endüstri Mühendisliği bölümünde yüksek lisans çalışmalarına devam etti. Ardından Bilgisayar Mühendisliği bölümünde yüksek lisans yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno