Ana Sayfa / bakan / Cüneyd Düzyol kimdir

Cüneyd Düzyol kimdir

Cüneyd Düzyol kimdir, Kalkınma Bakanı

Cüneyd Düzyol, 1964 senesinde İzmir‘de dünyaya gelmiştir.

1988 senesinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi, inşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre hususi sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonrasında aynı yıl içinde DPT’de göreve başladı. 1989 senesinde Uzman Yardımcısı oldu.

1992 senesinde İngiltere‘de University of East Anglia’da Kalkınma Iktisat¬si üstüne mezuniyet belgesi çalışmasını tamamladıktan sonrasında 1993 senesinde Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 döneminde A.B.D.’de University of Illinois at Urbana-Champaign’de iktisat branşında yüksek lisans derecesini aldı.

1996 yılı başından itibaren İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Çözümleme Dairesi Başkanlığında uzman eğitmen olarak görevine devam etti. 1999 senesinde aynı daireye başkan olarak atandı ve bu görevini 2002 yılı sonuna kadar sürdürdü. 2003-2009 yılları er ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yapmış oldu. 2009 yılı Eylül ayında Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2014 yılı Ekim ayında Müsteşar Vekilliği görevini yürüttü. 2 Aralık 2014 tarihinde Müsteşarlık görevine atandı.

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonrasında kurulan seçim Hükümetinden HDP‘li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan‘ın istifası üstüne; Cüneyd Düzyol, 22 Eylül 2015 tarihinde Kalkınma Bakanı olarak göreve getirildi.

Cüneyd Düzyol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cüneyd Düzyol, seçim hükümetinde yer almış olduğu halde 1 Kasım Milletvekili Genel Seçiminde AKP‘den milletvekili talibi olarak gösterilmediğinden seçimlere katılamadı.

Cüneyd Düzyol kimdir

    Bakan

 

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ekrem Pakdemirli kimdir

Ekrem Pakdemirli kimdir, Türk siyasi hayatının önemli isimleri arasında yer almıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno