Ana Sayfa / Gazeteci / Doris Hofer kimdir

Doris Hofer kimdir

Doris Hofer kimdir, Doris Hofer, 8 Aralık 1975 tarihinde İsviçre‘de dünyaya gelmiştir. Çocukluğunda sevmiş olarak almış olduğu bale dersleri ve üniversitenin spor tesislerinde yapmış olduğu antrenmanlar yardımıyla daima formda oldu. 19 yaşlarında iken Üniversitede okumak için Bern’den Zurih‘e taşındı. Yaşamını kazanabilmek için iş aramaya başladı ve telefonla pazarlamacılıktan restoranlarda servis hayata geçirmeye ve organizasyonlarda sunuculuklara kadar pek oldukca işte çalıştı.

İsviçre’de iken 5 yıl gazetecilik yapmış oldu.

Doris Hofer, 2004 senesinde bir Türk’e aşık olarak istanbul’a gelmiştir. Türkiye’ye gelir gelmez ders almaya başladı ve bir kaç ay içinde alışverişini meydana getirecek yada bir restoranda kendi siparişini verebilecek kadar Türkçe öğrendi. Türk işadamı Fatih Dağıstanlı ile 2006 senesinde evliliğe ilk adımını atmıştır. Doris Hofer, bu evliliğinden Zoe (d.2007) isminde kızı ve Noah (d.2010) isminde bir oğlu vardır. 2013 senesinde boşandılar. Yeni adam arkadaşı Kerem Akın’dır.

Kendi ülkesinde iken devamlı olarak tabiat yürüyüşlerine katılan Hofer, minik yaşlardan itibaren spor ile içli dışlı olmuş, 20 yaşına ulaştıktan sonra da sporu kendisine alışkanlık haline getirmiş ve haftada 3 gün spor salonuna giderek antrenman hayata geçirmeye adım atmıştır.

Kick box benzer biçimde sporlarla da uğraşan Hofer, reklamcılıkla uğraştığı yıllarda, çalışırken vücudunun bu denli sıkılığa ulaşmasıyla beraber kendisine gelen “Bu vücudu iyi mi yaptın?” soruları üstüne Aralık 2013 senesinde blog açmaya karar vermiştir. Kendisine sorulan soruların cevaplarını blog sitesi dönemden itibaren tüm yoğunluğu spor eğitmenliği için harcamıştır.

The squatgirl.com adlı siteyi kurduktan sonrasında ek olarak eğitim alıp spor hocası olmuştur. American Council on Exercise (ACE) sınavına girerek sertifikalı bir alıştırmacı oldu.

Doris Hofer, fitness ve sıhhatli beslenme ile ilgili blogunu yazmanın yanında, Türkiye’de Özgürlük ve İsviçre’de Tagesanzeiger benzer biçimde tanınmış gazeteler için haftalık videolar hazırlamaktadır.

Takip edenleri için motivasyon deposu ve rol model olan Doris, pozitif enerjisi ve haiz olduğu spor aşkı üstünden kitlesi ile oldukca hususi bir bağ oluşturmayı başarmıştır. Sıhhatli ve kaliteli yaşam, güzellik ve zayıflama mevzularındaki bütünsel yaklaşımı ile Doris, insanların kendilerine yaşam hedefleri koymaları ve bunu gerçekleştirmeleri mevzusunda onlara fizyolojik ve ruhsal esin vermektedir.

Toplumsal medyanın gücünden faydalanan Doris, sıhhat ve kaliteli yaşam mesajlarını pek oldukca medya formatında geniş takipçi kitlesine ulaştırmakta ve onların hayatlarında fark yaratmalarına destek olmaktadır.

Kitapları :
2016 – Hayalindeki Sen: 20 adımda daha sıhhatli, toplumsal, fit

Doris Hofer kimdir

    Gazeteci, Sporcu

Bu habere de bakabilirisiniz

Taha Akgül kimdir

Taha Akgül kimdir, 2015 yılı Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda şampiyon olarak altın madalya aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno