Ana Sayfa / ekonomist / Durmuş Yılmaz kimdir

Durmuş Yılmaz kimdir

Durmuş Yılmaz kimdir, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde MHP Uşak milletvekili oldu.

Durmuş Yılmaz, 1947 senesinde Uşak‘da itimini Uşak’ta, lise eğitimini Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi’nde yatılı olarak yapmış oldu.

1969 senesinde Muğla‘da harita ve kadastro teknisyeni olarak çalışmaya başladı.

Ayrıca Muğla Turgut Reis Lisesi’ni dışarıdan bitirerek düzgüsel lise mezuniyet belgesi aldı.

Sonrasında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazanmıştır. Üç yıl hukuk eğitimi alan Yılmaz, 1970 senesinde Ulusal Eğitim Bakanlığı’nın açmış olduğu devlet bursu imtihanını kazanarak İngiltere‘ye Tecim Bakanlığı adına ekonomi öğrenimi için gönderildi.

The City Üniversity of London‘da iktisat branşında lisans, Üniversity College, Üniversity of London’da lisansüstü eğitimini yapmış oldu. Eğitimini tamamladıktan sonrasında Türkiye’ye döndü.

1980 senesinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kambiyo Genel Müdürlüğünde göreve başladı. Dış Borç Erteleme, Döviz Kurları ve Döviz Biriki Yönetimi alanlarında çalıştı.

1993 senesinde Döviz İşlemleri Müdürlüğü Müdür Yardımcısı, 1995 senesinde Bankalar arası Para Piyasası Müdürü oldu.

1996 senesinde Ödemeler Dengesi Müdürü, 1997 senesinde Döviz Risk Yönetimi, Krediler, Döviz ve Efektif Piyasaları ile Açık Piyasa İşlemlerinden görevli Piyasalar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı, 2002 senesinde İşçi Dövizleri Genel Müdürü oldu.

7 Nisan 2003 tarihinde meydana getirilen Banka Genel Kurulunda Banka Meclisi Üyeliğine seçildi. 18 Nisan 2006 tarihinde Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına atandı. 2009 senesinde Euromoney dergisi tarafınca “Senenin Merkez Bankası Başkanı” seçildi. 18 Nisan 2011‘de yaş haddinden emekliye ayrıldı. Görevi, yardımcısı Erdem Başçı‘ya devretti.

2011 yılına kadar bu görevi yürüten Yılmaz, görevinin tamamlanmasının peşinden Nisan 2011′ de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül‘ün başdanışmanlığı görevini üstlendi.

Durmuş Yılmaz, Düriye Hanım ile evli ve 3 çocuk babasıdır.

Durmuş Yılmaz, 7 Haziran 2015 Genel Seçimlerinde MHP Uşak 1.sıra milletvekili talibi oldu. Seçimlerde kazanmıştır.

Durmuş Yılmaz kimdir

    Ekonomist, Milletvekili

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Janet Yellen kimdir

Janet Yellen kimdir, Janet Yellen, 13 Ağustos 1946 tarihinde Brooklyn, New York‘ta Yahudi bir ailenin kızı olarak doğmuştur. Annesi Anna Blumenthal, babası Julius Yellen’dir. Ford Hamilton Lisesinden mezun olduktan sonra 1967 yılında Pembroke College (Brown Üniversitesi)’nde Ekonomi alanında eğitim görerek mezun oldu. 1971 yılında Yale Üniversitesi‘nde ekonomi üzerine doktorasını yaparak bitirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno