Ana Sayfa / Asker / Dursun Çiçek kimdir

Dursun Çiçek kimdir

Dursun Çiçek kimdir, CHP‘den istanbul 2’nci bölgeden milletvekili talibi

Dursun Çiçek, 25 Ocak 1960 tarihinde Tokat, Reşadiye, Umurca köyünde dünyaya gelmiştir.

İlkokulu bitirdikten sonrasında 6 yıl yatılı okumuş olduğu Sivas-Yıldızeli Pamukpınar Öğretmen Okulundan Fen Kısmı birincisi olarak mezun oldu.

Dursun Çiçek, 1976 senesinde girmiş olduğu Kara Harp Okulunu da 1980 senesinde dönem üçüncüsü olarak tamamlamış oldu.

1980-1984 yılları aralığında Foça’da Amfibi Tugayda Ekip Komutanı, 1984-1988 yılları aralığında Tuzla’da Deniz Harp Okulu Bölük Komutanı olarak vazife yapmış oldu.

1988 senesinde Harp Akademisini kazanan Çiçek, 199eniz Kuvvetleri Komutanlığı Harekat Başkanlığında Tatbikat Proje Subayı olarak çalıştı.

Dursun Çiçek 1994’ten sonrasında 15 ay süre ile Şırnak‘ta Hususi Amfibi Tabur Komutanlığı’nda Harekat Eğitim Şube Müdürü olarak çalıştı.

1997-1998 yılları aralığında Arnavutluk‘un başkenti Tiran‘da Oldukca Uluslu Yardım Kuvveti Plan Prensipler Şube Müdürü ve Basın ve Halkla İlişkiler Subayı olarak vazife icra eden Çiçek, 1999’a kadar Genelkurmay Harekat Başkanlığı Data Destek Grubu Harekat Kısım Amiri olarak vazife yapmış oldu.

1999 senesinde İzmir-Foça’daki Amfibi Tugay Komutanlığında Kurmay Başkanlığı görevine süregelen Albay Dursun Çiçek 2001-2004 yılları aralığında İskenderun‘da Deniz Er Eğitim Alay Komutanlığı yapmış oldu. Çukurova Üniversitesi Toplumsal Bilimler Enstitüsünde “Örgütlerde motivasyon ve iş yaşam kalitesi” temalı doktora tezini 2005 senesinde tamamlamıştır.

Albay Dursun Çiçek, 2004 yılından itDestek Daire Başkanlığında Şube Müdürü olarak göreve başladı.

12 Haziran 2009 tarihinde Taraf gazetesinde gösterilen öykünmek imzalı düzmece “İrticayla Savaşım Fiil Planı” denilen yazı yüzünden hedef alındı.

Genelkurmay Başkanlığı’nın yaptırdığı incelemenin arkasından Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ düzenlemiş olduğu basın toplantısında “Bugün biz bu kâğıt parçasının birileri tarafınca TSK’yı yıpratma ve karalama amacıyla hazırlandığını değerlendirmekteyiz.” açıklamasını yapmış oldu.

Eylül 2009’da Deniz Kuvvetleri Komutanlığına Daire Başkanı olarak atanan Albay Çiçek başta Süre gazetesi ve Samanyolu TV olmak suretiyle yandaş medyanın açmış olduğu kara çalma ve karalama kampanyası ile kamuoyuna darbeci ve din düşmanı olarak deklare edildi ve yargısız infaza uğradı.

30 Haziran 2009 günü Ergenekon soruşturması savcıları tarafınca sorgulanan Çiçek, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinin kararıyla tutuklandı.

Kısa sürede üç hakimli mahkeme heyeti sonucu ile tahliye edildi.

Soruşturma sürerken, Dursun Çiçek; bulunmuş olduğu görevden alınarak Genelkurmay Ana Karargâh binası haricinde bulunan Terörle Savaşım Mükemmeliyet Merkezi Bilimsel niteliği olan Kurulu’nda geçici olarak göreve getirildi.

4 Eylül 2009’da Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Karargâhına atandı.

2009 Ekim ayında ıslak imzalı orijinali olduğu söylenen belge bir suç duyurusu mektubuyla birlikte soruşturmayı yürüten savcılara gönderildi.

Adli Tıp raporunda “belgelerdeki söz mevzusu imzanın Dursun Çiçek‘in olduğu belirtilince 11 Kasım 2009 tarihinde ikinci kez tutuklandı; avukatları tarafınca tutuklama sonucuna meydana getirilen itirazın kabul edilmesi üstüne ikinci kez tutuklandıktan 44 saat sonrasında yine tahliye edildi.

Albay Dursun Çiçek, 30 Nisan 2010 tarihinde yine tutuklandı. 21 Eylül 2012’de nihayetlenen Balyoz davasında 16 yıl hapis cezası aldı. 52 ay Hasdal ve Silivri cezaevlerinde kaldıktan sonrasında 19 Haziran 2014 tarihinde Anayasa Mahkemesinin hak ihlali sonucu ile tahliye oldu.

Ergenekon ve Balyoz davasında hedef seçilen Albay ÇİÇEK’e Ergenekon davasında bir öykünmek imza nedeni öne sürülerek ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

5 Ağustos 2013’te İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafınca karara bağlanan Ergenekon davasında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Albay Dursun Çiçek 2011 senesinde Türk Silahlı Kuvvetlerinden emekli oldu.

Dursun Çiçek, 1982 senesinde Gülşen Çiçek ile evliliğe ilk adımını attı. Deniz ve İrem isminde 2 evladı vardır.

Dursun Çiçek, 10 Mart 2015 tarihinde CHP‘ye katılarak CHP’den istanbul 2’nci bölgeden milletvekili aday adaylığını deklare etti.

7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan 25. dönem Türkiye Büyük Millet Meclisi milletvekili seçimlerinde CHP‘den İstanbul 1. bölgeden aday oldu.

Meydana getirilen seçimlerde milletvekili seçildi.

Dursun Çiçek kimdir

    Asker

 

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Gazi Osman Paşa kimdir

Gazi Osman Paşa kimdir, 93 Harbi‘nde 145 günlük Plevne Savunmasını komuta etmiş ve direnişiyle askerlik …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno