Ana Sayfa / dizi oyuncusu / Edis Görgülü kimdir

Edis Görgülü kimdir

Edis Görgülü kimdir, Müzisyen, söz yazarı, besteci, oyuncu

2015 senesinde “Durma Dans Et” adlı dans yarışmasında jüri üyesidir.

Edis Görgülü, 28 Kasım 1990 tarihinde Londra‘da dünyaya gelen olup İzmir‘de büyümüştür. Anne-babası çalışmak ve eğitimlerini tamamlamak için Londra’ya gittiklerinde dünyaya gelmiştir. Anası bir kafede işletmecilik yaparken babası BBC Radio’da çalışıyordu. Edis 2 yaşlarında iken aile Türkiye’ye dönerek İzmir‘e yerleşti. 4 yaşlarında piyano çalmaya başladı. Liseyi İzmir Hususi Tevfik Fikret Lisesi’nde okuyarak mezun oldu.

İzmir’de lisedeyken müzik eğitimine başladı. Ek olarak İzmir Şehir Orkestrası’nda solistlik yapmış oldu. Liseden sonrasında İstanbul‘daki Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi’ni kazanınca İstanbul’a yerleşti. Bununla birlikte İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nı da kazanarak bu bölüme de başladı. Sonrasında iki okul zor ulaşınca İstanbul Üniversitesini bıraktı.

Üniversitede okurken bir taraftan da müzik çalışmalarını ilerletip albüm çıkarma girişimlerinde bulunmuş oldu sadece başarıya ulaşmış olamadı. Oyunculuk ajanslarına kaydını yaptırdı. 2012 senesinde dizi oyunculuğuna başladı.

2012 senesinde FOX’ta gösterilen “Dinle Sevgili” dizisinin 2. Sezonunda Sulh karakterini canlandırdı.

Edis Görgülü, başrolünü Robin Williams‘ın oynadığı 1993 yapımı “Müthiş Dadı” adlı filmden esinlenilerek meydana getirilen ve 2012 senesinde yönetmenliğini Sadullah Çelen‘in yapmış olduğu “Hayatımın Görevi” adlı dizide Haluk Bilginer, Ebru Özkan, Ebru Aykaç, Emel Göksu, Güzin Özyağcılar, Bekir Aksoy, İlhan Şeşen ile beraber oynadı.

Ozan Çolakoğlu ve Soner Sarıkabadayı ile tanıştıktan sonrasında PDND Müzik ile albüm anlaşması imzaladı. PDND Müzik plak şirketinden çıkan albümün yapımcılığını Soner Sarıkabadayı, aranjörlüğünü ise Ozan Çolakoğlu üstlendi. Ve 2014 yılının aralık ayında çıkardığı “Benim Ol” adlı ilk albümünün içindeki “Benim Ol” şarkısına çekmiş olduğu klibinde Hepsi üyesi Cemre Kemer de rol aldı. Edis Görgülü, söz yazarlığını ve besteciliğini kendinin yapmış olduğu “Benim Ol” şarkısını tanıtmak için 3 Adam, Güldür Güldür ve İşte Benim Stilim dahil olmak suretiyle çeşitli programlara konuk oldu.

2 Mayıs 2015 tarihinde Soner Sarıkabadayı ile beraber Bostancı Gosteri Merkezi’nde sahneye çıkarak ilk konserini verdi. Peşinden 19 Mayıs 2015 tarihinde Sultangazi’de konser verdi.

Acun Ilıcalı‘nın tv kanalı Tv8‘de, Temmuz 2015 tarihinde başlamış olacak olan “Durma Dans Et” adlı dans yarışmasında Tuğba Karaca sunuculuk meydana getirecek. Programın jüri üyeleri ise Kemal Doğulu, Edis Görgülü, Cemre Kemer ve Neslihan Önder olacak.

Ödülleri :
2015 – Dijital Dünyanın Enleri Ödülleri – Senenin En İyi Çıkış Meydana getiren Adam Sanatçısı
2015 – Ege Üniversitesi Medya Ödülleri – En İyi Çıkış Meydana getiren Sanatçı
2015 – Altın Homeros İzmir’e Katkı Ödülleri – Senenin İzmirli Sanatçısı
2015 – Radyo Boğaziçi Müzik Ödülleri – En İyi Çıkış
2015 – Vodafone Freezone Liselerarası Müzik Yarışması – Ümit Vaat Eden Genç Kabiliyet
2015 – Kral Türkiye Müzik Ödülleri – En İyi Çıkış
2015 – MGD Altın Objektif Ödülleri – En İyi Çıkış Meydana getiren Sanatçı

Albümleri :
2014 – Benim Ol (Single)
2015 – Olmamış mı? ( single)

Filmleri ve Dizileri :
2012 – Hayatımın Görevi (Çağdaş) (TV Dizisi)
2012 – Bir Aylak Adam (Kendisi)(Video)
2012- Dinle Sevgili 2. Sürem (Sulh) (TV Dizisi)

Edis Görgülü kimdir

    • Dizi Oyuncusu,

müzisyen

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ray Charles kimdir

Ray Charles kimdir, ABD’li piyanist, müzisyen, ritim ve blues ustasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno