Ana Sayfa / Pop Şarkıcısı / Elena Paparizu kimdir

Elena Paparizu kimdir

Elena Paparizu kimdir, Kasım 2016 ayından itibaren Acun Ilıcalı‘nın yeni projesi, Yunanistan televizyonlarından Skai TV‘de gösterilen ‘O Ses Yunanistan‘ ses yarışmasında jüri üyeliği yapmış olacaktır.

Yunanlı bir ailenin kızı olan Helena Paparizou, 31 Ocak 1982‘de İsveç‘in Göteborg şehrinde hayata merhaba dedi ve büyüdü. Babasının adı Georgios Paparizu, annesinin adı Efrosyni Paparizu’dur. Rita Paparizu ve
Dinos Paparizu adlarında kardeşi vardır.

Helena’nın sanat içerikli kabiliyetleri ve başarıya ulaşmış çocukluk yaşlarında gösterdi. Oldukça geçmeden dans edip müzikle uğraşmaya başladı. Beceri sahibi olduğu sanat içerikli alandaki eğitimlerini sürdürme sonucu alan Helena, okul yıllarında çalışmalarına devam etti.

ile katıldılar ve yarışmadan üçüncülük ile ayrıldılar. Bu başarı, tarihinde yarışmada asla birincilik görememiş olan Yunanistan‘ın en büyük başarılarından biri idi.

Yarışmadaki başarılarının arkasından albümler hazırladılar ve Avrupa turnesine çıktılar. Yunanistan başta olmak suretiyle birçok ülkenin meşhur sanatçılarıyla ortak projelere imza attılar.

2003 yılına gelindiğinde Helena bir kez daha yaşamını etkileyecek mühim bir karar aldı. Müzik yaşantısına yalnız devam edecekti. Birçok başarıya imza atan grubun macerası Helena’nın bu kararıyla 2003 senesinde son bulmuş oldu.

Helena Paparizou, solo kariyeri başladıktan kısa süre sonrasında dünya devi Sony Music ile ilk sözleşmesini imzaladı. Aralık 2003‘de solo artist olarak çıkardığı ilk albüm olan “Anapandeetes Klisis” (“Yanıtsız Çağrılar”) adlı single müzik marketlerde yerini almıştı. Şarkı, meşhur sanatçı ve söz yazarı Christos Dantis tarafınca Helena için hususi olarak hazırlanmıştı. Büyük ilgi gören emek harcama, müzik listelerinde zirvede yer alarak “Altın Albüm” statüsüne ulaştığında, netice kimse için süpriz olmamıştı.

2004 baharında ilk albümünü tanıttı: “Protereotita” (“Öncelikler”). Helena gene hit şarkılarla fanatiklerinin karşısındaydı. “Antithesis”, “Anamnisies”, “Katse Kala” ve “Stin kardia mou mono thlipsi” en fazlaca ilgi gören parçalardı. Albümün başarısı onu daha da yukarılara taşımıştı. 20042005 kış sezonu’nda Sakis Rouvas ve Giorgos Mazonakis ile beraber Fever gece klübü’nde sahne almaya başladı.

Yunanistan’daki başarıları ve populeritesine birde çalışkanlığı eklenince ülkesi o’na bir kez daha talih veriyordu. Ukrayna‘nın Kiev şehrinde yapılacak olan 2005 Eurovision Şarkı Yarışması‘nda Yunanistanı birkez daha Helena temsil edecekti.

Başarıyı yakalamak için çalışan Helena, şarkılarının İngilizce versiyonlarını içeren yeni bir albüm çıkardı: “Euro Edition”. 10 şarkılık albüm’ün ilk şarkısı olan “My Number One” (“Benim Bir Numaram”) ile 21 Mayıs 2005 gecesi meydana getirilen yarışmada büyük başarı elde etti ve 230 puanla birinci oldu ve Yunanistan’a yarışma tarihindeki ilk birinciliğini kazandırdı.

Elena Paparizu, Haziran 2015 ayında Andreas Kapsalis ile İsveç‘te evliliğe ilk adımını attı.

Kasım 2016 ayından itibaren Acun Ilıcalı‘nın yeni projesi, Yunanistan televizyonlarından Skai TV‘de gösterilen ‘O Ses Yunanistan‘ ses yarışmasında Elena Paparizu, Sakis Ruvas, Kostis Maraveyas ve Panos Mouzourakis beraber jüri üyeliği yapmış olacaktır. Sunuculuğunu ise Elena Tsagkrinou yapmış olacaktır.

Albümleri :
2004 – Protereotita
2005 – My Number One
2006 – Iparhi Logos
2006 – Aşk Oyunu
2008 – Vrisko Logo Na Zo
2010 – Apo T ‘Oneiro
2013 – Ti Ora Tha Vgoume?
2014 – Bir Yaşam

Elena Paparizu kimdir

    Pop Şarkıcısı

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Luciano Pavarotti kimdir

Luciano Pavarotti kimdir, İtalyan tenör. Dünyanın en ünlü tenörü olan Pavarotti, dinleyici kitlesi sınırlı olan opera türünü milyonlara sevdirmiş, popülerleşmesinde ve ilgi görmesinde büyük rol oynamıştır. Müzik dünyasının en prestijli ödüllerinden olan ve tüm müzik türlerinde verilen Grammy de dahil olmak üzere pek çok önemli ödülün sahibi olmuştur. 60’lı yıllardan bugüne aralarında Placido Domingo ve Jose Carreras gibi diğer tenörlerle birlikte verdiği konserler de dahil, sayısız konser vermiş, albüm yapmış, pop müziğin başarılı isimleriyle ortak projelerde yer almıştır. Pavarotti’nin 2 Guinnes rekoru bulunmaktadır. Bir konserinde sahneden ayrıldığında seyirci tarafından tam 165 kez alkışlanarak sahneye geri çağrılan tenör, hiçbir müzisyene kolay nasip olmayacak bir ilgi görerek Guinnes rekoru kırmıştı. Guinnes’e geçen bir diğer rekoru ise Placido Domingo ve Josep Carreras’la birlikte kaydettikleri
The Three Tenors in Concert albümünün tüm zamanların en çok satan klasik müzik albümü olarak tarihe geçmesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno