Ana Sayfa / avukat / Elif Doğan Türkmen kimdir

Elif Doğan Türkmen kimdir

Elif Doğan Türkmen kimdir, CHP Adana Milletvekilidir.

Elif Doğan Türkmen, 1 Ocak 1962 tarihinde Hatay ilinin ilçelerinden kabul edilen Kırıkhan’da dünyaya gelmiştir. Baba adı Rıza, anne adı Döne’dir. İlkokul, ortaokul ve liseyi Adana’da okudu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1986 senesinde mezun olduktan sonrasında Adana Barosuna bağlı olarak Adana’da özgür avukat olarak çalıştı.

Elif Doğan Türkmen, Adana İşm Kurulu Başkanlığı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Hanım Komisyonu Başkan Yardımcılığı, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Hanım Girişimciler Kurulu Adana İl Üyeliği, Hanım Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği Üyeliği, Adana Güç Birliği Vakfında Genel Sekreterliği, Çukurova Endüstri ve İş Dünyası Federasyonunda Başkan Yardımcılığı, Adana Barosu üyeliği, Üniversiteli Bayanlar Derneği ve Hukukçular Derneğini üyelikleri yapmaktadır.

Ek olarak TÜRKONFED üst kurul delegesi ve istihdam kurulu üyesi olan Türkmen, Adana Barosu Avrupa Birliği Komisyonu üyesidir.

KOSGEB Girimşimcilik Kursları, TÜRKONFED Ulusal Konferansları, Lons ve Rotary Kulüpleri, TOBB Hanım Girişimciler Adana Kurulu ve YOL-İŞ, TEK GIDA-İŞ Konferanslarında “Adana’nın Ekonomik Durumu”, “Anayasa ve Referandum”, “Sendikalaşma”, “İşçilik Hakları”, İş Bayanları ve Politika”, “Hanım Hakları”, “Hanım Girişimcilerin Avantajları ve Dezavantajları”, İŞKUR Uygulamaları”, Şirketlere Hukuki Danışmanlık” vb. mevzularda ylar birçok kurum ve müessese tarafınca ödül kazanmasını elde etmiştir.

Elif Doğan Türkmen, sivil cemiyet örgütlerindeki çalışmalarının sonucu olarak Adana‘da iki kez senenin bayanı seçildi. Adana’da ilklere imza atan Türkmen, İŞKAD olarak “Geleceğin Önder Bayanları” projesi ile AB bağışlama programından ilk kez fon kazanılmasını sağlamış oldu. Elif Doğan Türkmen, Adana Tecim Odası’na bağlı ABİGEM’de geliştirdiği proje ile de Çukurova Kalkınma Ajansı tarafınca 250 iş hanımına girişimcilik eğitimi verilmesini elde eden başarı göstermiş bir projeye daha imza attı.

SODEP üyeliği, SHP İl Hanım Kolları’nın kurucu üyeliğinin yanı sıra CHP‘nin ikinci kez kurulması ile beraber CHP’ye geçerek CHP’de seçim ve hukuk komisyonu benzer biçimde birçok komisyonda vazife aldı. 1994-1999 yılları aralığında Adana Belediyesi CHP Meclis Üyeliği yapmış oldu.

7 Haziran 2015 tarihindeki seçimlerde 25.dönem ve 1 Kasım 2015 tarihindeki 26. Dönem seçimlerinde CHP Adana Milletvekili olarak seçildi. TBMM’de Başkanlık Divanı Kâtip Üye olarak vazife yapmış oldu.

Elif Doğan Türkmen, Torun Ahmet Türkmen ile evlidir. Anıl Türkmen isminde bir evladı vardır.

Elif Doğan Türkmen, 2017 Ocak ayında; 13 ayda 2 milyon lirayı aşan yazışma ve iletişim gideriyle ilgili gündeme geldi. 2016 senesinde 1 milyon 200 bin lirayı kabul eden yazışma ve iletişim gideri TBMM bütçesinden ödendi. 2017 Ocak ayı yazışma ve iletişim giderinin de 800 bin lirayı bulmuş olduğu açıklandı.

Peşinden gelişmeler üstüne TBMM Başkanlık Divanı üyeliğinden 3 Şubat 2017 tarihinde çekilme etti.

Elif Doğan Türkmen kimdir

    Avukat, Milletvekili

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Mahir Ünal kimdir

Mahir Ünal kimdir, Kültür ve Turizm Bakanı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno