Ana Sayfa / milletvekili / Emin Şirin kimdir

Emin Şirin kimdir

Emin Şirin kimdir, Emin Şirin, 22 kasım 1948 tarihinde İskenderiye, Mısır‘da dünyaya gelmiştir. Robert Kolejinin üniversite kısmında İşletme Kısmı’nden 1971 senesinde mezun oldu. Derhal peşinden 1971’de ABD‘ye yüksek lisans halletmeye gitti ve 1 yıl sonrasında Arizona Eyalet Üniversitesi‘nden İşletmecilik masteri aldı.

Emin Şirin’in İsviçre‘deki şirketi, petrol ve çeşitli hammadde ticareti yapmakta iken; 1990-1991 yıllarında olan 1’inci Körfez Savaşı esnasında battı. Ondan sonra Nazlı Ilıcak‘ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak‘ın başlangıcında olduğu Akşam Gazetesi‘nde çalışmaya başladı.

3 Kasım 2002 Genel Seçimlerinde Hakkaniyet ve Kalkınma Partisinden İstanbul milletvekili seçildi. Ak Parti’den milletvekili seçildikten sonrasında 9 Eylül 2003 tarihinde partisinden ayrıldı. 25 Kasım 2002 tarihinde Liberal Demokrat Parti başkanlığında çekilme eden Besim Tibuk‘un yerine 14 Ekim 2003 tarihinde Liberal Demokrat Parti‘ye geçen Emin Şirin Liberal Demokrat Parti genel başkanlığına getirildi. Sadece parti ile olan görüş ayrılıkları sebebiyle 13 Şubat 2004 tarihinde kısa zamanda ayrıldı.

26 Ağustos 2005 tarihinde Anavatan Partisi‘ne katıldı. 3 Mayıs 2006 tarihinde Anavatan Partisi’nden çekilme etti.

28 Eylül 2006 tarihinde Cem Uzan‘ın Genç Parti‘sine geçti. TBMM‘de en oldukça önerge veren vekil olarak üstün dereceli kırarak akıllarda kaldı. Ergenekon davası yüzünden sanık durumuna düşürüldü ve hakkında 7.5 yıl ceza verdiler. Bu zamanda 3 yıl yurt haricinde yaşadı. Genç Parti’den 22 Ekim 2009 tarihinde ayrıldı.

Emin Şirin’in ilk evliliğinden 3 evladı vardır.

Emin Şirin, 1994 senesinde gazeteci ve siyasetçi Nazlı Ilıcak ile evliliğe ilk adımını attı. 2003 senesinde boşandı.

Emin Şirin kimdir

 

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler süre içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Levent Gök kimdir

Levent Gök kimdir, 7 Haziran 2015 ve 1 Kasım 2015 tarihlerinde yapılan genel seçimlerde CHP Ankara milletvekili olarak seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno