Ana Sayfa / En güzel 2018 Berat Kandili mesajları / En güzel 2018 Berat Kandili mesajları

En güzel 2018 Berat Kandili mesajları

En güzel 2018 Berat Kandili mesajları

İslam alemi için kıymetli olan gecelerden biri de şaban ayının onbeşinci gecesi doğrusu Berat kandili’dir.

Sizlerde ailenize, akrabalarınıza, sevdiklerinize birbinden güzel Berat Kandili Mesajları SMS kanalıyla yada toplumsal medya vasıtasıyla güzel dileklerinizi, hayırlı dualarınızı iletebilirsiniz.

İşte siz kıymetli takipçilerimiz için bu sayfada derledğimiz en güzel Berat Kandili mesajları 2018 (Berat Kandili smsleri) ve Berat kandili hakkında tüm detaylar.

Şaban ayının 15. gecesi Berat Gecesi’dir.

2018 Berat Kandili de 30 Nisan Pazartesi akşamını 1 Mayıs Salı gününe bağlayan geceye denk geliyor. Berat, beraet kelimesinin kısaltılmış halidir.

Bu da borçtan ve isnad edilen suçtan kurtulma anlamlarına gelir.

Onun için borçtan ve isnad edilen suçtan ve günahlardan kurtulmak isteyenler, bu gece Tanrı’tan beratlarını doğrusu kurtuluşlarını isteyeceklerdir.

Bu gece yakarma ve niyazımızla Tanrı’ın rahmetine, mağfiretine ve sohbetine lâyık olmaya çalışacağımız kutsal bir gecedir.

Bu geceye, verimli ve feyizli bir gece olması sebebiyle kutsal gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle Beraat gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları sebebiyle de Rahmet gecesi benzer biçimde adlar da verilmiştir.

“Şa’ban’ın yarı (on beşinci) gecesi olduğu zaman, gecesinde yakarma için kalkınız, gündüzünde de oruç tutunuz.

Zira Tanrı Teala güneşin batışından itibaren rahmetiyle dünya semasına tecelli buyurur.

Bağışlanmak isteyen yok mu? Onu bağışlayayım.

Rızık isteyen yok mu? Onu rızıklandırayım.

Dertli yok mu? İstesin de derman vereyim.

Bu davet şafak sökünceye kadar devam eder.” Bu gecede meydana getirilen muracaatlar, dualar geri çevrilmez.

İşte en güzel Berat Kandili mesajları sözleri

Gufranla ufkumuzda tüllenen berat gecesinde bir kere daha dergahı ilahînin önünde el açıp yalvarıyoruz. YA İLAHE’L-ALEMİN bizleri affet. (Amin) Berat Kandilimiz Kutsal Olsun.

De ki, Ey kendilerinin aleyhine aşırı giden kullarım! Tanrı’ın rahmetinden ümidinizi kesmeyin. Şüphesiz Tanrı tüm günahları affeder. Şu sebeple O, fazlaca bağışlayandır, fazlaca acıma edendir. (Zümer 39/53) Berat Kandiliniz hayırlı olsun.

Ey Bizleri varlığa erdiren, var olmadaki sonsuz zevki gönüllerimize duyuran, Güzeller Güzeli Rabbimiz! Sana sonsuz hamdü senalar olsun. Berat Kandilimiz Kutsal Olsun.

Ya Rabbi Sen bizi kazanç yolu sanılan haybet vadilerinde yaşam tüketmekten muhafaza buyur. (Amin) Berat Kandiliniz Kutsal Olsun.

Ey günahları bağışlayan! Şu kutsal gece hürmetine bizleri bağışla. İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bizlere tekrardan insan olma yollarını göstermeni diliyoruz Ya Rabbi! Hayırlı Nurlu Kandiller.

Ya Rabbi Ümmet-i Muhammed perişan, derbeder ve ızdırap içinde, Sen bizlere çıkar yol lutfeyle. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Ey Rahîm ü Rahman! Asırlardan beri bizi kıvrım kıvrım kıvrandıran dertlerimize derman icabet buyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Ya Rabbi, tüm dileklerimizi kabul buyur ve bu tarz şeyleri kabulünü vicdanlarımıza duyur; aç ve yalnızlıkla tir tir titreyen kalplerimizi inanç ve itminanla doyur. (Amin) Berat Kandilimiz Kutsal Olsun.

‘Tanrı’ın rahmetinden ümidini kesmen, işlediğin günahtan daha vahimdir.’ [Hz. Ali] Beratımıza vesile olması dileği hayırlı kandiller.

resimli berat kandili mesajlarıHüzünle titreyen kalbe ince bir ah dokunur. Kalbi kırık olanın kalbine dokunur. Mevlana Hayırlı Kandiller.

Bu kutsal gecenin;ülkemizin,tüm islam aleminin,huzura barışa v uyanışına vesile olması dileğiyle hayırlı kandiller.

Sağlığın, huzurun,barışın, ettiğiniz duaların ve doğal olarak ki sevgi ve merhametin sağanak halinde yeryüzüne yağması dileğiyle Hayırlı Kandiller..

Niyet et, yakarma et, sebat et; sabret … Umudunu yitirme sakIn … Sonrasında mI ? SonrasI; ‘Kun Fe Yekun’ ‘Ol ! Der ve Olur !’ Hayırlı Kandiller.

Bu Kutsal Günde Yüce Rabbimizin Affına Resulünün Şefaatine Cennetin En Güzel Yerine Kavuşmamız Dileğiyle Hayırlı Kandiller.

Berat Kandiliniz Kutsal, Günahlarımız Af Ve Dualarımız Kabul Olsun İnşallah. Hayırlı Kandiller.

Bir ihtimal bilmediğiniz bir kalpte edilen bir Yakarma’dır sizi ayakta tutan. Sevdiklerinizin Duasında olmak dileğiyle, Hayırlı Kandiller…

Tanrı’ım.. Bizi ve tüm müslümanları Berat Gecesi vesilesiyle bağışlayıp; kalplerimizi temizleyerek Ramazan’a ulaştır.. Hayırlı Kandille.

‘Tanrı’ım! azabından affına, gazabından rızana sığınıyorum..’ Hayırlı Kandiller

Ey Dergahına SIĞINANLARI Sakınan Tanrı’ım. Bizi Şeytani ARZULARDAN Koru, Beşeri KİRLERDEN Temizle. Hayırlı KANDİLLER.

Şaban ayının 15. gecesi, rahmet-i tanrısal dünyayı kaplar, hepimiz affolur. Sadece haksız yere müslümanlara düşmanlık besleyen ve Allahü teâlâya ortak koşan mağfiret olunmaz. Berat Kandilimiz kutsal olsun.

Dört gecenin gündüzü de gecesi benzer biçimde faziletlidir. Allahü teâlâ, o günlerde yakarma edenin isteğini geri çevirmez, onları mağfiret eder ve onlar bu günlerde bolca ihsana nail olurlar. Bunlar: Kadir gecesi, Arefe gecesi, Berat gecesi, Cuma gecesi ve günleri. Slm ve yakarma ile hayırlı kandiller.

Tanrı’ım! Azabından affına sığınıyorum, gazabın­dan rızana sığınıyorum, Senden gene Sana sığınıyo­rum. Seni, ben, Senin kendini övdüğün benzer biçimde asla övemem, Seni, sen sadece övebilirsin, Zât’ına layık övgüyü sadece sen yaparsın Tanrı’ım! (Amin) Berat Kandilimiz hayırlı olsun.

Ey Efendi! Ne malın, ne evladın, hiçbir şeyin yarar vermeyeceği bir günde, sanma ki senden altın gümüş is­teyecekler. Bir tek ve bir tek sağlam bir inanç, günah kirleriyle kararmamış yada günahlardan arınmış bir kalb, ibadetle geçmiş bir yaşam istenecektir. Hayırlı Kandiller.

Ey affı tecyizesinin önünde rahmet tahtının sultanı! İçimizi sana döküyor, kusurlarımızı sana açıyor ve bizlere tekrardan insan olma yollarını göstermeni diliyoruz. Hayırlı Kandiller.

Dili Bismillah olanın işi yarım kalmaz, sözü İnşallah olanın planı bozulmaz. Gözü Maşallah olanın içi kararmaz. Zikri Subhanallah olanın eksiği olmaz. Şükrü Elhamdulillah olanın rızkı azalmaz. Anahtarı inanç olanın açamayacağı kapı olmaz. Berat Kandiliniz Kutsal olsun.

Berat Kandilinizi Kutlama Eder, Hayırlara vesile olmasını diliyoruz..

Mevlana derki; bitkinin güzelliği tohumdaysa insanoğlunun güzelliği de kalbindedir. Kalbi temiz olan tüm sevdiklerime hayırlı kandiller dilerim. Slm ve yakarma ile Berat Kandiliniz Kutsal olsun.

Ya Rabbi! Senden kalplerimize ışık, iradelerimize güç, düşüncelerimize doğrultu, niyetlerimize de hulus istiyoruz. Bizleri iç dünyamızla tekrardan inşa ederek ruhlarımıza ahseni takvim sırrını duyur. (Amin) Hayırlı Kandiller.

Bir dağ var rüzgarı doğmaz. Bir dere var susuz kalmaz. Bir gül var benzeri bulunmaz. Bir de sizler varsınız bu şekilde güzel günde unutulmaz.

Tanrı’ım! Ne olur dualarımızı kabul buyur ve içine düştüğümüz günah ve hatalardan dolayı bizi azaba maruz bırakma. (amin) Berat Kandilimiz günahlarımızın silmesine vesile olsun.

Ey Yüce Rabbimiz! Evlerimizden bereketi, dillerimizden duayı, kaplerimizden imanı, hayatımızdan Resulünün sünnetini ve sevgisini noksan etme (Amin). Hayırlı Kandiller.

Bu kutsal Berat kandilinde Yüce Mevlamızın önümüzdeki  bir yıl içinde olacak herşeyi yazdırdığı doğrusu insan kaderinin gelecek bir yılının kayda geçilmiş olduğu bu gece de kaderimizin güzel olması ümidi ve bilinciyle geceyi yakarma ve yakarma ile ihya etmek, yarını ise oruç desteğiyle süslemek, kulun aciziyetliğini belirttiği samimi dualarda bir kelime olmak ve dualarda buluşmak dileğiyle kandiliniz kutsal olsun. Hayırlı kandiller.

Ya Rabbi bizleri dostlarına dost, düşmanlarına düşman olanlardan, sabreden ve şükredenlerden eyle. İşinde sebat eden, nimetine şükreden, ibadetini güzel icra eden, doğru konuşanlardan eyle. (Amin) Hayırlı, nurlu kandiller.

Tanrı’ım! Düşmanlıktan, nifaktan ve fena ahlâktan sana sığınırım. (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Ne güzel diyor Hz Ömer: ‘Ben derdimi ne dostuma söylerim ne de düşmanıma. Zira, dostum üzülür düşmanım sevilir. Beni en iyi Rabbim bilir deyip Allahım’a sığınırım.’ Bu günde Tanrı’a sığınmak ve bağışlanmak dileğiyle Berat kandiliniz kutsal olsun. Hayırlı Kandiller.

Ya Rabbi! Elimizden tut, arkadaşlarının yüzüne baktığın benzer biçimde bizlere de rahmetinle teveccühte bulun. (Amin) Berat Kandilimiz Kutsal olsun.

Bu gece Cenabı Hakkın kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtluş beratı verdiği bir gecedir. Çoğumuz için hayırlı olsun. Berat Kandilimiz Kutsal Olsun.

Neticesinde Sen’i kaybedeceğim bir muvaffakiyeti bana verme Allahım! (amin) Hayırlı Kandiller.

Her gün yeni doğan güneş kadar, her gece parlayan yıldızlar kadar, her bahar açan çiçekler kadar hayatınız güzel olsun. Berat Kandiliniz hayırlı olsun.

Ey Allahım! Sen umut edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen’den isteyeni geri çevirmezsin. Ey adı Ilaç, zikri şifa ve itaati zenginlik olan: sermayesi umut ve silahı yakarma olan bu kullarına maddi tinsel şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme (Amin). Berat kandiliniz kutsal olsun.

Beraat kandili ‘ın rahmet ve bağışlamasının bolca olduğu gecedir. Edilen dualar, tövbeler bu gece kabul olunur. Yürekler binbir nurla doludur. Kandiliniz mübarek olsun..

Cenab-ı Hak bizleri Şaban ayının nurundan ve feyzinden en azami mertebe de istifade eden kullarından eylesin.. (AMİN) Berat Kandilimiz kutsal olsun.

Umut ederiz ki bu kutsal gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde tekrardan bir uyanışa vesile olur. Beraat kandiliniz kutsal olsun..

Kalblerimizi gösterişten ve iki yüzlülükten muhafaza buyur ya Rabbi! Her hal ve tavrımızı rızan istikametinde eyle. Niyetlerimizi ihlaslı kıl ve bizlere lütfettiğin tüm şeylerde de bolluk kayra eyle ya Rabbi! Hayırlı nurlu kandiller.

Varlığı sonsuz olan, acıma sahibi, adaletli Yüce Tanrı kendisine yakarma edenleri geri çevirmez. Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmisine vesile olan bu mübarak kandil gecesinde dualarda buluşmak ümidiyle Kandilinizi kutlarım.

Yakarma; mü’minin silahı, dinin direği, göklerin ve yerin nurudur. Slm ve Yakarma ile hayırlı kandiller.

Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kandiliniz kutsal olsun..

Berat kandilinizi yüreklerimizdeki imanı ve topraklarımızdaki emanı güçlendiren; milletimiz, ümmetimiz ve insanlık alemi için hayra (huzura, barışa) vesile olan bir gece olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum. Hayırlı Kandiller.

Bugün ellerini semaya gönlünü Mevla’ya aç, bugün günahlardan olabildiğince kaç, bugün en gizli saklı incilerini onun için saç. Şu sebeple bugün Beraat kandili, kandilin kutsal olsun.

Fakirlikten, yokluktan, zilletten, haksızlık etmekten ve haksızlığa uğramaktan Tanrı’a sığının! (Hadis) Hayırlı Kandiller.

Dertlerimiz kum tanesi kadar ufak, sevinçlerimiz Nisan yağmuru kadar bolca olsun. Bu kutsal geceniz sevapla dolsun. Beraat Kandiliniz Kutsal Olsun.

Ya Rabbi lisanlarımızı yalandan, gıybetten, Senin sevmediğin, tüm kirli sözlerden temizle. (Amin) Berat Kandilimiz Kutsal Olsun.

Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Beraat Kandiliniz Kutsal Olsun.

Tanrı’ım Kur’an’ı, akıllarımız, kalblerimiz ve ruhlarımız için nur, nefislerimiz için de mürşid eyle. Bizleri bu gecenin hürmetine affeyle. (Âmin) Hayırlı Kandiller.

Bir ekip gül kokusu kalır, gül tutan elde. Zannetme ki gül dikenin himayesinde. Dikenin itibarı gül yardımıyla. Güllerin en güzelinden şefaat ümidi ile… Berat Kandiliniz hayırlı olsun…

Her sabah güneşle doğan umutlar, her yeni bahar ile tazelenen mutluluklar ve açan her yeni çiçekte gizlenen güzellikler sizinle olsun. Berat Kandiliniz kutsal olsun.

Güneşin güzel yüzü, yüreğine dokunsun, kabuslar senden uzakta, melekler baş ucunda dursun. Güneş öyleki bir geceye doğsun ki, duaların kabul, Beraat Kandiliniz Kutsal Olsun.

Allahım sen affedicisin, cömertsin, affetmeyi seversin, beni de affet. Berat Kandilimiz Kutsal olsun.

Kardeşliğin sürekli olduğu, sevgilerin birleştiği, dostlukların bitmediği gene de mutlu, ümitli ve şefkatli,rahmetlerin yağmur benzer biçimde yağdığı nice kandillere. Beraat Kandiliniz Kutsal Olsun…

Ya Rabbi! Bizleri büyük-küçük hatalardan, emirlerine karşı isyan kokan tavır ve davranışlardan arındır. (Amin) Hayırlı kandiller.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN VE IZLESIN

Bu habere de bakabilirisiniz

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno