Ana Sayfa / En Güzel Cuma Mesajları 2017 / En Güzel Cuma Mesajları 2017

En Güzel Cuma Mesajları 2017

En Güzel Cuma Mesajları 2017

Cuma Mesajları (Cuma günü mesajları) siz kıymetli takipçilerimiz için bu sayfada toparladık.

Peki Cuma gününün öteki günlerden ayrıcalığı nedir? Cuma günü, müminlerin bayramıdır.

Cuma günü meydana getirilen ibadetlere iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da iki kat yazılır.

Bundan dolayı ki Cuma gününü, günahlardan kaçarak ibadetle geçirmeye çalışmalıdır!

Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki: ” Cuma günü günah işlemeden selametle geçerse, öteki günler de selametle geçer. ” (İmam-ı Gazali)

İşte Bu hayırlı günde sevdiklerinize, akrabalarınıza, eş ve dostlarınıza gönderebileceğiniz en güzel cuma mesajları’nı bir araya getirdik.

İşte En Güzel Cuma Mesajları 2017

Ey Rabbim bizi iyilerden eyle. Bizi iyilerin sevdiğinden eyle. Bizi bir tek sana muhtaç eyle. (Amin) Hayırlı Cumalar.

Şüphesiz benim namazım, ibâdetlerim, hayatım ve ölümüm âlemlerin Rabbi Tanrı içindir. (En’âm, 6/162) Hayırlı Nurlu Cumalar.

En ufak iyiliği unutan, en büyüğünü de unutur. Rabbim bizi vefalı insanlarla karşılaştırsın. (Amin) Hayırlı Cumalar.

Biz aciziz, SEN Aziz’sin, Biz çaresiziz, umar SEN’sin, SEN’in herşeye gücün yeter, Ne olur, kudretini göster YA RABBi ! Hayırlı Cumalar.

Ey belâları defeden ALLAHIM Belaları bizlerden uzaklaştır. Tanrı muhafaza edicilerin en merhametlisidir. Muhakkak ki senin kudretin herşeye yeter. Hayırlı Cumalar.

Dünyayı ahirete götüremeyeceğine bakılırsa, öyleki yaşa ki, dünya seni ahirete götürsün. (Şems-i Tebrizi) Hayırlı Cumalar.

Tanrı’ım bizlere “İnşallah olur” diye yakarma edip hayalini kurduğumuz her şeyin “Oldukca şükür oldu” sevincini yaşat. Hayırlı Cumalar.

İki yaşamı imha edenküfr-ü mutlaktan kurtarmak, bu zamanda pek fazlaca ehemmiyetlidir. Bir parça meşakkat olsa da, şevk ve şükür ve sabırla karşılamalı. Hayırlı Nurlu Cumalar.

İnkâr edenlere erişince; onların amelleri tenha bir çöldeki serap gibidir. (Nur,39) Hayırlı Cumalar.

Mahiyetimiz duâ olmalı Evvelâ ellerden ilkin yürekler açılmalı. Hayırlı Nurlu Cumalar.

Şüphesiz biz yeryüzünde olan şeyleri, onun üstünde ziynet/süs yaptık. Böylece insanların hangisinin amel bakımından daha güzel bulunduğunu tecrübe etmek istedik. (Kehf-7) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Rabbim birliğimizi, dirliğimizi ve beraberliğimizi daim eylesin. (Amin) Hayırlı Cumalar.

İnsanın bu dünyaya gönderilmesinin  hikmeti ve gayesi, Halk-ı Kainatı tanımak ve ona inanç edip yakarma etmektir. Cumanız Kutsal olsun.

Gevşeklik göstermeyin, üzülmeyin! Eğer inanmışsanız şüphesiz en üstün olan sizsiniz.(Ali İmran) Hayırlı Cumalar.

Tanrı’ım! Bu kutsal Cuma günü hürmetine, bizi sevdiğin kullar arasına kat, bizi fazlaca sabreden, fazlaca şükreden kullarından eyle. Seni fazlaca analım ömrümüz seviğin ve razı olacağın işlerle (amellerle) geçsin. Esenlik ve afiyet daim eyle. Sevdiklerimizi bizlere bağışla. Amin! Hayırlı Cumalar.

Kalbiniz hangi güzel şey için çarpıyorsa “” gönlünüze Onu versin. Slm ve Yakarma ile Hayırlı Cumalar.

Rabbim nefsimize CELALİYLE, kalbimize CEMALİYLE, yaşamımıza HİKMETİYLE, hatalarımıza RAHMETİYLE, mahşerde MUHAMMED’İYLE yardım etsin İnşallah. Hayırlı Cumalar.

Yüce Tanrı kutsal cuma hürmetine yaşamın şereflisini, rızkın bereketlisini, vücudun sıhhatlisini, ahlakın faziletlisini, evladın edeplisini nasip ve müesser eylesin. Ülkemize selamet ve dirlik versin inşallah. Hayrırlı Nurlu Cumalar.

Tanrı’ım Ezanla uyanan Abdestle kendine gelen Namazla huzura varıp Secde ile yaklaşan, Yakarma ile kulluğunu anlayan mü’min olmayı nasip eyle. Amin! Hayırlı Cumalar.

‘O Rab ki, yeri sizin için bir yatak, göğü de (kubbemsi) bir tavan yapmış oldu. Gökten su indirerek onunla, size gıda olsun diye (yerden) çeşitli ürünler çıkardı. Artık bunu bile bile Tanrı’a şirk koşmayın. (Bakara -22.)’ CUMA GÜNÜNÜZ BİN MUBAREK OLSUN.

Bizi yoktan var eden, varlığından bilgilendiren, yaratıp sınav eden, sınav edip sabır veren Tanrı’ın müminlerini bağışlaması dileğiyle Cumanız Kutsal olsun!

Rabbim bu kutsal gün hürmetine günahlarımızı af buyursun.Bizlere esenlik versin. Slm ve DUA ile … Hayırlı Cumalar.

Ey benim güzeI mevIam! Benim senden istedikIerimi değiI; senin bende görmek istedikIerini yaşat bana. Hayırlı Cumalar!

‘IM…Sen seni özetleyen dilleri…Seni özetleyen halleri…Ugrunda gecen günleri…Sevginle dolup tasan aydinlik kalpleri…; kayra eyle…tanrısal inanç verdin ; daim eyle…kayra verdin ; kaim eyle… Bu mesaji okuyan kulunu ‘Cennetinle, cemalinle müserref eyle’ (Amin)

Af dilemekten çekinmeyin, Hiçbir günah ‘ın Rahmetinden büyük değildir. Hayırlı Cumalar.

Allahümme salli ve alâ seyyidinâ Muhammed ve alâ âli seyyidinâ Muhammed Hayırlı Cumalar.

Ey ALLAHIM! Sen umut edeni ümitsizliğe düşürmezsin. Sen Sen’den isteyeni geri çevirmezsin. Ey adı Ilaç, Zikri şifa ve itaati zenginlik olan; sermayesi umut ve silahı yakarma olan bu kullarına maddi tinsel şifa ol. Sana yönelen kalplerimizi boş çevirme. (Amin) hayırlı cumalar…..

Tanrı’ın nuruyla, ümmetini selamlayan gül yüzlü nur Peygamberin (s.a.v) şefaati üzerimize olsun. Hayırlı Cumalar.

Duâ Aşktır, Duâ Huzurdur, Duâ Umuttur. Hayırlı Rahat Ümitli Aşk Dolu Hayırlı Cumalar Olsun…

‘Şüphesiz (bilsinler) ki O Tanrı, bizzat rızkı veren kuvvet ve kudret sahibidir. Asla kuşkusuz o zulmedenlere de, (geçmiş) arkadaşlarının (azaptaki ) oranı şeklinde bir hisse vardır. Şimdi gelmesi için acil etmesinler. ‘ (Zariyat ~58,59) Cuma Gününüz Bin Kutsal Olsun. Yakarma eder, Yakarma beklerim. Merhabalar.

Avuç içlerinizde sakladığınız tüm duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.

Rabbim Ne olur hiçbir annenin yüreğini, evladının acısıyla yakma! Evlatları,kirli dünyamızdan koru, sakla! Sıhhat ve Huzurla HAYIRLI CUMALAR.

Tanrı’ım… Ümidimi kaybettiğimde, senin yazdığın kaderin, hayallerimden daha güzel bulunduğunu hatırlat… Hayırlı Cumalar…

‘Sen af yolunu tut, iyiliği emret, cahillerden yüz çevir.'(A’raf,7/199) Cuma Gününüz Bin Kutsal Olsun.

Rabbim Üzüntülerimizi anlık, Sevinçlerimizi ömürlük, Dualarımızı sav zamanda kabul eyle. Amin! Hayırlı cumalar..

Şükür etmedikten sonrasında Dünyaları yesen ne yarar! ŞÜKÜR’le başladıktan sonrasında; bir kuru ekmek değmez mi Dünya’lara.. (Şems) Hayırlı cumalar.

Cuma namazı saflarda BİR olan bedenler misali, gönüllerin de Efendimizin(sav) Sancağı altında bir olmasını dileklerimle Hayırlı Cumalar.

‘…Yeryüzünde fesat isteyip durma, bundan dolayı Tanrı fesat ardında koşanları sevmez.’ (Kasas 77) Hayırlı Cumalar.

Avuç içlerinizde sakladığınız tüm duaların kabul olması dileğimle. Hâyırlı Cumalar.

Tanrı’ım dualarımın kabul olmasını engellemiş olan tüm günahlarımı affet. Amin! Hayırlı Nurlu Cumalar.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. saadetler hepimizin olsun. ne kurulan bağlar bozulsun, nede dostlar unutulsun. cumanız kutsal olsun.

Rabbim sen kalbi kırıkların sığınağı, yolda kalmışların yoldaşı, sen yalnızlığıma dost olan ve tüm gönüllerin dert ortağısın. beni benden uzağa at, senden uzağa atma. cumanız kutsal olsun.

Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, en içten müminin bayramıdır bu şekilde zamanlar. en güzel günün cuma bayramın olsun. duayla

Ilkin yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, yakarma eden biri var senin için. sende yakarma et için. cumanız kutsal olsun.

Rabbim! Benim hatalarımı, bilmeden yaptıklarımı, işimde aşırıya gitmemi ve Senin benden fazlaca daha iyi bildiğin hallerimi af eyle. Yüce Tanrı’ım, benim latifeleşmelerimi, ciddiyet hallerimi, hatâen; kasıtlı yaptıklarımı ve bende olan her şeyimi mağfiret eyle! (Amin) . Hayırlı Cumalar.
Ey Tanrı’ım! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana yakınma ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz. Özünün hakikati ve yüzünün nuru üstüne yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz gerekseme, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar… Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur’an-ı Kerim’i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Slm ve Yakarma ile Hayırlı Cumalar.

Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, her insana nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar dilerim.

Ey Nefsim Şeytana Yem Olmakmı Yoksa Cennette Gül Olmakmı Niyetin, Bırak Yakamı Secde Edeyim Sen Huzura Er, Ben İmanla Öleyim. Hayırlı Cumalar.

Ettiğiniz her yakarma derdinize ilaç hastalığımıza şifa sevdiklerinize mutluluk ve rahatlık versin. Amin! Slm ve Yakarma ile hayırlı cumalar…

O olağanüstü şeyleri yaratan Rabbim! Kullarına bağışlayıcı Rabbim! Sen ne dersen o olur, biliriz. Dualarımızı hayırlıysa kabul eyle. Amin! Hayıurlı Cumalar.

Varsın Olmasın hayatta her istediğimiz. Biz olana ‘elhamdulillah’ Olmayana ‘eyvallah’ Demesini biliriz. Hayırlı Cumalar.

Tanrı’ım ! Rahmet, şefkat ve merhametine sığınarak huzurunda el açıyor, korku ve kaygı içinde olan fakirlerin, yoksulların, gereksinimleri ızdırar derecesine ulaşmış muhtaçların lisanıyla yalvarıyoruz: Bizlere dünyada tastamam bir afiyet ve ötelerde de Cennetini ve Rıdvanını kayra eyle..ne nefsimizin ne de kullarından herhangi birisinin acımasızlığıyla bizi göz açıp kapayıncaya kadar olsun baş başa bırakma. Amin! Hayırlı Cumalar.

Bir kapıya bir kere gidersin, İkincisinde utanırsın… Fakat Rabbine hergün gidersin Doyamassın… Hayırlı Cumalar Dostlar…

Her ‘cuma’ bir rahatlık her sabah bir umuttur! Huzurunuz ve umudunuz daim dualarınız kabul olsun Hayırlı Cumalar.

Ey Benim Güzel Mevlam, Benim Senden istediklerimi Değil; Senin Bende Görmek İstediklerini Yaşat Bana. Amin! Hayırlı Cumalar.

Allahım, bizi, dinde yalnız sana ihlasla yakarma eden haniflerden kıl! Yönümüzü Yanlış bildiklerimizden Hakka tevcih eyle! Hayırlı Cumalar.

Ey gönül Olmadı mı ‘nasip değilmiş’ de talip ol rızaya Tevekkül et,kaderi gör Aşkla yönel yüce Mevlâya. HAYIRLI CUMALAR.

Ya Rab… Hesap günü amel defterlerimizi sağ tarafımızdan ver… Solumuzdan ve arkamızdan verip bizi utangaç eyleme. Amin! Hayırlı cumalar.

Ya Rab! Evlerimizi aşsız, kalplerimizi aşksız, dillerimizi duasız bırakma Fakirlere yadım et, zalimlere fırsat verme. Hayırlı cumalar.

‘Size açık bir nur (Kur’an) indirdik. Müminlere yol gösterici ve mujdecidir. Ayetlerini düşünsünler, aklı olanlar nasihat alsınlar. ‘ (nisa-174, Neml-21, Sad-29) Cuma Gününüz Bin Kutsal Olsun.

La Tahzen! İnnallahe-l meana! “Üzülme, Tanrı bizimle beraberdir!” (Tevbe,42) Hayırlı Nurlu Cumalar.

Ey inanç edenler! SABREDEREK ve NAMAZ kılarak ALLAHtan yardım dileyin. Kuşku yokki Tanrı sabredenlerle beraberdir. (Bakara-153) Hayırlı Cumalar.

Mallarınız ve çocuklarınız sadece birer imtihandır; Tanrı katında ise büyük bir mükafat vardır. (64/15) Hayırlı Cumalar.

Allahım; ömrümüzün kalan kısmını geçen kısmından hayırlı eyle. Amin! Hayırlı Cumalar.

Size korku ve umut içinde şimşeği gösteren ve o yağmur yüklü bulutları gerçekleştiren O’dur. (Rad,12) Hayırlı Cumalar.

huzursayfasi.com Ailesi olarak Tüm İslam Aleminin Kutsal Cuma gününü kutlar, Sıhhat, Mutluluk, Refah dolu hayırlı günler diliyoruz…

En Güzel Cuma Mesajları

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN VE IZLESIN

Bu habere de bakabilirisiniz

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno