Ana Sayfa / En güzel resimli Ramazan Bayramı mesajları / En güzel resimli Ramazan Bayramı mesajları

En güzel resimli Ramazan Bayramı mesajları

Ramazan Bayramı bu yıl 15 Haziran 2018 Cuma gününe denk geliyor. Ramazan Bayramında gönderebileceğiniz bayram mesajlarını sizler için bu sayfada hazırladık. Bu anlamlı ve hususi günü sevdiklerinizle güzel bir mesajla (Resimli Ramazan Bayramı mesajları) göndererek kutlayabilirsiniz. İşte telefonunuzdan, tabletinizden yada bilgisayarınızdan; Whatsapp, Feysbuk, Twitter ve Instagram şeklinde toplumsal medya ve kontakt ağları ile sevdiklerinize gönderebilceğiniz En Güzel Ramazan Bayramı Mesajları (Resimli Ramazan bayramı kutlama mesajları) ve sözleri.

Ramazan Bayramı (عيد الفطر Idul Fitr,) ya da Şeker Bayramı, İslam aleminde, oruç tutma ayı olan Ramazan’ın arkasından üç gün süresince kutlanan dinî bir bayramdır. Hicri takvime bakılırsa onuncu ay olan Şevval ayının ilk üç gününde kutlanır. Bayramdan bundan önceki gün, Ramazan ayının son günü olan arifedir.

Hicri takvim bir ay takvimi olduğundan seneler güneş temelli miladi takvimden 11-12 gün kısadır. Bu yüzden Ramazan Bayramı her yıl bundan önceki seneden 11-12 gün daha erken kutlanır. Ortalama olarak her 33 senede bir Ramazan Bayramı aynı günlere karşılık gelir.

Bayramlar, dargınlıkların unutulmuş olduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, ulusal ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanmış olduğu bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.

İşte Ramazan bayramı resimli mesajları

Ramazan Bayramı mesajları resimli

Küskünlerin barıştığı, sevenlerin biraraya geldiği, rahmet ve saygıyla ve şefkatle dolu günlerin en değerlilerinden olan Ramazan Bayramınız mübarek olsun.

Karnın şekerle dolsun yanakların öpülmekten solsun cüzdanını bücürler soysun Ramazan bayramın mübarek olsun.

Ramazan Bayramı mesajları resimli

Zamana ve mekana sığmayan bir bereketle bereketlenmek ve bağışlanmis olmanın o şerefli makamına erişmiş olmak temennisiyle Ramazan Bayramınız kutsal olsun.

Bir bayram gülüşü savur göklere, eski zamanlara gülücükler getirsin öyleki içten samimi, gözyaşlarını bile tebessüme çevirsin. İyi Bayramlar.

Ramazan Bayramı mesajları resimli

Rahatlık Kalbimizde Olduğu Sürece Gözlerimizde parlayacaktır, Tıp ki Bugün içimizdeki Rahatlık Gözümüzdeki Işık Benzer biçimde, Ramazan Bayramınız Kutsal Olsun.

Güzellik, birlik, beraberlik dolu, daima bir evvelkinden daha güzel ve mutlu bir Bayram diliyoruz. Büyüklerimizin ellerinden küçüklerimizin gözlerinden öpüyoruz.

Ramazan Bayramı mesajları resimli

Sen var ya sen… Dünyanın en karizmatik, yüreği şefkatli, bilgili, fazlaca yakışıklı (yada güzel), centilmen birinin yazdığı mesajı okudun.hadi iyisin, senin de bayramını kutlarım.

Bu bayramda gönlünüz dertlerinden arınmış, tüm gözyaşlarınız dinmiş olsun. Yüzünüz de hep gülümseme, kalbiniz huzurla dolsun. Ramazan Bayramı’nız mübarek olsun.

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN VE IZLESIN

Bu habere de bakabilirisiniz

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno