Ana Sayfa / En Güzel Resimli Yeni Yıl Mesajları 2018 / En Güzel Resimli Yeni Yıl Mesajları 2018

En Güzel Resimli Yeni Yıl Mesajları 2018

Yılbaşına girerken sevdiklerimizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri de Yılbaşı mesajları 2018 (Yılbaşı sözleri) göndermek. Bizde siz kıymetli takipçilerimiz için yeni bir yıla girerken sevdiklerinize gönderebileceğiniz; özenle seçilmiş birbirinden en güzel resimli yeni yıl mesajları (Resimli Yılbaşı mesajları) sizler için bu sayfada derledik. Sizler için hazırlamış olduğumuz resimli yeni yıl kutlama mesajları sms olarak yada, whatsapp, feysbuk, twitter yada google plus vesilesiyle sevdiklerinize ulaştırarak sevindirebilirsiniz. İşte yeni yıl’da özetlemek gerekirse yılbaşında sevdiklerinize, dost ve akrabalarınıza gönderebileceğiniz birbirinden güzel 2018 Resimli Yeni Yıl Mesajları.

Yılbaşı, herhangi bir takvime bakılırsa içinde bulunulan senenin bitimi ve yeni senenin başlangıcı. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece yılbaşı gecesi yada yılbaşı akşamı olarak adlandırılır.

Yeni senenin gelişi ile birlikte pek oldukca kültürde yılbaşı gecesi, hususi olarak hazırlanmış yiyecekler ve içecekler tüketilerek, çeşitli eğlenceler düzenlenerek geçirilir.

1 Ocak: Türkiye dâhil, dünyadaki bir oldukca ülke tarafınca kullanılan Miladi takvime bakılırsa senenin ilk günü.

Hicri Takvimde yılbaşı Muharrem ayının 1’inde gerçekleşir. Hicri Takvim bir Ay takvimi olduğundan 354 güne denk gelir, dolayısıyla Miladi takvime bakılırsa yılbaşı her yıl 11 gün ilkin gerçekleşir. Böylece Miladi yıl süresince Hicri takvimde iki tane yılbaşı gerçekleşmiştir.

resimli yeni yıl mesajları 2017

Gül için dikene razı olur musunuz, yoksa dikeni de gülü de red mi edersiniz? Yeni yıllarda güllerle dolu günlerin dikenleri sizi düşmanları sakınan çitler olsun. Mutlu Seneler!

Mutlu insan sevgisine ve kendine güvenendir. Sevgi tüm kapıları açar. Yeni yılda şefkatli günler dilerim. Mutlu seneler.

Coşkun fakat bitkin bir yıl daha geçiyor yaşamdan. Gelecek senenin sevgilerin en güzeli, aşkların en yücesini, mutlulukların en büyüğünü getirmesi dileğiyle iyi seneler.

 

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN VE IZLESIN

Bu habere de bakabilirisiniz

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno