Ana Sayfa / En Güzel Yeni Yıl Sözleri / En Güzel Yeni Yıl Sözleri

En Güzel Yeni Yıl Sözleri

En Güzel Yeni Yıl Sözleri

Yılbaşına girerken sevdiklerimizi mutlu etmenin en güzel yollarından biri de Yılbaşı mesajları (Yılbaşı sözleri) göndermek. Bizde siz kıymetli takipçilerimiz için yeni bir yıla girerken sevdiklerinize gönderebileceğiniz Yeni Yıl Sözleri (Yeni yıl mesajları) kısa bildiri ile göndererek ya da Feysbuk, Google+, Twitter şeklinde toplumsal ağlarda paylaşabilirsiniz. İşte Yılbaşı Mesajları Sevgiliye (Yılbaşı Mesajları Gülünç) ve birbirinden güzel 2018 Yeni Yıl Mesajları

Yılbaşı, herhangi bir takvime nazaran içinde bulunulan senenin bitimi ve yeni senenin başlangıcı. Dünyada en yaygın kullanılan takvim olan Gregoryen takvimini kullanan ülkelerde 31 Aralık’ı 1 Ocak’a bağlayan gece yılbaşı gecesi yada yılbaşı akşamı olarak adlandırılır.

Yeni senenin gelişi ile beraber pek fazlaca kültürde yılbaşı gecesi, hususi olarak hazırlanmış yiyecekler ve içecekler tüketilerek, çeşitli eğlenceler düzenlenerek geçirilir.

1 Ocak: Türkiye dâhil, dünyadaki bir çok ülke tarafınca kullanılan Miladi takvime nazaran senenin ilk günü.

Hicri Takvimde yılbaşı Muharrem ayının 1’inde gerçekleşir. Hicri Takvim bir Ay takvimi olduğundan 354 güne denk gelir, dolayısıyla Miladi takvime nazaran yılbaşı her yıl 11 gün ilkin gerçekleşir. Böylece Miladi yıl süresince Hicri takvimde iki tane yılbaşı gerçekleşmiştir.

En Güzel Yılbaşı Mesajları / Yeni Yıl Mesajları

Meleklerin kıskanacağı kadar mutlu, tıbbın şaşıracağı kadar sıhhatli, tarihin yazamayacağı kadar güzel ve rahat günler geçirmen dileğiyle. Yeni yılınız mübarek olsun.

Kalpler vardır sevgiyi yaşamak için, insanoğlu vardır dostluğu paylaşmak için ve hususi günler vardır sevdiklerimizi unutmamak için. Yeni yılınız mübarek olsun.

Gül kurusu akşamlarda dost hasreti yaşadım, yeri geldi ayrılıklara ağladım, fakat gönlüme koyduğum dostu asla unutmadım. Yeni senenin mübarek olsun.

Sulh, mutluluk ve beraberlik dolu yeni bir yıl için en içten merhabalar gönderiyorum sana Yeni senenin kutlu ve mutlu olsun.

Yaşamı yenecek kadar kuvvetli, yaşamdan beklediklerini alacak kadar ümitli, umudunu yitirmeyecek kadar inançlı, mutlu ve şefkatli günler senin olsun. Yeni senenin mübarek olsun.

Bugün, yarına dünle beslenerek yol alır. 2018 Yılı senin güzel yüreğinle beraber sana mutluluk getirecektir, inanırım. İyi Seneler Dileğiyle ..

2017’ye ELVEDA, 2018’e MERHABA!! Hoşgeldin Yeni Yıl…

Yeni yılda; yaşamı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerini ikiyle çarp bu sefer… Ve onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine. Mutlu Seneler…

Yeni senenin kellere saç, hastalara ilaç, züğürde para, sıvacıya mala, işsize iş, dişsize diş, olmayana çocuk, üşüyene gocuk, kolaya buz, yemeğe tuz, nazar değmişe hoca, evde kalmışa koca, dırdırcıya akıl, onu çekene sabır vermesini dilerim. Mutlu seneler.

Yaşamı Seviyor Musun? öyleyse Zamanı Harcama, şundan dolayı Yaşamın Yapıldığı Madde Zamandır. 2018 Yılının Her Anını Dolu Dolu Yaşaman Ve Mutlu Olman Dileklerimle..

Sağduyu aklın kapıcısıdır. Görevi: Kuşkulu fikirlerin içeri girmesine, ve de dışarı çıkmasına engel olmaktır.Yeni yılda hepizin mutlu, sağduyulu ve sıhhatli günler getirmesi dileğiyle iyi Seneler.

Susmak, dayanılması fazlaca güç bir yanıttır. Yeni yılda tüm sorunların yanıtları seninle olsun.. Mutlu yarınlar, mutlu seneler..

Hepimiz bir başkasına yardım etseydi, her insanın işi yapılmış olur. Yeni yıl paylaşımlarımızın yılı olsun. Mutluluk, esenlik ve sevinçler getirsin. Mutlu seneler dilerim.

Elveda diyeli kaç yıl geçti bense o andayım hala, hepimiz diyor, 2018 hayırrr ben beni sensiz bıraktığın yıldayım!

Türkiye için ümitli, verimli, 2016’da yaşanmış olan tüm olumsuzlukların tersinin yaşanacağı bir yıl olmasını diliyoruz… Nice Yıllara..

Yeni yıla Noel Baba ile değil sayende Ferdi Baba, Orhan Baba ve Müslüm Baba dinleyerek giriyorum.

Bu yıl da bir sevgili bulamazsam eh şu demek oluyor ki. Kendi turşumu kuracağım.

Yeni senenin sana sevinç ve mutluluk getirmesi dileğiyle. En içten sevgilerimle….

Bu yılbaşı sevdiklerinizle beraber mutlu rahat bir yıla başlangıç yapmanızı ve tüm yılınızın aynı güzellikte geçmesini temenni ediyorum. Mutlu seneler…

Yeni yılda umutların gerçek, gerçeklerin mutlulukların sonsuz olsun! İyi Seneler…

İdeal denen şey bir yıldıza benzer, ona hiçbir vakit ulaşamayız fakat, tıpkı denizcilere olduğu şeklinde bizlere de yolumuzu gösteren odur. Yeni yılda tüm ideallerine kavuşman dileğiyle mutlu seneler..

Ömrümüzün son gününe kadar sıhhat ve refah dolu nice seneler diler, yeni yılınızı kutlama ederim.

Seninle geçirdiğimiz her yıl ömrüme yaşam katan en güzel senelerdi. Yanında dönemin durduğu karımla daha nice senelere. Yeni yılımız mübarek olsun karıcım…

Yeni yılda, her şeyin gönlünüzce olmasını diler, tüm beklentilerinizin gerçekleşmesini temenni ederim. Mutlu seneler.

Keşke dediğiniz herşey bu yılda ayağınıza gelsin. 2018 uğur getirsin hayatınıza. Hep gülücükle geçsin yeni yıl, üzüntü, gam, üzüntü kalsın geride. MUTLU YILLAR!

Ailenin dünyadaki en mühim kıymet bulunduğunu bana siz öğrettiniz. İyi ki varsınız annecim ve babacım. Sizi fazlaca seviyorum. Beraber nice güzel senelere….

Oldukça kazançlı, keyifli, şefkatli, başarı göstermiş bir yıl olması dileğiyle.

2018 yılına gireceğimiz şu günlerde istediğiniz her şeyin gerçekleşmesi dileğiyle. Mutlu Seneler.

yeni yıl mesajlarıGeleceğinizi oluşturacak her yeni gün bundan önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi mutlu edecek şekilde olsun! İyi Seneler!

Yeni yıl bizlere mübarek olsun. Yeni yıl sizlere de mübarek olsun. Sıhhat, başarı ve mutluluk dolu olsun.

İnsan, armağanını kalbi ile beraber vermezse ne kıymeti vardır. Yeni Seneler Tanrı’ın bizlere verdiği armağandır. En Mutlu Günler Seninle Olsun.. Armağanınla Yücel..

Dünya’nın en anlayışlı en tatlı en güzel kocasına…Yeni yılımız mübarek olsun sevgilim. 2018 yılı bizlere, yuvamıza sıhhat,mutluluk,refah ve bolca kazanç getirsin.

Hepimizin tüm ilgisi gelecek olmalıdır, şundan dolayı yaşamımızın geri kalanını orada geçireceğiz. 2018 yılı geleceğimize atacağımız ilk adımdır. Tüm adımlarımızın sağlam olması dileğiyle nice mutlu seneler dilerim..

Rabbimiz bu yeni senenin tüm İslam âlemindeki kardeşlerimize her anını en güzel şekilde değerlendirmeyi ve her gününü razı olacağı amellerle yaşamamızı nasip etsin.

Daha iyi yıllara, hep beraber, elele.. MUTLU YILLAR !!!

Kardeşliğin doğduğu, sevgilerin birleştiği, bir ihtimal durgun, bir ihtimal bitkin, gene de mutlu, gene de ümitli, gene de şefkatli nice yıllara!

Yeni yılımız mübarek olsun… Sıhhat, refah ve mutluluğumuzu daim etsin rabbimiz inşallah… Tüm hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.

Yeni yılda; yaşamı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerini ikiyle çarp bu kez. Ve onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine. Mutlu seneler!

Tanrı’ım, sen evveli ve sonu olmayan eli açık, acıyan, ihsanı bolca olansın. Bu yeni yılda bizlere helâl rızıklar kayra et. Bu yıl beni, yakınlarımı ve Müslümanları şeytanın aldatmasından ve tuzaklarından koru. Nefsimizin kötülüklerine karşı bizlere yardım et!

Aşkı en güzel yaşayan seneleri devirmiş ananem ve dedem. Siz hep bana en güzel örnek oldunuz. Yeni yılda da Tanrı size güzel ömürler versin. Yeni yılımız mübarek olsun.

Gene yeni bir yıl var kapımızda. Geleceğinizi oluşturacak her yeni gün bundan önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi mutlu edecek şekilde olsun! İyi Seneler!

Tanrı hepimizin yar ve yardımcısı olsun. Tanrı bizleri affedip ellerimizi dergâhından boş çevirmeyip hepimizin dualarını kabul etsin. Slm ve yakarış ile Tanrı’a emanet olun her şey gönlünüzce olsun. Yeni yılınız mübarek olsun…

Bitirdiğimiz yılı acılarımızla, sevinçlerimizle geride kalıyor. Ümit ederim Yeni Yıl size daha çok ümit, daha çok luk ve daha çok mutluluk getirir. Mutlu Seneler.

Ho ho ho! Mutlu seneler! Yepyeni bir yıla sevgiyle, sevenlerinle, sevdiklerinle merhaba de? Noel Baban.

Mutluluk yağmurları altında şemsiyesiz kalman dileğiyle. Nice mutlu yıllara.

Aşkı seninle tatmış olmanın yıllara meydan okuyabilen bir aşkın aktörü olmanın bana verdiği mutlulukla yaşam boyu yanımda ol isterim. Her yıl olduğu şeklinde bu yeni yılda da her an beraber olmak dileği ile.

Sevgi bestesinin tınılarını tüm insanların yüreğinde hissedeceği, hüzünlerinizin dostluklarla silineceği, ümitlerinizin asla bitmeyeceği, sıhhat, mutluluk ve başarı dolu bir yılı sevdiklerinizle beraber geçirmeniz dileğiyle. 2018 yılı size sıhhat, mutluluk, başarı ve bolca kazanç getirsin. Sevinç dolu bir yıl geçirin.

Yeni bir yılda yüzünden gülücükler, gönlünden sevgiler tamamlanmamış olmasın mutlu seneler.

Değişmez kaide, değişmez kuralın olmayacağıdır. Yeni senenin en mutlu değişimlerle başarı, sıhhat ve bolca paralar getirmesi dileğiyle.

Her yıl birazcık daha büyüyoruz, birazcık daha eskiyor yaşam, birazcık daha değişiyor her şey. Sende büyüdün dev gibi oldun meleğim. Fakat hala daha dün şeklinde gözlerimin önünde ilk adımların. Seni fazlaca seven annen. Yeni yılımız mübarek olsun güzel kızım.

Yeni yılda tüm dargınlıkların bitmesi ve sulh içinde yaşanması dileğimle.

Görüyorum. Bu yıl yaşamında büyük değişikler olacak. Kucak dolusu gezecek, okuyacak, film izleyecek, kendine zaman ayıracaksın. Not: Gönderen patronun, kovuldun.

Yaşamınca güzel seneler, mutlu yarınlar, dostça dostluklar hep senin olsun. Mutlu Seneler!

Birazcık talih, birazcık sevgi ve sabır, birer parça vakit, başarı ve memnuniyeti de eklersek malzemelere; hepsini karıştırıp senin için uzun ve dileklerinin gerçekleştiği bir “yaşam pastası” yapabiliriz sanırım. Yeni senenin mübarek olsun. Nice yıllara!

İlk aşk başkadır derler, hakikaten de öyleki sevgilim. Seninle açtığım gözlerimi seninle kapatabilmek dileği ile. Yeni yılımız mübarek olsun.

Yeni senenin tüm insanlığa ve ülkemize sulh, mutluluk getirmesi dileğiyle yeni yılı mübarek olsun.

Geleceği oluşturacak her yeni günün bundan önceki günden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi daha da mutlu etmesi dileğiyle. Mutlu Seneler!

Gelecek yıl öyleki bir yıl olsun ki, bitirmek suretiyle olduğumuz bu senenin tüm olumsuzluklarını bizlere unutturabilsin. İsteklerimizin gerçekleşeceği bir yıl dileğiyle. Yeni yılımız mübarek olsun…

Dün rüya yarın hayaldir. Rüyayı mutlu, imgesel ümitli meydana getiren bugündür, gönlün neyin özlemini çekiyorsa yarınlar sana onu getirsin. Yeni senenin mübarek olsun.

Yeni yılda yaşamı tutabilmek, sevgiyi kaçırmamak, keşke dememek için düşlerini ikiyle çarp bu kez ve onları gerçekleştirecek zamanı ayır kendine. Mutlu Seneler!

Birazcık gül kokusu kalır gül tutanın elinde, zannetmeyin ki gül yaşar dikenin himayesinde, dikenin itibarı olur gül yardımıyla, gönlünüz gül bahçesi, yeni yılınız mübarek olsun.

Teyze anne yarısıdır derler ya sen bana anne şeklinde oldun. Her yıl birazcık daha yaşlansan da ilk günkü şeklinde en yakın dostum şeklinde genç ruhunla daima duygularıma eşlik ettin. Bir anne kadar yakın bir dostça dert ortağı oldun bana.İyi ki varsın teyzeciğim. Yeni yılda da dostum olman dileği ile.. 🙂

Yeni bir yıla girerken sevgi ve sulh temenni ediyorum. Savaşların, acıların ve felaketlerin, geçip giden koca bir yıl şeklinde geride kalması umuduyla. Nice Yıllara!

Acısıyla, tatlısıyla, iyisiyle kötüsüyle bir yıl daha geçti. Sefalar getirdin yeni yıl. Mutlu seneler…

Yeni yılda melekler sihrini göstersin ve tüm sevinç ve mutluluklar sana gelsin. Mutlu Seneler!

Getirmiş olduğu mutluluğun tüm kötülükleri unutturacağı, başarıların tüm başarısızlıkları yok edeceği güzelliklerin yaşamını dolduracağı bir yıl dileğiyle.

Hayatımda tanıdığım ilk adam ilk kahramanım sen oldun. Her anıma şahit, mutluluğuma ortak oldun. Yeni yılda da nice mutlulukları paylaşmak dileği ile. Yeni yılımız mübarek olsun babacığım.

Sesim güzel olmadığından sana bir yeni yıl şarkısı söyleyemiyorum. Bu yüzdendir ki bu şekilde kısa bir bildiri çekiyorum. Sana koskocaman mutlu bir yıl dilerim! Gönlünden ne geçiyorsa hepsinin gerçekleşmesi dileğiyle. Yeni yılda da hep olduğun şeklinde şefkatli ve neşeli kal. Nice mutlu yıllara.

Baharda gelinciklerin en güzel başlangıçları müjdelemesi şeklinde yeni yılda da tüm güzellikler sizinle olsun? Mutlu ve sıhhatli seneler!

Yeni yılını tüm yüreğimle kutlar daha nice seneler sağlıkla başarıyla sevdiklerinle beraber görmeni ve geçirmeni dilerim.

Yeni senenin en güzel müjdeler, en güzel sürprizlerle kapınızı çalması ve yeni yılı tüm dünyaya umut saçan gülücüklerle karşılamanız dileğiyle.

Bir yılı daha tüketmenin hüznü yerine, bir yıldan daha kurtulmuş olmanın sevincini yaşamayı tercih ediyoruz. Nediyelim, gelen gideni aratmasın! İyi seneler.

Bir yıl daha geçti. Mutluluğunun yaşam boyu devam etmesini, yaşantında hiçbir şeyin seni üzmemesini diler ve yeni yılını candan kutlarım.

Anneciğim, sen benim hayatımda haiz olduğum en mühim değersin. En büyük aşk sende gizli saklı. Senin karşılıksız sevgin, benim için seneler yılı verdiğin mücadeleyi asla unutmadım. Yeni yıl bizim olsun. Seni fazlaca seviyorum.

2018 yılının en güzel saatleri sizlerle olsun, tek derdiniz mutluluk olsun…

Bulutsuz sema senin olsun demiştim; ümitlerin solmasın, tükenmesin diye. Yeni yılda asla ümitsiz kalmaman ve hayallerine kavuşman dileğiyle… İyi seneler…

Sevilmek umuduyla sevmek insanidir. Fakat sevmek için sevmek, meleklere özgüdür. Yeni yılda çevrenin meleklerle dolu olması dileğiyle…

Bembeyaz yağan kar, ne yaşanmışsa yaşansın örter geçmişin hatalarını. Yeni bir gelecek sunar bizlere ve yeni bir başlangıç. Yeni yılınız mübarek olsun.

Dostlukların tükenmediği, sevgilerin ölmediği, gözyaşının akmadığı ve gülücüklerin bitmediği en güzel seneler sizin ve sevdiklerinizin olsun. Mutlu seneler.

Her yeni yıl bir başka güzel. 2018 yeni yıl sizlere hayatınız süresince unutamayacağız güzellikler yaşatsın. Yeni yılınız mübarek olsun.

Bin damla serpilsin yüreğine, bin tatlı mutluluk dolsun günlerine, bin bir hayalin gerçekleri bulsun, her türlü duaların kabul olsun, yeni senenin mübarek olsun.

Coşkun fakat bitkin bir yıl daha geçiyor yaşamdan. Gelecek senenin sevgilerin en güzeli, aşkların en yücesini, mutlulukların en büyüğünü getirmesi dileğiyle iyi seneler.

Yeni senenin sıhhat mutluluk ve başarı dolu geçmesini dilerim. Her günün bir diğerinden daha keyifli geçsin. Yeni senenin mübarek olsun.

Yanıt verememek susmak, dayanılması güç bir yanıttır… 2018 senesinde tüm soruların cevapları seninle olsun… Mutlu yarınlar, mutlu seneler dilerim…

Bir yılı daha tüketmenin hüznü yerine, bir yıldan daha kurtulmuş olmanın sevincini yaşamayı tercih ediyoruz. Ne diyelim, gelen gideni aratmasın! İyi seneler.

Sakın üzülme yaşamın hızına, en güzel seneler acele geçenlerdir. Geleceğini oluşturacak her yeni günün bundan önceki günden daha güzel, isteklerine uygun ve seni mutlu edecek şekilde olmasını dilerim. Yüzünde daima bir gülümseme olsun. Bundan dolayı sana fazlaca yakışıyor. Daha nice mutlu yıllara.

Nice aşk yıllara meydan okudu nicesini silip götürdü. İnatla yıllara meydan okuduk. Bu yıla da inatla aşkımızı kazıyacağız. Seni Seviyorum sevgilim. Beraber nice yeni yıllara.

Düşsüz büyük şeyler yapılamaz. 2018 senesinde tüm düşlerinizin gerçekleşmesi dileğiyle.

Asla hata yapmayan insan çoğu zaman hiçbir şey yapması imkansız. 2018 senesinde hatalarımızın azca, başarılarımızın sürekli olması dileğiyle mutlu seneler.

Haiz olduklarımızla yaşamayı öğrenmek bir süreç, bir katılım, şu demek oluyor ki yaşamımızın yoğrulmasıdır. Gelecek seneler varlığımızı zenginleştirecek. Yeni yıl ilk adım. Nice seneler, mutlu seneler.

Süre yaşlandıkça her şeyi öğretir… Sevgi ise zaman içinde yerleşir… Yeni yıl da yeni zamanlara geçiştir… Nice mutlu seneler dilerim…

Gül için dikene razı olur musunuz, yoksa dikeni de gülü de red mi edersiniz? Yeni yıllarda güllerle dolu günlerin dikenleri sizi düşmanları korumuş olan çitler olsun. Mutlu Seneler!

Nerede yaşam var ise, orada ümit da vardır. Yeni yılda tüm umutlar ve başarılar seninle olsun. Mutlu Seneler dilerim.

Yelkovan akrebe meydan okurken vakit hızla geçerken geriye unutulmamış dostluklar kalır. İyi ki dostumsun. Yeni senenin mübarek olsun.

Bu dünyada mutlu olan insanoğlu; ayağa kalkıp istedikleri koşulları arayan, bulamazlarsa da yaratan insanlardır…  Nice mutlu seneler…

Zamanı yapamayacağımızı şeyleri istemekle geçirdiğimiz söylenir. Oysa gücümüz tüm zamanları zorlar. Yeter ki kendimize ve dostlarımızın gücüne inanalım. Yeni yılda inancımızı pekiştirmemiz ve mutlu olmamız dileklerimle.

Dünyayı değişiklik yapmak istersen yüreğine inan, dostlarına itimat, sevgine sarıl. Yeni yıl senin başarılarının anahtarıyla tüm kapıları açacaktır. Mutlu Seneler!

Düşüncelerimiz sevgiyle oluşmalı, sevgilerimiz düşünceyle…  2018 senesinde en pozitif yönde, en verimli ve yaşamı kavrayan, anlamını çoğaltan tüm sevgiler sizinle olsun… Mutlu seneler…

En işe yaramayan günümüz asla gülmediğimiz gündür. Yeni senenin dolu dolu ve geniş en içten gülümsemelere açılması dileğiyle mutlu seneler.

Başaramadığınız vakit düş kırıklığına uğrayabilirsiniz sadece, tekrardan denemezseniz işte o vakit sizin için her şey bitmiş anlamına gelir. 2018 yılının ülkemiz, ailemiz ve tamamımız için mutlu ve başarılarla dolu olması dileğiyle.

En büyük vakit hırsızı, yaşadığımız kararsızlıktır. 2018 yılı tüm kararlarımızın gerçekleşmesi ve mutluluğu getirmesi dileğiyle, nice mutlu yarınlara..

Onca yıl geçti sevgilim, her yeni yıl bir şeyler getirdi bir şeyler götürdü bizlerden, fakat yılların bana en büyük getirisi daima sen oldun. İyi ki varsın yeni yılımız mübarek olsun!

Mutlu insan sevgisine ve kendine güvenendir. Sevgi tüm kapıları açar. Yeni yılda şefkatli günler dilerim. Mutlu seneler.

Yeni senenin sana ve tüm sevdiklerine sıhhat, mutluluk, sevinç, başarı, bol miktarda para, sevgi ve refah getirmesini dilerim. Mutlu Seneler.

Şeker şeklinde tatlı, masal şeklinde güzel bir yıl temenni ediyorum.

Son vedandan seneler geçti! 2018 diyorlar bak! sayısını unuttum geçen yılların.. Mutlu olursun yeni yılda tek dileğim bu! Seni hala çokk Seviyorum.

İşte sonunda buldum. Neyi mi? Sana gönderebileceğim dostluğumuzun, yeni yılda da devam edeceğini özetleyebilecek sıcacık bir yeni yıl mesajını; Mutlu seneler.

www.huzursayfasi.com Ailesi Olarak Tüm İslam Aleminin Yeni Yılını Kutlar; Sevgi, Mutluluk ve Sulh dolu Nice Seneler geçirmenizi diliyoruz…

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN VE IZLESIN

Bu habere de bakabilirisiniz

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Resimli Ramazan bayramı mesajları yeni

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno