Ana Sayfa / En Popüler WordPress Eklentileri 2014 / En Popüler WordPress Eklentileri

En Popüler WordPress Eklentileri

Merhaba dostlar, WordPress köşemizde gene son aşama yararlı olacağına inandığım bir yazıyla daha karşınızdayız. Bugün sizlere tüm dünyada genel olarak en fazla indirilen doğrusu WordPress blog sitesi olanlar tarafınca en oldukca kullanılan WordPress eklentilerinin listesini sunacağım. Büyük çoğunluğun sağduyusuna güvenerek böylece en kaliteli ve en yararlı WordPress eklentilerinin neler bulunduğunu da öğrenmiş olacaksınız. İşte dünya genelinde en fazla tercih edilen en iyi ve en yararlı WordPress eklentileri…

wordpress response temalar ücretsiz, WordPress SEO by Yoast WordPress Eklentileri Popüler google XML Sitemap En çok Yüklenen en çok kullanılan
En oldukca kullanılan wordpress eklentileri
Dünyada en oldukca kullanılan blog sisteminin wordpress bulunduğunu blog işiyle uğraşanlara bilir.Şu demek oluyor ki açık kaynak kodu olması ve süratli bir halde düzenebilmesi ve geliştirilmesi sebebiyle kullanıcılar için kolaylık sağlamaktadır.
Açık kaynak olması sebebiyle geliştiriciler tarafındanda hergün eklentiler yardımıyla değişik özellikler eklenebilir duruma gelmiştir.Bu eklentiler yardımıyla isteseniz hızlandırma ve performans,istersenizde arama motorlarında süratli bir halde yükselme sağlayabilirsiniz.

1-Akismet
Heralde wordpress sitelerimizi kurduğumuzda ilk olarak kurduğumuz eklentilerden biridir.Sitemize gelen spamları engellemiş olan bir eklentidir.Son zamanlarda sitelerimize gelen rahatsız edici spam saldırıları devamlı güncellenen bir eklentidir.API key girerek etken edilen eklenti ile wordpress eklentiler bölümünden kurulum yaparak eklentiyi kullanabilirsiniz.

2-All in One Seo
Wordpress alt yapısı geliştirilebilirlik açısından oldukca esnek olduğundan ince detay ve ayrıntılar için bu eklentiye ihtiyacınız olacaktır.Site içi seo mevzusunda lüzumlu ayarları yaptıktan sonrasında sitenizin arama motorlarında ilk sıralara gelmesi daha rahat ve kolay olacaktır.

3-Google XML Sitemap
Eklenti olmadan bu işlemi yaparsak birazcık vakit yitirmiş olacabiliriz.Şu demek oluyor ki Google Webmaster tools ile halletmeye başlarsak tek tek uğraşmak gerekecek.Wordpress bu eklentisi yardımıyla süratli ve kolay bir halde sitemap oluşturabilir ve siteinizin daha süratli index almasını sağlayabilirsiniz.Eklentiyi eklentiler bölümünden etken ederek düzgüsel ayarları ile işlemi tamamlayabilirsiniz.

4-Better WP Security
Bu eklenti ile sisteminizdeki tüm güvenlik açıklarınız tespit edip kapatmaya çalışan bir eklentidir.9 dil desteğiyle kullanıma sunulan bu eklentide Türkçe dil desteğide bulunmaktadır.Wordpress veritabanı tablolarının ön eklerini değiştirip erişimi engellemeye çalışır..

5-WordPress SEO by Yoast
Wordpress bildiğiniz seo açısından cms sistemlerinin en iyisi olarak bilinmektedir.Seo için eklentileri ile sitenizi ilk sıralara çıkarmanız daha kolay olacaktır.Doğal olarak dediğimiz şeklinde eklentilerle olacak bir durumdur.Bilhassa WordPress SEO by Yoast eklentisi ile sitenizi daha iyi optize ederek daha çok kullanıcı gelmesini sağlayabilirsiniz.

6-W3 Total Cache
Sitenin sayfalarının ve sitenin daha rahat,süratli bir halde gezilebilmesi için W3 Total Cache yada benzeri eklentilere gereksinim vardır.Bu eklenti ile gezilen sayfaları önbelleğe alarak sunucudaki yükü azaltarak sitenin daha süratli açılmasınız sağlar.

Bu eklentiler indirilme sayıları göz önüne alınarak dünyadaki popülaritesine gore sıralanmıştır. Şu demek oluyor ki bilgili WordPress site sahiplerinin pek bir çok bu eklentileri kullanmayı seçmişlerdir. Eğer eklentilerle ilgili bir sorunuz yada probleminiz var ise lütfen yorum yazarak bizlere bildiriniz. Lüzumlu yardımlar en kısa sürede tarafımızca yapılacaktır…

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

En kolay program yapma programı, portable program yazma

En kolay program yapma programı, portable program yazma  Fazlaca Kolay Program Yazmak + Resimli Ifade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno