Ana Sayfa / spiker / Ercan Taner kimdir

Ercan Taner kimdir

Ercan Taner kimdir, Spor spikeridir.Ercan Taner, 1964 senesinde Ankara‘da dünyaya gelmiştir. Yugoslav göçmeni bir ailenin üyesidir. Babası eski futbol antrenörü Ziya Taner‘dir. Ercan Taner, gençliğinde futbol da oynadı 1974 senesinde 1. lig futbolcusu olamayacağını teknik direktör olan babası Ziya Taner’den öğrendi.

Ercan Taner, 18 yaşlarında iken TRT‘nin açmış olduğu spikerlik imtihanlarına katılarak kazanmıştır ve TRT’de spikerliğe 1983 senesinde başladı. Ondan sonra kurulduğu günden beri Lig TV‘de ve Show TV‘de vazife aldı. Kendine özgü anlatımıyla futbol severlerin gönlünde taht kurdu. Yalnız futbol anlatmadı. Boks, basketbol, voleybol, tekvando, binicilik, ritmik jimnastik, buz hokeyi ve kayak yarışmalarını da söyledi.

2008 senesinde Lig TV’den ayrılarak NTV‘nin yeni açmış olduğu NTV Spor kanalına geçirme oldu ve NTV Spor’da gösterilen bazı programların sunuculuğunu yapmaktadır.
Sesini korumak için dondurmadan uzak duran ve yayından ilkin soğuk su içmeyen Ercan Taner, 1000’in üstünde maç söyledi.

Ercan Taner, Burçin Taner ile evlidir ve Batuhan Taner (d.7 Temmuz 1990) isminde oğlu vardır.

2014 senesinde Mert Aydın ile beraber hazırladıkları, NTV Radyo’da gösterilen “Ateş Otomobilleri: 2. Dünya Savaşı ve Futbol” adlı ortak radyo programıyla Sedat Sialında ödülünü kazanmıştır.

Ödülleri :
2014 – Sedat Simavi ödülleri – Radyo branşında

Ercan Taner kimdir

    Spiker

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Zafer Cilasun kimdir

Zafer Cilasun kimdir, TRT‘nin yayın hayatına başladığı 31 Ocak 1968‘de televizyon haberlerini sunan ilk spikeridir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

çocuk porno