Ana Sayfa / iş adamı / Ercument Karacan kimdir

Ercument Karacan kimdir

Ercument Karacan kimdir, Karacan Yayınları adıyla senelerce gösterim yapmış olup toplumu yönlendirmeyi başaranlar içinde yer almış bir Medya Patronudur.

Ercüment Karacan, 1921 senesinde İstanbul‘da dünyaya gelmiştir. Selanikli bir ailenin mensubu olan babası Milliyet gazetesinin kurucusu Ali Naci Karacan‘dır. Anası Hidayet Hanım’dır. Ali Karacan (d.1957) ve Ömer Karacan (d.1961) isminde iki oğlu vardır. 1942 senesinde Robert Koleji tamamladı, 1945 senesinde ABD Birleşik Devletleri’nde bulunan İllinois Üniversitesi‘nden mezun oldu.

1944-1948 yılları aralığında mühendislik yapmış oldu. 1953 yılından itibaren 1955 yılına kadar iki yıl İstanbul Sular İdaresi meclisi üyeliği yapmış oldu. 7 Temmuz 1955 tarihinde babası Ali Naci Karacan bir kalp krizi sonucu ölünce 34 yaşlarında Milliyet Gazetesinin başına geçti. Gazetenin yazı işleri genel müdürü Abdi İpekçi‘nin 1 Şubat 1979‘da öldürülmesi ile gazeteyi satma fikri gelişti ve 1979 – 1980 senesinde gazeteyi Aydın Doğan‘a sattı.2011 senesinde gazeteyi Erdoğan DemirörenAli Karacan ortaklığı satın aldı.

Birliktelikleri :
1.eşi: ilk eşi Nilgün Hanım’dır.
2.eşi: ikinci evliliğini, Türkiye’nin ilk mankeni Lale Sarı ile yapmış oldu.
3.eşi: Ercüment Karacan’ın, Cemile Garan ile yapmış olduğu üçüncü evliliğinden Ali Karacan (d.1957) ve Ömer Karacan (d.1961) isminde iki oğlu vardır.
4.eşi: Milliyet Gazetesi’nin sahibi Ercument Karacan; dördüncü evliliğini beyaz perde ve ses sanatçısı Ajda Pekkan‘ın kızkardeşi 1968 senesinde tanıştığı Semiramis Pekkan ile 1974 senesinde yapmış oldu. 18 yıl beraber oldular. 1986 da boşandılar. Bu evliliğinden Komut (d.1979) isminde bir oğlu oldu. Oğlu ondan sonra lösemiden 5 yaşlarındayken 1984 de öldü.
5.eşi: 1987 senesinde Afet Tuğbay ile evliliğe ilk adımını attı.

Ercument Karacan, 10 Ekim 1989 tarihinde ABD. Los Angeles‘de 68 yaşlarında öldü.

Ercument Karacan kimdir

    İş adamı

OKUDUYSANIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN

Uyarı: Sitemizde yer edinen ve alacak yazı, haber, yazı, video, yorum ve tüm mevzular kategoriler tıbbi bilgiler bir tek genel bilgilendirme amaçlıdır. Bu bilgiler vakit içinde geçerliliğini kaybedebilir. Sitede yer edinen bu bilgiler hiçbir süre doktor muayenesinin yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan meydana getirilen herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan görevli tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum icra eden kişiler, bu ikazları kabul etmiş sayılacaktır. Arkadasca isminde herhangi bir bireysel yada kurumsal şirket , siteler ve kişiler ile ilgili en küçük bir bağlantısı , ortaklığı ve benzeri ilişkileri yoktur.

Bu habere de bakabilirisiniz

Yasin El Kadı kimdir

Yasin El Kadı kimdir, Yasin El Kadı, 23 Şubat 1955 tarihinde Suudi Arabistan‘da doğmuştur. Şeyh Yasin Abdullah Kadı olarak da bilinir. Suudi Arabistan’lı iş adamıdır. ABD. Şikago‘da mimarlık okudu. Daha sonra ABD‘de bir mimarlık şirketinde çalıştı. O yıllarda Usame bin Ladin ile tanıştı. Usame bin Ladin ailesinin sahip olduğu inşaat firmasında çalışmak üzere ABD’de eğitim görmüş mühendisleri bulmak üzere Chicago’ya gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno