Ana Sayfa / müzisyen / Erdal Erzincan kimdir

Erdal Erzincan kimdir

Erdal Erzincan kimdir, Halk müziği sanatçısıErdal Erzincan, 1971 senesinde Erzurum, Aşkale’de dünyaya gelmiştir. Ufak yaşlarda bağlama çalmayı öğrendi. Erdal Erzincan, 1981 senesinde İstanbul’a yerleşti ve 1985 senesinde Arif Sağ Müzik Kursu’nda dersler almaya başladı. 1989 senesinde İstanbul Teknik Üniversitesinde Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler Kısmı’ne girdi. Burada Tezenesiz Bağlama Çalma Tekniği (Şelpe) ile ilgili araştırmalar yapmış oldu. Üniversitedeki tezini ise; Parmak Vurma Tekniğinin Bağlamadaki Uygulanışı ve Notasyonu mevzu başlığıyla sundu.

İlk solo Albümünü “Töre” adı ile 1994 senesinde piyasaya çıkardı.

Erdal Erzincan, 1996 senesinde Köln‘de Cumhurbaşkanı Roman Herzog‘un desteğiyle Arif Sağ ve Erol Parlak ile beraber; Betin Güneş yönetimindeki Köln Filarmoni Orkestrasıyla bir konser verdi. Bu konserin repertuarı da; ‘Concerto for Baglama’ adı altında albüm olarak piyasaya çıktı.

2004 senesinde Viyana‘da; Cumhurbaşkanı Heinz Fischer‘in desteğiyle, Wiener Konzerthaus’ta, Russell McGregor yönetimindeki Ambassade Senfoni Orkestrasıyla beraber bir konser verdi. “Classic Cem” adıyla meydana gelen bu konser ek olarak Hollanda‘da iki değişik orkestrayla sahnelendi.


2004
yılı sonbaharında İran‘lı Kemança sanatçısı Kayhan Kalhor‘la beraber konserler verdi ve enstrümantal bir albüm hazırladı. İran’lı Kemança sanatçısı Kayhan Kalhor’la hazırladığı enstrümantal albüm ECM Records tarafınca “The Wind” adıyla yurtdışında ve Türkiye’de yayımlandı. Kayhan Kalhor’la beraber Türkiye ve Avrupa’nın yanında, World Music Institute tarafınca organize edilen gezme kapsamında ABD ve Kanada‘da konserler verdi.

Erdal Erzincan, 2004 senesinde öğrencilerinden oluşan yirmibeş kişilik ‘Bağlama Orkestrası’nı kurdu. Bağlama Orkestrasıyla yurtiçinde konserler verdi. On yılı aşkın bir süredir, kendi adını taşıyan Müzik Kurs’unda eğitim vermekte olup, halen ek olarak Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi olarak da data ve birikimlerini öğrencileriyle paylaşmaya devam etmektedir.

Erdal Erzincan, Mercan Erzincan ile evlidir. Bir oğlu vardır.

Kitapları :
2009 – Bağlama Metodu (Arif Sağ ile beraber)

Albümleri :
1994 – Töre
1996 – Acayip
1997 – Türküler Sevdamız (İsmail Özden ve Tolga Sağ ile beraber)
1998 – Concerto For Bağlama (Enstrümantal – Arif Sağ ve Erol Parlak ile beraber
1999 – Gurbet Yollarında
2000 – Anadolu (Enstrümantal)
2001 – Türküler Sevdamız 2 (Tolga Sağ ve Yılmaz Çelik ile beraber)
2002 – Al Mendil
2005 – Türküler Sevdamız 3 (Tolga Sağ, Muharrem Temiz ve Yılmaz Çelik ile beraber)
2006 – Kervan
2006 – The Wind (Enstrümantal – Kayhan Kalhor ile beraber)
2008 – Giriftar (Enstrümantal)
2011 – Girdab-ı Mihnet
2013 – Erdal Erzincan Bağlama Orkestrası
2016 – Karasu (Enstrümantal)

Erdal Erzincan kimdir

    Müzisyen

OKUDUYSANIZ yada IZLEDIYSENIZ PAYLAŞIN LÜTFEN HERKES OKUSUN ve IZLESIN.

Bu habere de bakabilirisiniz

Ozan Doğulu kimdir

Ozan Doğulu kimdir, Ozan Doğulu, 13 Ocak 1972 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. Babası besteci Yurdaer Doğulu, annesi Serpil Doğulu’dur. Canan Doğulu adında moda ve tasarım ile ilgilenen bir kız kardeşi vardır. Şarkıcı Kenan Doğulu‘nun da abisidir. 4 yaşındayken babası onu konservatuvara yazdırmış, 78 yılında ise kendi müzik okulu açınca oraya başlamışlar. ABC’den önce Do-Re-Mi’yi öğrenmiştir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

CLOSE
CLOSE
çocuk porno